Uus leht?

Siia kõik muu, mis mujale teemadesse ei sobi.
Post Reply
Laurake
Posts: 42
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:32 pm
Contact:

Uus leht?

Post by Laurake »

Ma ei mõista, kas te enne Jossuga ka rääkisite ja küsisite,kas ta on nõus klubi siia üle tõstma? Ta nägi vaeva ja pingutas, et siiani leht toimis ja te lihtsalt viite selle üle kuskile *****.
Kus see loogika meil siin on? Mõelge loogiliselt, kumb leht parem oli? Kas see uus, mis on inglise keelse süsteemiga, on võrreldav kui mõni mängu foorum ning on põhimõtteliselt igal inimesel järgitehtav? Või siis endine, mis oli korraliku lehe moodi ja igatpidi väärt külastamist. Siia enam jalga nagu väga ei tõsta. Te rikkusite kõik asja ära. Tore,et te kaasklubilistega enne asja läbi arutasite ja küsisite, kas meile meeldib sapikaklubi.org või sapikaklubi.eu... Muidugi, et esimene variant, see teine ei kõlba kuhugi. Hakkake siis aga oma autodel kleepse vahetama ja tehke kõik foorum kuskile inglise süsteemi:) Elage siis edasi selles foorumis, mille välimus saab miinuspunkte. Lihtsalt jube, kuidas klubilised omapäi midagi teevad ja siis ütlevad, et see kestis päevi ja tunde. Olge nüüd õnnelikud, et vana leht enam üldse ei eksisteeri. Suur tänu teile, te tunnete end ise ka ära!
Last edited by katk on Mon Oct 11, 2010 10:48 am, edited 1 time in total.
Reason: Pealkiri parandatud (eemaldatud liigsed küsimärgid)
Minu zaz 968M "Mummu"
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by katk »

Kõigepealt suured tänud Jossule, kes foorumit ja asja väga edukalt neli aastat vedas. Kahjuks aga näitas viimane aeg, et asi on tema jaoks üle pea kasvanud.
Viimastel kuudel foorumis kõlanud appikarjed ning hoiatused foorum päeva pealt sulgeda tõidki sundisidki meid (katk, metsamees) tegutsema. Aegade jooksul on kogunenud liiga palju olulist informatsiooni, mida niisama ajaloo prügikasti visata.

Natuke uuest foorumist.
Esialgu sai üle toodud kogu foorum, koos kõigi postitustega. Kui selline lahendus pole vastuvõetav oleme nõus ka nö nullist alustama, kuid kõigil peab siiski olema võimalus viirustevabalt oma postitused kusagile kindlasse kohta kopeerida ja hiljem ka üle tuua.

Foorumi disainist.
Kujundus on täpselt selline nagu on, kõigile meelepärast lehte ei õnnestuks ka parima tahtmise korral teha - nii palju kui on kasutajaid on ka erinevaid arvamusi.
Samuti on disaini mõte tulla välja nö ainult foorumi staatusest ning hakata arendama ka klubilist tegevust. Kui vaadata teisi analoogseid klubisid siis mitte keegi ei ela ainult foorumis (www.muhuklubi.ee, www.volga.ee, www.ladaklubi.ee).
Domeeni nimi sai valitud just selline kahel põhjusel - esiteks lihtsus ja teiseks hind - .eu maksab lihtsalt tunduvalt vähem. Samuti ei ole plaanis hakata haldamise jms eest raha kasseerima (eeldusel, et ei toimu andmemahude drastilist suurenemist).
Laurake
Posts: 42
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:32 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Laurake »

Minu arvates ei tähendanud Jossu nn appikarjed seda, et peaksime foorumi mujale üles panema. See pigem tähendas seda, et ta ei pea üksi kõike tegema. Leht võiks ikka seal alles olla, kus ta oli, ka seal oleks olnud võimalik probleem lahendada. Keegi lihtsalt ei soovinudki aidata, lehte ümber tõsta oskavad kindlasti paljud. Asi ei olnudki ju selles, et seal oli liikmemaks. Meil ju ei olnudki kahju sellise hea klubi jaoks seda raha maksta. Keegi ei olnud kohustatud, see oli vaba valik. Olete hetkel lihtsalt väga ebaviisakalt Jossuga käitunud.
Ja muide, kas siis sapikaklubi.org oli koht, kus postitusega kaasnes viirus? Sellist probleemi pole küll kellelgi kuulnud, et nüüd nii alusetult öeldakse.
Kas meie endine leht oli siis tõesti ainult foorumi staatusega? Klubiline tegevus ei vaja eraldi lehte. Kuna meie klubi liikmed lihtsalt ei viitsinud millegiga tegeleda, siis ei toimunud ka klubilist tegevust. Oleks naiivne arvata, et uue lehega hakkab kõik toimima:)
Minu zaz 968M "Mummu"
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Martin968 »

Minule meeldis kah rohkem eelmise foorumi disain, eriti selle lihtsus. Lihtsuses peitub jõud. See on praegu liiga värviline ja kirev. Kui sa tahad analoogseid lehti nagu on Ladaklubil või Muhuklubil siis peab selle lihtsalt ise valmistama, sest internetist allatõmmatavad valmislehed on üsna odavad, seda igas mõttes. Selle lehe puhul me siiski elame vaid foorumis, võibolla isegi rohkem kui varasema variandi puhul.
Aga midagi pole ju rikutud, kõik postitused mis olid, eksisteerivad ning disaini peaks saama muuta mitte eriti suure vaevaga. Suurem enamus võiks siiski olla lehega rahul, koduleht on väga tähtis klubitegevuses, kuna siin see tegevus enamasti ju käib.
Ära ole pahane, keegi ei soovind halba, inimesed tahavad lihtsalt aidata, keegi ei taha, et leht pannakse kinni mingi spyware'i pärast.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

Re: Uus leht?

Post by metsamees »

Internet on suur ja lai ning siia oleks vabalt ära mahtunud ka kaks eestikeelset sapika teemalist foorumit. Kasvõi senikauaks kuni .org lõpuga leht korralikult tööle saab.
Kahjuks võttis üks meie seast käesoleva lehe avamist isikliku solvanguna ja mingi tuju tulemusena kustutas kogu sapikaklubi.org lehe sisu. Tasuta asi küll aga ma pakun et nii mõnigi pidas seal oma auto kohta päevikut millest oma arvutis varukoopiat ei olnud.
Järeldused teeb igaüks ise.
Kellelgi ei ole mittemidagi Jossu senise asja üleval hoidmise vastu. Enamvähem koos me selle sapikaklubi foorumi "käima jooksime" neli aastat tagasi. Võtsin minagi sõna ja proovisin teistele sapika omanikele oma tagasihoidlikke teadmisi jagada. Täpselt samamoodi nagu siin paljud.

Viiruste kohta:
Midagi ju sapikaklubi lehega toimus kui kõik enamlevinud veebilehitsejad selle ründavaks leheks tunnistasid. Lõpus enam mitte aga kui siin vahepeal kõiki hoiatusi ignoreerides sapikaklubi.org lehele jõudsin siis teatas nod32 antiviirus et palju õnne, ma oleks äärepealt trooja oma arvutisse saanud. Küsimuse peale kas lehega on plaanis midagi ette ka võtta või mis toimub, ei taha nagu troojasid täis lehte oma auto tagaaknal reklaamida sain vastuseks et keegi ei käse mul seda kleepekat seal hoida, võin vabalt maha võtta. Lisaks on minu auto teemas postitus et foorumil pole häda midagi, viimase kui ühe kasutaja arvutid on lihtsalt pasad. Olgu, aitab pori loopimisest.

Kõigest hoolimata on foorum mida praegu loed kõigile vabalt kasutamiseks. Püüame olla üksteise vastu viisakad ja jagada sõbralikult infot selle Ukraina ime kohta millega meil kõigil sõita meeldib.
Laurake
Posts: 42
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:32 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Laurake »

Mina käisin samuti igapäevaselt sellel lehel ning ei saanud mingisugust viirust. Selleks on erinevad võimalused, mis blokeerivad neid. Seoses sinu auto teemas oleva postitusega, siis tõesti, oli see pigem sinu viga, et sinu postitused sellised välja nägid. Mõnel oli veel nii, teistel ju ei olnud sellist probleemi.
Nõustun Martin968-ga, et praegune sapikaklubi.eu on rohkem foorum kui endine sapikaklubi.org. Endine leht oligi lihtne kasutada, mitte nii,et otsi kohta, kus sisse logida või midagi muud. Praeguse lehe kujundus on natukene liiga lapselik ja mänguline. EU ei ole väga Eestilik:)
Ma ei ütlegi rohkem mitte midagi, lihtsalt, Jossu suhtes on see väga ebaaus ja ebaviisakas, et temaga midagi läbi ei räägitud. Ja miks te siis nüüd nutate vana foorumit taga? Ega ei olegi ju vaja kahte foorumit pidada, kui arvasite, et see on parem, siis loogiline, et vana foorum kustutatakse. Kindlasti on ka teisi klubilisi, kes on tegelikult solvatud, et ühel päeval sai veel sapikaklubi.org lehele, kuid nüüd seda enam lihtsalt tänu teile ei eksisteeri, sest te omal algatusel tõstsite selle ringi. Oli ju võimalus ka endist lehte korda teha, aga te ise valisite kergema vastupanutee ning tõstsite kõik lihtsalt ümber. Kas Jossu palus abi ümber tõstmises või endise lehe korda tegemises?
Vastaksin samaga, kui ei soovinud sapikaklubi.org oma autoaknal reklaamida, siis võisid selle kleepsu maha võtta. Reklaamige siis oma EU-d nüüd.
Endine leht oli lihtne ja loogiline ning kordades parem.
Aga edu teile!
Minu zaz 968M "Mummu"
Peedu90
Posts: 67
Joined: Tue Jan 26, 2010 9:59 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Peedu90 »

Pean ka ikka sõna sekka ütlema.
Vana foorum oli tõesti lihtsama ülesehitusega ja seal oli lihtsam navigeerida. Kahju muidugi sellest, et viimasel ajal ta enam hästi ei funktsioneerinud. Selle uue foorumi kohta arvan, et on hea et kogu see materjal ja info mis oli aastatega kogunenud on endiselt kättesaadav. Kõll aga pean nõustuma sellega et see inglise ja eesti keele segu mis siin nuppudel esineb ei ole sugugi mugav ja ajab segadusse. Paremal kõljel on neid igasugu nupukesi liiga palju. Lõpus kui vana sapikaklubi jukerdama hakkas siis hakkasin seal rohkem tähele panema neid asju mis vähemalt mulle tundusid ebavajalikena. Mida rohkem nupukesi on seda keerulisem. Samuti on siin jama see värvilahendus mis näitab kas foorumis uusi postitusi on või ei ole, surusin nina vastu ekraani ja siis sain aru et on mingi teine värv. Palju pisiasjakesi mis alguses silma ei hakka aga pikema kasutamise puhul silma hakkavad.
Kuna mina suurt midagi ei jaga sellest kodulehenduse tegemisest siis ei oska ma öelda kui keeruline on ühe foorumi tegemine aga paistab, et Jossu ja uue foorumi kaks adminni kolmekesi koos suudaks nullist ühe mõnusa foorumi küll valmis teha. Hetkel on aga hea et saab siin käia ja loodetavasti on tulevikus sapikaklubil kõige parem foorum.

Peeter
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Martin968 »

Tegelikult saate te kõik endal eestikeelseks muuta juhtpaneeli alt.
Laurake
Posts: 42
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:32 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Laurake »

Asi ei olegi tegelikult keeles.Aga tõesti, siin elame me rohkem foorumis!
Ütleme ausalt, tegelikult oli see väga tobe, et kaks inimest lihtsalt tegutsesid ning teiste arvamust ei küsinud. Halb, et teie meie eest otsustate:)
Aga edu teile. Loodame, et teie tegutsemine on parem klubitegevus!
Minu zaz 968M "Mummu"
Marvin
Posts: 22
Joined: Thu Dec 18, 2008 11:48 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Marvin »

Ütleks ka oma sõna sekka.

Ma pole paraku antud hetkel sapikat omav isik, kuid sellegi poolest olen ma foorumit aasta-kaks pingsalt jälginud. Ja seda puhtalt teie, sapikat omavate inimeste, tööviljakuse tõttu. Progressi on alati tore jälgida, eriti kui see hõlmab mõne erilise masina taastamist.
Mis puutub aga foorumisse siis kas on erilist vahet .org-il ja .eu-l? Kumbki neist ei iseloomusta otseselt meie riiki, st tehniliselt ei anna doomenilõpu vahetus meile midagi juurde ega võta ära. Rääkides vanast lehest, pean tunnistama et see oli küllaltki originaalne, kuid kokkuvõttes elavad kõik asjad lõpuks oma aja ära. Ja miks mitte siis võtta kasutusele laialt levinud foorumimudel ning see enda jaoks mugavndada?
Igatahes, ma loodan et foorumiisandate vahelised konfliktid leiavad positiivse lahenduse ning kellegi masin reaalselt ümbertöötlemisse ei rända.

Parimatega,
Marvin.
Laurake
Posts: 42
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:32 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Laurake »

Asi ei ole ka selles, kas org või eu, vaid selles, kuidas mõni lihtsalt võtab kätte ja teeb kõik ära ning meil ei jäägi muud üle, kui nõustuda. Eelmine leht oli originaalsem ja normaalse klubifoorumi moodi, see siin, ei oskagi öelda... nagu mängiks mingit mängu ja kirjutaks foorumis kuidas punkte teenida?
Ka endist oleks saanud parandada, aga mõned meist otsustasid teistega mitte arvestada ja ise lihtsalt kergemat vastupanuteed minna ning uus leht teha.
Muideks, kui te juba kleepsude tähti vahetate, kas siis teete uued särgid ka? Või saab ka seal viimased tähed üle õmmelda:)
Ning siis kuu aja pärast on see foorum omadega läbi ning siis saame ju uuesti kõik mõtlemata ruttu ära vahetada. Nii tore nii tore:)
Minu zaz 968M "Mummu"
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by plekkvelg »

Äkki, Laurake, üritaks nüüd natukene oma viha taltsutada?
Äkki sa ei räägiks Jossu eest.
Äkki Jossu tuleks ja ütleks ise oma solvumistest paar sõna sekka?

Fakt on see, et eelmine foorum oli pikalt rivist väljas ja minul on näiteks mugavam navigeerida siin foorumis, kui sapikaklubi.org foorumis, mis ei töötanud normaalselt viimasel ajal. Mina arvan, et seegi leht/kujundus ja muu on ajutine lahendus ning üheskoos kõik suudame selle ilma totakate vingumiste ja solvumistega paremaks muuta.

Jossu andis märku, et tema ei viitsi selle lehega enam jamada ja nüüd on Laurakesel kisa lahti, kui kõik meie postitused on alles ja olgugi, et esialgu veidi ebamugavalt, aga saame siit väga palju vajalikku informatsiooni.

Milleks käituda nagu lasteaias? Kõik on ju hästi - foorum toimib, keegi viitsib sellega tegeleda ning enamus meist suudab intelligentse inimese kombel jagada nõuandeid foorumi paremaks muutmisel.

PS. Ka mulle meeldis eelmise foorumi lihtsus, kuid seda seni, kuni sinna pääses tõrgeteta ja kõik toimis.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

Re: Uus leht?

Post by metsamees »

Kõigepealt Laurake suured tänud. Hoolimata eilsest tundest, et siia enam jalga nagu väga ei tõsta oled sa olnud foorumi uuel aadressil asumise aja kõige aktiivsem postitaja. Tänu sinule on nii mõnigi asi siin lahti räägitud. Rõõm on ka näha et sinu teine pool meie ühist foorumit edasi kasutab.
Nagu sa seda ilmselt isegi tead on foorumi töös hoidmine rohkem kohustus kui privileeg aga me teeme Taaviga seda hea meelega edasi kõigi sapikahuviliste elu lihtsamaks tegemise nimel.
Kordaks veel üle et keegi ei ole Jossut "troonilt tõuganud". Kõik me teame et aastatepikkune foorumi käima panemine on olnud kõike muud kui lihtne ja me hindame seda. Garaazis on Jossu tõesti tubli, pühendunud ja asjalik. Foorumi ainuadministraatorina aga tekitas minus tunde et hoolimata ülisuurest pühendumisest päris kõigega ise hakkama ei saa ja lisaks kui tuju tuleb võib "poe" päevapealt kinni panna ilma ette hoiatamata.

Täiskasvanute maailmas on kombeks anda valitsusele sada kriitikavaba päeva kohanemiseks ja vajalike muutuste käivitamiseks.
Uus leht on püsti olnud alles 2 päeva. Elame-näeme mis siin toimuma hakkab.
Meie Taaviga ei ole isegi "valitsus". Kui foorumi kasutajad otsustavad kokku tulla ja omale klubi juhtorgani valida vot see on siis juhatus. Sinnamaani oleme me kõik võrdsed foorumikasutajad.
Kui kellelgi tekib hea idee mõnest üritusest osa võtta siis on tal ka võimalus selle kohta foorumis teema teha. Idee välja käimine ei ole ainult administraatorite püha õigus. Täpselt samamoodi käis see ju ka foorumi endises asukohas.

Aitäh edu soovide eest. Proovime oma võimaluste ja ideede piires ka meie klubitegevust ja kodulehte arendada.

Väiksed asjad küll aga juurde on tulnud piltide postitusele lisamise õpetus, foorumi keele muutmise juhend, aadressiriba on muudetud et see viisakam välja näeks. Töös on üldine foorumi disaini parandamine, aga kõike korraga ei jõua - oluline on, et asi oleks kättesaadav.
Laurake
Posts: 42
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:32 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Laurake »

Vabandust, kui te valesti aru saite, kuid ma ei räägigi sugugi Jossu eest. Ise olen pettunud sellise käitumise pärast. Seda kõike oleks saanud lihtsalt viisakalt teha. Oleksite võinud oma seisukohad ära seletada ja pakkuda sellist varianti välja, et võite selle lehe siia üle tuua, kasvõi seniks, kuni saab lehe korda. Aga hästi, nüüd on vähemalt kõik oma arvamuse öelnud.
Võib teema kustutada või lukustada, ma ei tea, kuidas see siin käib.
Minu zaz 968M "Mummu"
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by plekkvelg »

Sugugi mitte kõik pole ju oma arvamust öelnud.
Mina näiteks sain alles täna e-kirja, et uus leht asub nüüd sellel aadressil.

Mis siin ikka arvamust küsida - väga hea, et keegi võttis asja kätte ja tegi midagi toimivat. Kui saaks eelmise lehe probleemivabalt toimima, oleks ju kõik korras. Kui ei saa, siis sobib ka see keskkond ideaalselt.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests