starteri sobivus zazile

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
diugu
Posts: 3
Joined: Wed Dec 01, 2010 9:10 am
Contact:

starteri sobivus zazile

Post by diugu »

millise vene tehnika starter sobib zazi 40 hj mootorile?
zaz 968M jäärajale
madis1080
Posts: 529
Joined: Sat Dec 02, 2006 7:19 pm
Contact:

Re: starteri sobivus zazile

Post by madis1080 »

Belarussi käivitusmootori starter, aga see tõmbab aku väga kiirest tühjaks.
diugu
Posts: 3
Joined: Wed Dec 01, 2010 9:10 am
Contact:

Re: starteri sobivus zazile

Post by diugu »

belaruss ikka suht lai mõiste...tean et 150 ja t40 omad peax sobima...lihtsalt vist pöörete arv ja miskit veel olid erinevad
zaz 968M jäärajale
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

Re: starteri sobivus zazile

Post by Z@Z »

Kõik PD10 käivitusmootoritele sobivad starterid sobivad ka zaz 40 hj mootorile, kui on vaja starterit siis saan abiks olla :wink:
ZAZ 968M 91a., ZAZ 968MG 86a., LUAZ 969M 87a.
ollar
Posts: 35
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:55 am
Contact:

Re: starteri sobivus zazile

Post by ollar »

Z@Z wrote:Kõik PD10 käivitusmootoritele sobivad starterid sobivad ka zaz 40 hj mootorile, kui on vaja starterit siis saan abiks olla :wink:
mis vöib olla viga starteril kui läeb käima ainult täis akuga ja muidu lihtsalt plöksib , ja kas on kuskil mootori peal kirjas ka mootori töömaht vms, kuna mul puuduvad sapikal igasygused paberid, seega ma ei oska siis osta sobivat starterit :(
1 3
I I
I_ _ I_ _
I I I
I I I
2 4 R
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

Re: starteri sobivus zazile

Post by metsamees »

Mootori tuvastamisega on asi suht lihtne. Kui jagaja on mootori ees otsas vastu salongi seina siis on 40 hobuseline, kui paremal pool taga geneka juures siis 30. Üldjuhul starterid tahavadki palju voolu ja täis akut. Kui kindel sa oled et aku korralik on?
Lisaks võid arvestada et talvistes oludes on õli mootoris kõvasti paksem kui suvel ja külmaga on ka aku mahtuvus väiksem. Tühja akuga hakkavadki kõik starterid plõksima.
Muidugi alati on ka võimalus et starteris puksid on tõesti nii kulunud et rootor käib juba vastu korpust.
Mina,laisk nagu ma olen, alustaks aku kontrollimisest.
ollar
Posts: 35
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:55 am
Contact:

Re: starteri sobivus zazile

Post by ollar »

metsamees wrote:Mootori tuvastamisega on asi suht lihtne. Kui jagaja on mootori ees otsas vastu salongi seina siis on 40 hobuseline, kui paremal pool taga geneka juures siis 30. Üldjuhul starterid tahavadki palju voolu ja täis akut. Kui kindel sa oled et aku korralik on?
Lisaks võid arvestada et talvistes oludes on õli mootoris kõvasti paksem kui suvel ja külmaga on ka aku mahtuvus väiksem. Tühja akuga hakkavadki kõik starterid plõksima.
Muidugi alati on ka võimalus et starteris puksid on tõesti nii kulunud et rootor käib juba vastu korpust.
Mina,laisk nagu ma olen, alustaks aku kontrollimisest.
suured tänud:) , järelikult on 40hj . jah aku võib ka väga vabalt tuksis olla, (startes hakkas plöksima kuskil suve oaiku juba , kuigi aku oli täitsa täis ja kui natuke jamada, näiteks toksisin paar korda starterit siis läks ilusti käima, aga talvel see väga enam ei aita.
1 3
I I
I_ _ I_ _
I I I
I I I
2 4 R
tuust
Aktiivne Klubiline
Posts: 477
Joined: Mon Oct 04, 2010 8:53 pm
Maakond: Läänemaa
Location: Haapsalu
Contact:

Re: starteri sobivus zazile

Post by tuust »

kui starterit toksides läks, siis võivad harjased otsas olla.
ollar
Posts: 35
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:55 am
Contact:

Re: starteri sobivus zazile

Post by ollar »

tuust wrote:kui starterit toksides läks, siis võivad harjased otsas olla.
aga ei tea kas neid harjaseid saab kunadi taastada ka vöi peab kohe uue starteri asemele panema ?
1 3
I I
I_ _ I_ _
I I I
I I I
2 4 R
diugu
Posts: 3
Joined: Wed Dec 01, 2010 9:10 am
Contact:

Re: starteri sobivus zazile

Post by diugu »

moded võix nyyd kaasa aidata ja selle teema viimase osa kuskile mujale kupatada...see ollari jutt ei ole kyll siin asjaga kuidagi seotud enam :evil:
zaz 968M jäärajale
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests