Otsin remondimeest

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
mexx
Posts: 58
Joined: Mon Sep 17, 2007 1:07 pm
Contact:

Otsin remondimeest

Post by mexx »

tervist klubikaaslased,otsin inimest kes teeks korda mu sapika mootori,võtaks pulkadeks lahti,vahetaks ära kõik vajaminevad jupid.
Hinnas saame kokkuleppele:)
Võiks olla kuskil Harjumaal see inimene.


Priit
andu93
Posts: 11
Joined: Sun Nov 09, 2008 10:18 pm
Maakond: Võrumaa

RE: Otsin remondimeest

Post by andu93 »

Oleneb mis mootoril viga. Iseenesest võiksin aidata isegi.

asun Tallinnas ja ka maardu lähistel üsna tihti.
Huvikorral meili andrease111@hot.ee
andu93
Posts: 11
Joined: Sun Nov 09, 2008 10:18 pm
Maakond: Võrumaa

RE: Otsin remondimeest

Post by andu93 »

Käisin täna Volga poes. Piduripeasilindrit ostmas... Hind oli ilus 420 krooni.
Kui ma ei eksi siis 2 aastat tagasi olid hinnad sellest pool. Öeldi et Moskvas aina hinnad lähevad üles ja et kas varsti enam zazile üldse juppe saab.
Kui nüüd kõik asjad nii palju kallimaks läinud siis ma ütlen, et oma auto mootori remondi plaanid matan ma maha, sest rikas ma just pole.

Kõige huvitavam on see, et ma pole veel kindel, et ma isegi õige asja sain. :|

Ainukesed 2 tarka mõtet mis mul tekkisid on, et kas minna venemaale ise jupe tooma(juba hulgim ja kambapeale ja kuidas kellelgi klubis vajadust on) või kuidagi tellida venemaalt. peaks ju odavamalt ikka saama?
Ei tea kui suured need võimalused on... Viisad, keele oskus, load ja kõik muu... :|
Tellimise kohta oskan veel vähem öelda ju. :(

Mõlemapuhul on küsimus ka selles et kuidas see seaduslikult läbi läheks.
Pärast toll paneb asjad lattu ja näe und nendest.

Poes eestis lähevad ju suured maksud ja poe oma % vahele...
kui oma kasu taga ei aja annab äkki sellegi võrra odavamalt saada...(ala FIE või midagi :):):) või siis riigile üldse kasumit andmata kuidagi)
Mina igatahes hakkan seadusi, tolli ja sissetoomis võimalusi otsima.
Ei tea mis teise asjast arvate aga mina teeks juba selle nimel et hoida me kallid zazid hästi ja odavalt liikumas

Midagi peab lihtsalt tegema.

Ei ole kahju rahast mis zazi alla läheb aga lihtsalt nii palju läheb, et ei saa lihtsalt midagi tehtud mis vaja.

Tean et vales teemas olen jutuga aga pole midagi teha.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: Otsin remondimeest

Post by metsamees »

Autot remontima ei hakka aga andu93-le kurvastuseks. 420 eku piduri peasilindri eest maksta on ikka räme nöörimine. Sapikal on 100% sama see piduri peasilinder kui sigullil ja sigulli oma saad autoosadest koos koju uksetaha toomisega 231 krooniga http://www.autoosad.ee

Need kuradi volgapoe vene omad võivad veel olla tutikad küll aga kivistunud tati-tavoti segu täis niiet enne kui kasutama saad hakata pead pulkadeks võtma ja ära puhastama. Ma ühekorra olen õhutanud tundide kaupa peale peapumba vahetust pidureid ja ega enne ei hakanudki käima kui kõik lahti kiskusin.
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: Otsin remondimeest

Post by marek »

Võrreldes pärisautodega on venemasinate(sh. zaz) varuosade hinnad ikka suht. ulmeliselt väiksed. Uus esitulelement nt. 90.- eek, v. benapump 200-300.- eek, karbuss 1000.- ringis uuena. Kasutatud varuosad on ca. 10% uute omadest. Kui nüüd päris autode varuosa hindadega võrrelda, siis oleks nagu tasuta saadud.

Näiteks mul sõbral oli vaja 87 v. 89 aasta volvole, ette mõlemad uut esirattalaagrit, oleks kokku läind maksma 3500.-. Sapika puhul maksavad uued esirattalaagrid arvan, et 100.- ehk tükk max. ühele rattale.

See, et omalajal sai sapikas ostetud 500.- eest ei ole kahjuks tänapäeval enam piisav argument, et tasuta v. viinapudeli eest garaažitäie uusi varuosi saaks. Samas normaalsed inimesed annavad siiamaani niisama v. sümboolse tasu eest ära, kui asja vaja on. Seda asja kohtab eriti just vanameeste hulgas, kel kunagi zaz olnud, isegi Kurtna laadal olen sellist suhtumist kohanud. Muidugi leidub ka sitapäid, kes 10x hinda normaalsest tahavad ja see hakkab muidugi rohkem silma ja annab kõneainet pikaks ajaks.

Mina isiklikult võtaks enne vana pumba laiali ja tutvuks silindri seisukorraga, kui silinder korras siis uued mansetid suht. odavad(100.- eek max. pakun) Kui silinder nii peetis, et lihvimine/poleerimine ei aita, siis sebiks enne kasutatud pidurisilindri kuskilt, millel korralik silinder. lada piduripeasilindreid peaks ikka liikuma tapvalt veel, 1 kolviga vanemaid zaz pumpasid vast vähem, aga neidki arvan, et igal sapikavennal endal kõriauguni varudes. Kui seda teha ei viitsi siis peab jh mitu korda suuremat hinda maksma, aga see töö ja aja kuluga võrdeline...
Last edited by marek on Thu May 27, 2010 6:20 pm, edited 1 time in total.
Image
andu93
Posts: 11
Joined: Sun Nov 09, 2008 10:18 pm
Maakond: Võrumaa

RE: Otsin remondimeest

Post by andu93 »

Vana pump ei ole enam pump vaid roostekägar. Otsustasin siiski väljavahetada. Kuna kiire oli parim võimalus Volgas käia. Võimalik, et ainult seal võetakse hinge hinda aga oli ainuke hetke võimalus kahjuks.

Eelmine postitus ka natuke vihaselt kirjutatud kuna ei suutnud uskuda, et sellist hinda taheti(aasta tagasi andis sama müüja veel natuke soodsamalt asju kui rahaga kitsas käes oli).

Teistest autode osadest odavamad küll, seegi hea. Volgas öeldi, et moskvas hinnad tõusevad...

Ei tea mida uskuda. tuleb ikka foorumis omavahel kaupa vahetada ja otsida ka odavam pood kui muidu ei saa.

Varem oli Volga poodi 5+ suhtumine. Viimase kahekorraga suur 0.

Ja noh. saadud pump oli siiski natuke teistsugune mu hetke tarkuse seisuga(kohad kuhu mingid juhtmetega andurid kinnituvad on teisel pool ja teise nurga all). Kontrollin veel üle ja proovin alla saada aga jah... :@

Nüüd ma siis lahkun piduritega tegelema. Ilusat õhtut!
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Otsin remondimeest

Post by Sapi-Vana »

Tähendab... alusta teine kord ikka sellest, et küsi siin foorumis inimestelt, mida kellegil on ja mis kuhu sobib. Volga pood, Ülo juveeliäri ja kahjuks teisedki taolised toimivad hinnakujundamises sageli Tambovi konstandi alusel. Et siis vaadatakse, mis inimesel seljas on, mis juttu ajab ja mis juppi vajab. Ah et sapikale? Aa... järelikult fanatt... seega paneme kohe sajalise otsa ja oleme nõus kahekümneviieka alla tingima.

Olen ise näinud, kuidas müüdi elektroonikapoes klientidele komponente. Täpselt nii käiski see asi.

Mul on isiklik tuttav Tõrvas, kes käib vahepeal Venes just autojuppide järel. Teab täpselt, mida vaja ja kust saab ja mida põhimõtteliselt ei saa. Kui miski asi huvitab, võin ju üle küsida.

Aga see jutt, et "Moskvas on hinnad kõrged ja jupid 2x kallimad", on puhas pulli****. Seda esiteks sellepärast, et Moskvasse ei lähe juppide järele keegi. On kohti märksa lähemaid. Ja teiseks ei saa see asi sellepärast õige olla, et neid sapikajuppe enam keegi ei tooda nagunii. Mis laos on, seda müüakse. Ja neid juppe ei saa ka kohapeal kallilt müüa, sest Vene autoga sõitval vene inimesel ei ole lihtsalt piisavalt raha. Leidlik vene inimene pigem varastab need jupid või ostab varastatud jupid turult kui läheb teenindusse "kulda" ostma.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests