Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post Reply
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by metsamees »

Juba pikemat aega on mind vaevanud mõte et peaks siia foorumisse ühe pikema kirjatüki postitama. Asi nimelt selles et meil on täiesti töötav foorum, aegajalt käib ka veidi varuosade vahetamist aga üldiselt on sapikaklubi näol tegemist vägagi virtuaalse nähtusega kus kasutajad käivad, vaatavad aegajalt mida uut teised kirjutanud on ja sellega asi piirdub.
Eelmisel suvel üritasid mõned aktiivsemad liikmed klubilisele tegevusele natuke käega katsutavamat vormi kah anda klubi kokkutuleku organiseerimisega. Kui nüüd tagantjärgi seda teemat lugeda siis võib kokkuvõtteks öelda et viimases kokkutuleku teemas on 52 postitust (suhteliselt soliidne arv iseenesest) aga karm reaalsus on et tegelikult võtsid teemas sõna
zetec 16 korda
katk 12 korda
jossu 14 korda
ja ülejäänud olid Marek kes küll proovis aga siiski ei jõudnud hästi, Volvoz kes oleks peaaegu kohale jõudnud ja juliusw kes oleks tulnud, aga mitte oma transpordiga. Okei, tegelikult kirjutasin mina ka mõned korrad aga ega see üldist pilti väga ei muuda.Mis siis ikkagi valesti läks?
Kui Klubiliste autosid vaatama hakata on neid praeguse seisuga 51 tk. Veidi üle kümne neist läigivad nagu prillikivid ja tunduvad pidevalt stardivalmis.
Klubi kokkutulek, 10 sapikat reas, vot see oleks juba vaatepilt. Sellise vaatepildi tekitamine saab aga kuradi raske olema kuna praeguse seisuga pole sapikas vist kellelgi meist igapäevaauto, üks keskmine sapikas võtab idiootlikult palju bensiini, laguneb nii et ei jõua ühte otsa ära parandada kui juba teiselt poolt midagi pudenema hakkab. Ülevaatused, kindlustused peavad tehtud olema. Sapikate kokkutulek peaks aset leidma soojal ajal(salongiküte on omaette teema aga lisaks veel pisiasi et suvel teeääres sapikat remontida on tükkmaad meeldivam kui talvel) aga teisest küljest jälle Eesti suved on niigi lühikesed, poole juunini on paljudel meist kool, sealt edasi jaanipäev jne.
Tegelikult me ju ei tunne üksteist ja kas tasub "raisata" jupikest suvest võõraste tinimestega kokkusaamisele teades et meil võivad olla täiesti erinevad maailmavaated, huvid, tõekspidamised, vaba aja sisustamise viisid. Ainuke mis ühendab on huvi sapikate vastu.
Olgu, ütleme et tasub. Järgmine küsimus: Kas on mõtet sellise ürituse peal kulutada raha mille eest saaks näiteks arvutile uue kõvaketta, nädal aega järjest iga õhtu kinos käia, õllesummeril tsillida või mida iganes. Kui kõik meist on nõus ka raha välja käima ürituse nimel mis lõppkokkuvõttes võib nii mõlelegi meist kergelt kummaline tunduda jääbki üle ainult kokku leppida aeg, koht, tegevus ja valida seltskond kes selle kõik ära organiseerib.
Võibolla tasuks enne Eesti esimest sapikate suur rivistust omanikud ilma autodeta kokku ajada? Kasvõi näiteks bowlingu saali või aura veekeskusesse. Lihtsalt, nägude üle vaatamiseks.

Lõpetuseks kirjutaks siia mõned küsimused:
Mida arvad sina ideest et sapikaklubi võiks olla aegajalt reaalselt koos käiv seltskond?
Milline on sinu arvates kõige õigem sapikaklubi kokkusaamine?
Mida oled nõus klubi heaks ära tegema?

Igasugused tähelepanekud sapikaklubi tegevuse kohta siiamaani ja ideed tulevikuks on siin teemas teretulnud.
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

RE: Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by katk »

Väga asjalik postitus metsamehe poolt ja minumeelest olid ütles ta kõik täpselt nii nagu on.
Tegeltikul võiks kunagi klubist saada ka täitsa oma põhikirjaga tegutsev mtü (nt muhuklubi seda täitsa on ja ka väga paljud teised klubid), aga noh see on veel kauge unistus... Algust võiks aga teha vaikselt ja nagu metsamees ütles, kasvõi niisama koosviibimistega - ilmselt oleks kõigil hea ja põnev üksteisega tuttavaks saada. Mina isiklikult olen nõus igasuguse organisatoorse poole pealt nõu ja jõuga kaasa lööma.
vend15
Posts: 287
Joined: Sat Dec 30, 2006 4:40 pm
Contact:

RE: Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by vend15 »

hmm...metsamees unustas selle, et osadel klubiliikmetel pole lubasid, et oma sasseriga sõita ja juhi leidmine võib raske olla kuna sõber võib-olla ei tunne sellise asja vastu huvi.
1) idee on hea, et võiks kokku saada ja midagi huvitavat teha.
2) kõige õigem oleks ikka et mõni masina ka kohal oleks, aga piisaks sellestgi kui läheksime kuhugi tehnika muuseumi.
3) olen nõus rahaliselt toetama et üritus saaks teoks ja igat muud moodi ka..

veits teemast mööda:
2007 aasta suvel kasutasin sapakat 3 kuud igapäeva sõidukina kuna mulle lihtsalt meeldib sellise autoga sõita. Ära sai käidud soomes ja polnud probleeme peale selle et üks geneka juhe ei andnud kontakti tagasiteel.Usun et oleksin kasutanud sapakat igapäeva sõidukina veel kui vandaalid poleks seda segi peksnud. Kindel on et 2008 aasta suvi üritan sama asja korrata, kui leian endale talve jooksul sasseri, kui ei siis sõidan luaz`iga. Sapakas ei lagune palju kui sõita temaga normaalselt, aga kui rallitama hakkad siis muidugi ei pea vastu...
[b]normaalne on olla ebanormaalne...[/b]
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

RE: Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by katk »

Lubade teema saaks kindlasti paljudele probleemiks ja seetõttu ilmselt olekski hea kui esimene kokkusaamine oleks midagi lihtsamat ja lihtsalt sõbralik tutvus, tehes midagi lõbusat, mis ei pea tegelikult üldse olema seotud autode ja mootoritega - ega siis sapikaomanik pea kogu aeg õliste kätega ringi käima.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by metsamees »

Mina arvasin küll et sapikamees on see kes silmad kinni maitse järgi ära ütleb mis on tosool, litool, piduriõli, diisel, 76 bensiin ja autool, pinsaku tasku on küünlaid täis, püksirihma asemel on ventika rihm ja tööriistakomplekt on öösel ka padja kõrval :)
Tegelt postituse mõte: kas ongi kõik, kellelgi midagi klubist arvata rohkem ei olegi?
Zetec
Posts: 133
Joined: Tue Feb 06, 2007 6:45 pm
Contact:

RE: Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by Zetec »

Aga mis siit eriti arvata ? Võiks midagi korradada kuid arvatavasti sama mis eelminekord jutub - mida lähemale kuupäev jõuab seda vähem rahvast tulemas on.
Iga läbitud kilomeetri kohta 1tund remontimist.
veka
Posts: 249
Joined: Tue May 29, 2007 2:27 pm
Contact:

RE: Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by veka »

Tartu,Tartu ainult tartu miks kõik seal peab toimuma,ma arvan et nii mõnigi klubiline ei saaks sinna tulla.Ma ise vb isegi saaksin.Aga miks mitte Tallinnas ei võiks midagi korraldada
Minu jaoks on sapikas vaimselt kõigist autodest üle.
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by marek »

Pärnus paistab sapikavärk äärmiselt leige olema, peale enda tean veel 1 seebikaomanikku ja tal see lihtsalt õues mädaneb juba palju aastaid... Olen üritand teda utsitada masinat ehitama aga jh...
Ma pole linnapeal pärast suve ühtki zazi ka näin`d.
Minu idee oleks, et võiks suvel JJVV-i minna, sest seal huvitav&suht. Eesti keskel mistõttu ei tohiks keegi vinguda selle asukoha teemal... Aga sinna tuleks minna nt. kevadel v. suvel...
Image
Zetec
Posts: 133
Joined: Tue Feb 06, 2007 6:45 pm
Contact:

RE: Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by Zetec »

Aga Tartust kõige rohkem oleks olnud rahvast.
Kesk-Eesti kõigile võrdne, aga palju oleks tulijaid ? Talvel kõik kõvad rääkima, suvel kedagi pole.
Minu auto kuni 31juulini sõidab, edaspidi enam tema ei sõida.
Iga läbitud kilomeetri kohta 1tund remontimist.
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by Jossu »

Koostasin väikse nimistu kellest mingi sõiduinfo on laekunud.
Piirkond-
Tallinn:
1)Snoop-tean, et sõitis ringi vahepeal
2)Volvoz-
3)Hellhoose-eitea kas load võimaldavad veel vabalt liikuda.
4)Veka-On lubanud järgmiseks suveks ÜV ja kindlustuse teha ning arvatavasti hakkab sõitma.
5)Meelis- praegune info puudub, eelmise suvel algul sõitis
Lisaks on veel nähtud mitmeid sapikatega liiklevaid noori, mõnest ka meedias kajastatud, nendekohta info puudub.
Tartu:
1)Jossu-Liigun siis kui võimalik, load ei võimalda vabalt liigelda.
2)Gagarin-Eitea kas liigub, omanik õpingutel.
3)Zapikas-tema taevasinine kõrvik liigub suvel ringi, küll aga sapikaklubi kokkutuleku kohta ütles ta, et " Mina võtan ainult nostalgilistest üritustest osa.".
4)Täpi,uued omanikud, uued ideed, mis toimub? eitea
5)Metsamees-Mart on alati valmis sõiduks:):D
6)Uve6-Ehk liitub ka oma kena luaziga
7)Sinilind- Omab 966B-d, millega suvel ka sõidab aegajalt.

Haapsalu-
1)Maitpoiss- eelmisel suvel liikus ringi.
2)Vend15-Uue luaziga ehk uuel aastal rivis..?

Pärnu-
1)Marek- ehk saab tuleva suveks joonde.

Jõgeva-
1)Kaups-Suve poole oli hakkaja, peale seda haihtus.:d

Viljandi-
1)Kaspar-tuunitud masin, mida olen liikumas näinud.

Andeks kui mõni on meelest läinud, masinaid on rohkem, kuid paraku paljudel puuduvad kas dokumendid või load.
Enamus foorumi kasutajaid on külastanud foorumi vähest aega ning enam mitu kuud pole lehte enam külastanud.Huvi puudub järelikult.
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
nymmik
Posts: 71
Joined: Wed May 23, 2007 10:09 am
Contact:

RE: Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by nymmik »

Lugedes Sapikaklubi foorumit, siis miks jääb kõik venima? Tingiv kõneviis? teeks, tuleks, läheks jne. aga mitte keegi ei julge öelda, et lähme - teeme ning võtta korraldus enda peale, loodetakse ehk keegi teine teeb ära. Ausõna, mitte keegi ei tee teie eest seda ära.

Juuli 2008 toimuvad Muhuklubi suvepäevad ja me oleme lahkelt nõus võtma ilusad seebikad rivi lõppu (st. põllurallikad jäävad koju). Ehk siis saab indu ja ka nippe kuidas midagi läbi viia.

MTÜ loomisega oodake, seda ei ole üldse vaja, et asi toimiks. See miks loodi 2007 MTÜ Muhuklubi oli ainult selleks, et rahad oleks selgemad ning firmad saaks meid vajadusel toetada (siiani neid kahjuks rohkem pole olnud kui Viking Line kes 50% laevapiletid odavamalt meile müüs). Klubi olemus ja tegutsemine sellest ei sõltunud.

Soovitus: Keegi 1 hakkaja teist, hõikab välja 10.veebruar kl 11.00 kohtume Järva-Jaani poe ees ja külastame Vanatehnika Varjupaika. Sellele eelnevalt lepitakse Tuvega asi kokku ja ongi kõik. Ja ei jää ootama foorumis palju või kes tulevad, sest kl.11 on seda näha poe ees :)
ja kui kedagi ei tule läheb algataja üksi varjupaika külastama.

Selline soovitus siis minu poolt.

Edu Sapikaklubile
Last edited by nymmik on Sun Jan 06, 2008 2:24 am, edited 1 time in total.
ZAZ 965AE
ZAZ 1102 Tavria
Siin kõik mu kola ->[url]http://www.nymmik.pri.ee[/url]
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

RE: Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by katk »

Ilmselt on tulebki teha nii nagu nymmik soovitab - hõikame välja kuupäeva ja saame kuskil kokku - kohale pole vaja isegi mitte oma masinatega tulla (sedaenam, et väljas suur tali), bussid liiguvad endiselt ja paljudel kindlasti olemas ka mingi muu masin ning kindlasti võimalik grupeeruda.
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by Jossu »

Võin ka asjapulgaks hakata. Aga mida teha kui enamus inimesi, kellel on tänavasõidukõlbulik masin, ei külasta foorumit enam. Nendeni see info ei jõuaks.
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

RE: Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by katk »

Tegelikult ei tohiks ilmselt masina olemasolu/mitteolemasolu saada takistuseks ja kui ka ei ole alguses väga palju masinaid siis igasuguse huvitava ja põneva huvitegevuse kaudu tuleks kindlasti ka "kadunud hinged" uuesti tagasi. Siin foorumis ju enamasti selline nö tehniline jutt ja kui kodanikul töökorras masin ja ise suuremat sorti meistrimees pole, siis kuigi tihti ei külastatagi.

Minu arvamus hetkeolukorrast on selline, et nüüd talvel tuleks mingi ettevõtmine ära teha, vahet pole kas masinatega või ilma, esialgu tuleks siiski üksteisega tuttavaks saada. Kusjuures võib teha ka mitu üritust, nt bowlingu/piljardi misiganes võistlus L-Eesti vs P-Eesti, äkki selline asi sunniks inimesi pisut rohkem ühinema ja koostööd tegema, aga see on ainult minu arvamus.
nymmik
Posts: 71
Joined: Wed May 23, 2007 10:09 am
Contact:

RE: Klubi olemus, üritused ja muu sarnane.

Post by nymmik »

Jossu kirjutas:
Aga mida teha kui enamus inimesi, kellel on tänavasõidukõlbulik masin, ei külasta foorumit enam. Nendeni see info ei jõuaks.
Foorumil on selline asi nagu massmeil. Admin saadab kõikidele kasutajatele meili, et hopsassa selline üritus tulemas ja külasta foorumit ;)
ZAZ 965AE
ZAZ 1102 Tavria
Siin kõik mu kola ->[url]http://www.nymmik.pri.ee[/url]
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests