K133 karburaatorid

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

K133 karburaatorid

Post by meelis »

niisiis hakkasin zaz-ile uut karpat panema ja esialgu vaatasin, et mõlemal on K133 peale kirjutatud ja peaks nagu sama olema. hiljem aga selgus, et uuel ei olnud ülemisel osal taga seda toru kust bensuvoolik soojenduse juurde läheb. ok see selleks, mõtlesin, et kuidagi ikka saab selle bena sinna voolama, aga siis tuli välja, et ka karpa alumine osa oli teistsugune. tühikäigu vaakumsüsteemi sellel ei olnud ja vanalt ka seda tükki sinna ei saanud panna. tühikäigu jaoks oli paremal pool hoopis mingi imelik asi, mis mehhaaniliselt kuidagi gaasi natuke peal hoidma peaks vms. täpselt aru ei saanud kuidas see mõeldud on. keskmine tükk oli sama ja düüsid sain ka ära vahetatud.
kumba teie soovitaks kasutada või ei ole vahet?
hetkel panin ainult keskmise tüki koos düüsidega uue ja ülejäänud osa on vana. vanal vaakumsüsteemiga asjal on aga see viga, et lüliti või relee, mis kontrollib vaakumpumba tööd, ei taha hästi toimida. Mart (metsamees) rääkis, et lihtsamini saab korralikult tööle üldse K127 karburaatori. mis sellel eelnevate kahega vahet on?

meelis
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: K133 karburaatorid

Post by metsamees »

veidi täpsustusi:
karpa tagant minev teine bensiinivoolik on lihtsalt tagasivool, voolik otsapidi bensiinipaagis ja muud ei midagi. Rohelised voolikud mis klappi lähevad, lüliti gaasitrossi juures + 1 must, kosmoseelektroonikat täis plastikust karbike õhupuhastaja taga seina peal ongi kokku see kaadervärk mis mulle eriti ei meeldinud.
Tegelikult veel see 1 polt millega gaasi andmise siibrit natuke lahti hoitakse kui pedaali ei puudu on kah 133-l kergelt idiootlikult lahendatud- kisu terve karpa autopealt maha et üht kruvi veidi sisse keerata.
Täiesti võimalik et tegelikult on K-133 ökonoomsem, töökindlam ja igapidi vägevam aga mina olin kunagi sapakaga tegelemise algusaegadel karpaga hädas ja elu läks hulga lihtsamaks kui vanem karpa peale sai.
Aho
Posts: 98
Joined: Sun Dec 03, 2006 2:27 pm
Contact:

RE: K133 karburaatorid

Post by Aho »

Aga kui on sinna paaki tagasivoolule pime ette keeratud kas siis see karbussi üle ei ujuta või midagi.
Ühe pedaaliga zaz.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: K133 karburaatorid

Post by metsamees »

kui nõelklapp peab siis ei juhtu midagi ja kui nõelklapp ei pea uputab nii või teisiti üle
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

RE: K133 karburaatorid

Post by meelis »

kas selle "kosmoseelektroonikat täis karbi" all mõtlesid seda, mis pildi peal näidatud on? ja kui mootor hästi käia ei taha siis on vist selles jama eks?

meelis
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
Aho
Posts: 98
Joined: Sun Dec 03, 2006 2:27 pm
Contact:

RE: K133 karburaatorid

Post by Aho »

Ja nüüd tuli mulle meelde ka see et karbussi külge läheb ka kaks juhet milleks need on ja kas on vahet kumb kuhu läheb?
Ühe pedaaliga zaz.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: K133 karburaatorid

Post by metsamees »

eip, pildipeal on aint klapp. kabussi külge minevad 2 juhet lähevad lüliti külge, vahetpole kumba pidi. Homme sõidan ma jälle tallinna, vb. õhtul on jälle vaba aega, suhtleme.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests