Zazi loojatest

Siia kõik muu, mis mujale teemadesse ei sobi.
Post Reply
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

Zazi loojatest

Post by Sapi-Vana »

Usun, et paljudele Sapikaklubi liiketele on uudiseks, et sapikas suures osas Eesti toode on. Mitte selles mõttes, et see Eestis tehtud oleks... vaid üks tema loojatest on eestlane. Mees on pärit Tõrvast ning on kogu oma eluaja olnud tegev tehnikas ning insenerluses. Perekonnanimi on tal Kits ja kui ma ei eksi, siis eesnimeks Elmar. Sapikate juures on tema poolt tehtud kõik elektrilahendused, samuti vist olid ka erinevad karburaatorid, veeremi lahendused, sidur ja ka keredisainis peaks olema tema poolt midagi tehtud. Vanahärra on ka praegu veel motomaailmas kõva tegija - nimelt on ta (loodetavasti ma margis ei eksi) Opeli (või oli see Mazda... üks neist igal juhul) Eesti testisõitja. Ehk siis temale antakse sõita kõik uued mudelid ning pärast teatud kilometraaži läbimist teeb ta kulumiste ja probleemide kohta täisanalüüsi ja hinnangu.

Teine põhiinsener zazide juures oli päritolult lätlane. Nii et originaalsust silmas pidades - ei ole ta Vene pill ühti - puha pribaltika pridumka.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Myrka00
Posts: 48
Joined: Sun Dec 10, 2006 8:25 pm
Contact:

RE: Zazi loojatest

Post by Myrka00 »

kas on võimalik et tal on vend Vello kes on aidanud luua tartu tehases uusi masinaid ja on momendil Audis Tehniline spetsialist?
ZAZ 968M ja Luaz 969m
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Zazi loojatest

Post by Sapi-Vana »

Pladi hell, tema nimi ongi Vello Kits! Elmar oli tema tislerist pojapoeg, keda ma kunagi õpetasin. On krt ikka mälukene :) Ja seega siis Audi tehniline ekspert ja testisõitja... noh, Opel on ju ka sakslane :)
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Myrka00
Posts: 48
Joined: Sun Dec 10, 2006 8:25 pm
Contact:

RE: Zazi loojatest

Post by Myrka00 »

minu teada ta moment enam ei tegele testisõitudega, ja au teda natukene tundagi.
ZAZ 968M ja Luaz 969m
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests