Invaliidile mõeldud Zazis teha tavaline zaz!

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
Sidur
Posts: 3
Joined: Sat Feb 07, 2009 12:50 am
Contact:

Invaliidile mõeldud Zazis teha tavaline zaz!

Post by Sidur »

Pakuti siuke isend mulle!
Kuna ise võhik siis!
kas seal pedaalid asjad ikka küljes , äkki lihtsalt bolt on süsteem?
Mis siis muutma peab!
Võhik
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Invaliidile mõeldud Zazis teha tavaline zaz!

Post by Sapi-Vana »

Sellel süsteemil on kõige võikam asi see gaasisüsteem. Gaasi paned ju roolirattalt. Kui läheb aga rooli keeramiseks ja on vajadus gaasi ka anda, siis on koheselt vajadus kolmanda käe järele.

Invazaz on ju selline masin, mis on mõeldud põhimõtteliselt jalutule. Olen näinud kahte varianti - üks oli ühe pedaaliga (ma arvan, et see pedaal on pidur) ja teine oli üldse ilma pedaalideta, piduri jaoks oli vasaku käe all suur tõmbehoob.

Ei või pead anda - äkki see teine variant oli ümber ehitatud. Aga igal juhul saab sul tööd selle masina ümber ehitamisel olema roppumoodi ja ma ausalt öeldes ei oska öelda, kuidas onukesed ARKis selle peale vaatavad. Kuigi jah - nagu Joosepi kogemus näitas, ei ole ARKis mingi tähe kaotamine tehnopassis mingi mure.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: Invaliidile mõeldud Zazis teha tavaline zaz!

Post by Jossu »

Tegelikult ei ole midagi rasket. Pedaalide kinnitused ikka kereküljes olemas, piduri ja siduripump peaks olema ikka sama, ning midagi hullu olla ei tohiks. Elektsisüsteemil tuleks tuua mugavuse mõttes kangid roolile tagasi. Praegu ju suunad jms vidinad armatuuril. Seoses sellega on see jama, et invaka roolilatt ja süüteluku kinnitus''kobakas'' on teistsugune ning rooli kangide paigaldamine on raskendatud. Seoses sellega tuleks ka veel neid vahetada... Aga eks sa hakka pihta selle tööga, me vaikselt abistame kõrval:)
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
Aho
Posts: 98
Joined: Sun Dec 03, 2006 2:27 pm
Contact:

RE: Invaliidile mõeldud Zazis teha tavaline zaz!

Post by Aho »

Kui tegema hakkad on sul vaja kõiki pedaale, minu masinal on sidur keskele toodud, et saaks mõlema jalaga vajutada. Piduri ja siduri pump mõlemad sama koha peal ja pedaalid sobivad väga hästi, kui eemaldad inva hoovad. Gaasiga on nii, et rooli küljest saad kõik ebavajaliku eemaldada ja isegi gaasitrossi pole uut vaja, seal kus on pedaali koht, sinna on teine kõri otsa pandud ja tross on orginaalist lihtsalt pikem, kui ülevalt lahti võtta siis saab gaasipedaali sinna ilusti paigaldada orginaal kohta. Ja jääb võimalus veel inva hoovad tagasi panna. Ja muideks saab ka inva hoobadega väga hästi sõita B)
Last edited by Aho on Sat Feb 07, 2009 9:50 am, edited 1 time in total.
Ühe pedaaliga zaz.
Killerbee
Posts: 52
Joined: Sat Aug 30, 2008 8:25 pm
Contact:

RE: Invaliidile mõeldud Zazis teha tavaline zaz!

Post by Killerbee »

terv
minu eelmine omanik oli ka ühe jalaga aga tall oli ainult sidur toodud rooli juurte .Enne kui ma ARK-i läksin siis võtsin selle süsteemi ära ja mul oli vaja ainult uus pedaal panna kõik teine süsteem on sama.

Image

Aga edu sulle!;)
Priit
tel:58052933
[url]http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=715166[/url]
Sidur
Posts: 3
Joined: Sat Feb 07, 2009 12:50 am
Contact:

RE: Invaliidile mõeldud Zazis teha tavaline zaz!

Post by Sidur »

nii mis asju mul muretseda vaja on siis?
kui mul pole ühtegi asja.
Pedaalid? vms?
Võhik
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests