Mootor ei tööta.

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
-mic-
Posts: 32
Joined: Mon Jul 30, 2007 3:27 pm
Contact:

Mootor ei tööta.

Post by -mic- »

Nii, jama on selles et mootor ei taha tööle minna. Alguses lihtsalt ei läinud tööle, sai siis teise autoga tõmmatud, tõmbamise ajal lubas, aga kui siduri alla vajutasin siis mootor ei töödanud enam, nii et pm mootor ei tööta oma enda jõul. Täna võtsin karbussi maha ja tegin puhtaks, homme panen uuesti peale ja vaatan, kui siis ka ei tööta siis pean vist mooroti suht juppideks tegema, niikuinii vajab puhastust.
Ma ise ei taha uskuda et karbussis viga on... Kus veel viga võib olla?
vend15
Posts: 287
Joined: Sat Dec 30, 2006 4:40 pm
Contact:

RE: Mootor ei tööta.

Post by vend15 »

hmm...kontrolli kõigepealt kas säde on olemas..siis tasuks üle vaadata küünlad ja küünlajuhtmed..ja siis räägime edasi
[b]normaalne on olla ebanormaalne...[/b]
naljamiiz
Posts: 115
Joined: Sat Sep 08, 2007 9:36 pm
Contact:

RE: Mootor ei tööta.

Post by naljamiiz »

ja ütleks seda ikka ka, et ära tõmba autot käima, auto peab käima minema aku pealt ikka ja kui ei lähe pead vea välja selgitama mitte tõmbama hakkama meeleheitlikult.
veka
Posts: 249
Joined: Tue May 29, 2007 2:27 pm
Contact:

RE: Mootor ei tööta.

Post by veka »

Säde ikka vaata jah
Minu jaoks on sapikas vaimselt kõigist autodest üle.
-mic-
Posts: 32
Joined: Mon Jul 30, 2007 3:27 pm
Contact:

RE: Mootor ei tööta.

Post by -mic- »

Säde on olemas, tegin kõik juhtmeotsad jms. puhtaks. Peaks nagu töötama, aga ikkagi ei tööta.
veka
Posts: 249
Joined: Tue May 29, 2007 2:27 pm
Contact:

RE: Mootor ei tööta.

Post by veka »

osta uued küünlad ja küünla juhtmed
Minu jaoks on sapikas vaimselt kõigist autodest üle.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: Mootor ei tööta.

Post by metsamees »

võimalikud vead:
1. jama bensiin
2. süüde paigast ära (vaevalt, kui keegi näppinud ei ole)
3. kondekas (aga siis on ka säde hästi väike, mm võibolla ainult)
4. karpa jamad (kui topkat panna ja siis korraks lubab)
5. karpa jamad vol.2 toore klapiga liiga palju ringi sõidetud, küünlad ära tahmanud.
6. nukkvõlli vedav hammasratas puru (aga siis peaks ka säde kadunud olema vist)
7. silindrid bensiini täis( keera küünlad maha ja aja tükkaega mootorit ringi, tee küünlad puhtaks ja proovi uuesti
8. nookurite võll pooleks(on juhtunud, võimalik ka et klappide reguleerimisel on stoppermutrid halvasti kinni saanud). klapikambrikaaned maha ja vaata kas klapid käivad.
9. kolvirõngad puru. (aga sapika mootor töötab ka kahe silindriga ja vaevalt et kõik rõngad korraga puru lähevad
10 jagaja juures reostaat puru. (pane otse, kui nii tööle saab hangi uus reostaat)
11. bensiinipump ei tööta. (kas karpa ujukikambris oli bensiini kui sa selle lahti võtsid?)
jne.jne.
üldiselt auto remontimine käib nii et kõigepealt teed enamvähemgi vea selgeks ja siis hakkad seda kõrvaldama mitte nii et kisume kõik molekulideks ja pärast vaatab kas ültse seal viga oli. võibolla hoopis bensuseier valetas ja bensiini polnudki.
-mic-
Posts: 32
Joined: Mon Jul 30, 2007 3:27 pm
Contact:

RE: Mootor ei tööta.

Post by -mic- »

hmm.. siis on vist kondekas, sest säde oli vägaväga väike, panin garaazis tuled kustu, et midagi näeks.

ma kysin nyyd vist kõige lollima kysimuse yldse, mida annab kysida.
Milline see kondekas on yldse?
ärge nyyd mind lolliks tembeldage, see on mul esimene auto alles ju. ja juhilube akkan ka kevadel tegema. nii et pole eriti imelik, kui ma ei tea mis asi kondekas on.
Last edited by -mic- on Thu Jan 03, 2008 12:38 am, edited 1 time in total.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: Mootor ei tööta.

Post by metsamees »

Tegelikult ega see säde ei peagi olema selline et lööb mootori ümbruse valgeks. Kui piibu juhe on mootorist sentimeetri kaugusel ja mingisugune säde seal vahel käib on kondensaatoriga kõik korras, Isegi poolesentimeetrist sädet tuksis kondekaga ei tule. Jagaja vast leiad üles. Jagaja kaane küljes on 5 kõrgepingejuhet ja allpool metallist osa küljes on 1 klemm kuhu alla süütepoolist must juhe tuleb. Sinna klemmi alla on kinnitatud ka kondeka juhe. Konde ise on väike silindrikujuline jagaja külge keeratud jublakas. Kui uut katsetad siis kindlasti peab konde kestapidi jagaja küljes olema, lihtsalt juhe külge ja rippuma süsteem ei tööta. Jagaja kaane tuppa toomine ja korralikult ära kuivatamine ei tee kah paha aga kirjuta kasvõi markeriga peale milline juhe kus oli.
-mic-
Posts: 32
Joined: Mon Jul 30, 2007 3:27 pm
Contact:

RE: Mootor ei tööta.

Post by -mic- »

Vahetasin jagaja ära ja tegin karbussi ja kyynlad vimalikult puhtaks.
Tööle ei läinud, või no aku koolas ära. Nii et tööle saan vist alles siis kui ma kuskilt akulaadja välja urgitsen. Ei taha eriti enam käima tõmmata, kurat teab mis juhtuda võib.
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: Mootor ei tööta.

Post by Jossu »

silindris survet oled mõõtnud?
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
-mic-
Posts: 32
Joined: Mon Jul 30, 2007 3:27 pm
Contact:

RE: Mootor ei tööta.

Post by -mic- »

Jossu kirjutas:
silindris survet oled mõõtnud?
nalja teed v? :D karta on et ei ole mõõtnud. ma ei teagi millega mõõta. :D
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: Mootor ei tööta.

Post by Jossu »

sellejaoks spets mõõdiks kohe, endale ostsin ära, maksis alla 200,- midagi. Aga igaljuhul kui silindris survet pole siis ei aita säde ega bens eriti. Kunagi sain rõhu ajutiselt nii, et valasin igasse silindrisse paksu mootoriõli mis tegi asja tihedamaks sees. Ei mäleta täpselt, et mis ja kus, igaljuhul tean, et hõreda mootori sain käima korraks nii.
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
-mic-
Posts: 32
Joined: Mon Jul 30, 2007 3:27 pm
Contact:

RE: Mootor ei tööta.

Post by -mic- »

kuidagi teistmoodi ei anna seda "tunnetada"?
ses mõttes et ma preagu tõesti ei taha sellise kylmaga garaasis olla eriti.
pm ma mõtlesin et ma otsin kuskilt laadia, ja kui siis ka käima ei lähe siis akkan vist myyma, kuna mul sikkel ka vaja korda teha ja sellest ka lahti saada. ja siis tahad luaz'i saada tegelikult.
ma usun et 2500.- pole palju kysitud, sest noo okei, auto ise on suht räämas, aga osi on niipalju kaasas, et pm saaka teise mootori kokku panna.

http://nagi.ee/photos/noir/3529653/
http://nagi.ee/photos/noir/3529651/
Last edited by -mic- on Sat Jan 05, 2008 2:12 am, edited 1 time in total.
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: Mootor ei tööta.

Post by Jossu »

no kui võtta arvesse, et iga omanik määrab oma autole hinna ise, siis võid miljoniga ka müüa aga kui reaalselt müüa siis 2500,- on tglt palju küsitud, doke pole, kere on läbi. Healjuhul saad emexi raha või auto ise rändabki sinna, kuna ei leia ostjat.
Last edited by Jossu on Sat Jan 05, 2008 10:54 am, edited 1 time in total.
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests