Säde kadunud

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

Säde kadunud

Post by juliusw »

Et jutt käib siis sädemest....... enne talve nagu oli olemas yhelpool s***em ja teiselpool parem ........Aga peale talve akasime vaatama ...ei midagi kusagil enam pole...
Last edited by juliusw on Fri Mar 23, 2007 10:04 am, edited 1 time in total.
zaz 968M
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

RE: "teadmata kadunud"

Post by meelis »

mul oli sama jama siis kui sapaka ostsin. müüja õuepeal käis ilusti, aga kui enda maja ees käima tahtsin panna siis sädet polnd. viga oli selles, et süütepooli juhtme kontaktid ei andnud korralikult ühendust. millalgi hiljem oli selline jama ka, et vaatasin, et ühel küünlal sädet polnd. siis selgus, et sellel küünla juhtmel oli ühenduskohast isoleer viga saand ja säde tekkis mootori pleki ja juhtme vahele. need vist kõige lihtsamad vead mis olla võivad, aga äkki on abi :P

meelis
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: "teadmata kadunud"

Post by Jossu »

puhasta küünlajuhtmete otsad peenikese viiliga vms ära...kui siis ka pole siis vaata kas jagajas on säde...
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: Säde kadunud

Post by marek »

Kontroll lambiga kõige kergem vaadata kuhu maani vool läheb.
Image
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

RE: Säde kadunud

Post by juliusw »

jossu kirjutas:
.... siis vaata kas jagajas on säde...
ma ei tia kuidas seda vaadata saab .... kaant maha ei saa ju võtta et säde ära ei kaoks;)
yks kysimus veel kui panna küünal juhtmega süütepooli... ja küünla ots panna vastu plokki .... peab sis tekkima kyynla vahele säde tekkima??

ja sorry et segane pealkiri tuli see oli geniaalne minumeelest
zaz 968M
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: Säde kadunud

Post by marek »

juliusw kirjutas:
jossu kirjutas:
.... siis vaata kas jagajas on säde...
ma ei tia kuidas seda vaadata saab .... kaant maha ei saa ju võtta et säde ära ei kaoks;)
yks kysimus veel kui panna küünal juhtmega süütepooli... ja küünla ots panna vastu plokki .... peab sis tekkima kyynla vahele säde tekkima??

ja sorry et segane pealkiri tuli see oli geniaalne minumeelest
Jagajas peab olema säde kontaktide vahel, kui mootor ringi käib, kruvikeeraja vastu kontakte, kui mootor ringi käib ja peab säde olema. Kui seal olemas siis vaata ,kas süütepoolist tulevas küünlajuhtmes on elekter, kui pole siiis süütepooli viga.
Image
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

RE: Säde kadunud

Post by juliusw »

Vaatab siis . Aga milleks seekruvikeeraja vastu kontakte olema peab?????
sorry ma suht võhik;)
zaz 968M
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: Säde kadunud

Post by marek »

Sest, mida täpsem kontaktivahe ja korras kondensaator teevad sädeme väiksemaks ning seda ei pruugi märgata, kruvveriga säde suur ja võimas.
Image
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

RE: Säde kadunud

Post by juliusw »

kumma kontakti pihta ma peaks toppima selle kruvveri või see ükskõik
zaz 968M
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: Säde kadunud

Post by marek »

Mõlema peale koos ikka.
Image
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

RE: Säde kadunud

Post by juliusw »

proovin sis nv ära selle nipi ja annan tulemustest teada
zaz 968M
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

RE: Säde kadunud

Post by juliusw »

niisiiis ei saaanud ma aru kuida see säde seal jagajas olema peab (vajan vist abi) aga kui kruvikeeraja panna ühe käntakti vastu ühe nurgaga ja teise nurgaga teise vastu siis käis küll korraks särts...........
zaz 968M
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: Säde kadunud

Post by Jossu »

korraks?, kui pidevalt käiad v nagu järjepidavalt siis peab koguaeg olema
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
urmas
Posts: 33
Joined: Sat Dec 09, 2006 9:37 am
Contact:

RE: Säde kadunud

Post by urmas »

0. kas mootorit ringi ajades rootor ka liigub (kui ei, siis jaoturi veovõll puruks)
1.Kas süütepooli madalpinge otsale Bk-B tuleb 12v.(kui ei, siis otsi süüteluku ja pooli vahelist katkestust.)
2.Kas kontakte lahutades (enne keera mootorit niipalju, et kontaktid oleksid koos) tekib süütepoolist tuleva kõrgepinge juhtme ja massi vahel säde.(kui ei siis kontrolli pooli ja katkesti vahelist juhet ja kontaktide puhtust.)
3.Kas tekib säde küünlasse mineva juhtme ja massi vahel.( kui ei, siis võib viga olla kaane keskelektroodis või rootori takistis.
Last edited by urmas on Sat Apr 21, 2007 4:02 pm, edited 1 time in total.
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

RE: Säde kadunud

Post by juliusw »

niih......... Kõigepealt tänaks kasutajat urmas, kes viitsis siia põhjalikult kirjutada sädeme otsimisest.
Sai siis vaba teisipäev veedetud sapika juures;), ennem kirjutasin põhjalikult üles urmase soovitused. Said ka kõik järgi proovitud.
Tulemused:
0. Täitsa liigub;).
1. Ma ei saanud küll testrit, aga indikaator helendas küll eredalt.
2. kusjuures tekkis.
3. Sellega tegelt jama hakkaski, alguses proovisime ilma kaaneta (ma hoidsin juhet massi poole sealt takistist taganpoolt, isahoidis süütepoolist tulevat juhet ja klõpsutas kontakte.) tekkis küll säde. Aga kui kaan on peal siis ei ole sädet.
Proovisin juba testriga juhtmed kah ära(ainuke terve juhe on see mis mul läks süütepoolist) . Sai nüüd päris pikk jutt. Loodame et keegi viitsib lugeda ja vastata.
zaz 968M
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests