blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Kommenteeri liikmete autosid ja räägi lähemalt oma autost.
Post Reply
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by Z@Z »

metsamees kirjutas:
Käikude hädadega alustaks kõige lihtsamast: Kas kolmanda-neljanda käigu sees olemise ajal on käigukang täpselt keskel ?
Kui natuke vasakule kaldu siis võibolla on kogu värk maru piiripeale reguleeritud ja kui mootor/käigukast patjade peal mängivad siis enam esimesed paar käiku ei lähegi sisse.
Põhjaalt saaks reguleerida.
Väidax vastupidist st. põhjaalt ei saa regullida kuna kangi horisontaalne osa on keskmises põhjakanalis sees,salongist saab regullida, kui võtta maha plekist kaan mis ümber käigukangi põhjaküljes kinni on, käigukangi all on käiguvahetus mehhanism mida saab edasi tagasi liigutada kui polte lõdvendada vb ka paremale vasakule kuid jah käiguvahetust võib ka siduri seisukord mõjutada. Kuidagi on vaja välja selgitada põhjus mis võix käiguvahetust häirida. Seisva mootori korral lähevadki ilma sidurit vajutamata kõik käigud sisse kui käigukangi mehhanism on õigesti regullitud ja hammasrataste hambad omavahel otsakuti kokku ei satu, siis ei lähe ilma sidurit vajuatamata sisse aga muudel juhtudel peax minema küll.;)

Läx vist väga puust ja punasex aga no vast on kasulik info:pB)
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by metsamees »

Põhja alt, kohe päris kindlasti saab käigukangi vasakule-paremale asendit reguleerida. Kohe käigukasti otsas on kummist vahetükk ja selle otsast saabki. Kontramutter on seal. Pealmine lahti keerata ja reguleeri hoovastikku palju hing ihkab.

Aga salongis on kah üks "kiiksuga koht" mis ennast üpris tihti lahti loksutab. Kui mälu ei peta siis 10 lehtvõtmega saab viga parandata.

Peale käigukangi alumise otsa kobakat läheb 1 varras auto tagumise otsa suunas ja kohe seal tagapool pleki ääre all on üks pisike polt mis peaks seda käigukangi kobakat pika raud varda otsas hoidma.
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by Z@Z »

Kui see pisike polt lahti tuleb siis on kuri karjas. Selle ja see kummist vahetükiga on mul paar korda ebaõnne olnud - seesamunegi s*** on liimist lahti tulnud ja mingi käik mis parajasti sees on jääb sisse ja välja enam ei saa kuigi saab kangi ette tõuga ehk siis saab sisse jääda kas esimene või kolmas käik aga sellise geniaalse vene leiutise vastu aitab kui puurida poldid läbi kummist jublaka ja kinni keerata
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by blondiinid »

ok, pidurid ok mõneks ajaks.. miski asi läheb kuskile vastu parema esimese ratta juures. teeb siukest imelikku lohisevat häält kohati ning mõnikord keeramisel sama lugu.. väliselt MIDAGI KUSKILE VASTU EI KÄI..

avastasin siis, et .. pidurituled ei põle.. ja mootoris õli alla miinimumi (loodetavasti homme maido aitab mind selle õli värgiga :3)

ma ei tea, kas ma julgen peale neid Teie jutte seda käigukangi lahti võtta XD hehehe...
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by Z@Z »

blondiinid kirjutas:
miski asi läheb kuskile vastu parema esimese ratta juures. teeb siukest imelikku lohisevat häält kohati ning mõnikord keeramisel sama lugu.. väliselt MIDAGI KUSKILE VASTU EI KÄI..
pakux, et seal vb mingi logari ots lahti tulnud kui su masinal üldse need olemas on
blondiinid kirjutas:
avastasin siis, et pidurituled ei põle
piduritulede andur on piduri peasilindri otsas ilmselt seal kus pedaali ajam silindri kolbi liigutab, anduri juures vb juhe lahti tulnud anduri küljest, igaxjuhux võid tulede juurest kah vaadata, siinkohal olex suurex abimehex selline elektriline töörist nagu tester;)
blondiinid kirjutas:ma ei tea, kas ma julgen peale neid Teie jutte seda käigukangi lahti võtta XD hehehe...
üritan pilti teha põhja alt, sealt vb paremini aru saada kuidas käigukangi fixing käib:p
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by blondiinid »

Õli sai vahetatud (poleks uskunud, et see nii lihtne on :P ma oleks võind seda oma kodus paneelikate vahel ka ju teha :P) aga Maido aitas, aitäh :3
Z@Z kirjutas:
blondiinid kirjutas:
miski asi läheb kuskile vastu parema esimese ratta juures. teeb siukest imelikku lohisevat häält kohati ning mõnikord keeramisel sama lugu.. väliselt MIDAGI KUSKILE VASTU EI KÄI..
pakux, et seal vb mingi logari ots lahti tulnud kui su masinal üldse need olemas on
Kui aus olla, siis see enam ei häirigi :P natsa lohiseb vahest aga üldjuhul vist on ok.. kui hullemaks läheb, siis jaman edasi.. :3
blondiinid kirjutas:
avastasin siis, et pidurituled ei põle
piduritulede andur on piduri peasilindri otsas ilmselt seal kus pedaali ajam silindri kolbi liigutab, anduri juures vb juhe lahti tulnud anduri küljest, igaxjuhux võid tulede juurest kah vaadata, siinkohal olex suurex abimehex selline elektriline töörist nagu tester;) [/quote]

Ma vaatan need pirnid üle ja siis "proovin" otsida lahendust .. AGA.. teades mind.. krt seda teab XD (nagunii ei saa hakkama.. aga kindlasti proovin!!)
blondiinid kirjutas:ma ei tea, kas ma julgen peale neid Teie jutte seda käigukangi lahti võtta XD hehehe...
üritan pilti teha põhja alt, sealt vb paremini aru saada kuidas käigukangi fixing käib:p[/quote] [/quote]

selle käikudega on nii, et vahetasime (st incz tegi mina niisama passisin, suur aitäh inczule :3) selle katkise osa ära ja asi toimib..
aga kindlasti pean selle siduri (enne kui see otsad annab nagu käigukastiga oli) ära orgunnima ja käigukasti õli ära vahetama..
kui need tehtud, siis on vist juba september ja ülevaatuse aeg XD :D
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by Z@Z »

siin kohal väike tarkusetera autoomanikele: kui registreerimismärgi viimane nr. om 9 siis TÜV kehtib kuni 1. detsembrini (ei ole kaasaarvatud)
http://www.ark.ee/atp/?id=52640
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by blondiinid »

Z@Z kirjutas:
siin kohal väike tarkusetera autoomanikele: kui registreerimismärgi viimane nr. om 9 siis TÜV kehtib kuni 1. detsembrini (ei ole kaasaarvatud)
http://www.ark.ee/atp/?id=52640
hmm seda küll jah.. aga viimasel päeval ei tasu minna, sest siis saab riielda, et kus sa varem olid, miks sa varem ei tulnud kui pool tundi enne sulgemist.. :P
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
uhmer
Posts: 74
Joined: Tue Jun 16, 2009 8:38 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by uhmer »

Kuu viimastel päevadel on ka see häda et siis kipuvad olema järjekorrad. Ma käin tavaliselt kuu või kaks varem ära. ;)
Zaz 968A 1976a.
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by Z@Z »

ok, selge see, tahtsin lihtsalt mälu värskendada sel teemal, ega ma isegi viimasel päeval lähe vaid siis kui juba päev või paar tähtaega ületatud:p on ette tulnud kui pole aega olnud asjaga tegeleda:) aga õnnex diskoühiskonna aktsiad pole veel sundkorras pähe määritud....lotoõnn missugune:D
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by blondiinid »

hähähä.. mul eelmisel autol oli ka 9 viimane number.. ja siis 30l vms novembri õhtul sain auto nii korda, et ülevaatuselt ilusti läbi läheks.. :P
ja hmm.. noh.. KUNA MA OLEN SIUKE NAGU MA OLEN, EXOLE.. XD siis ma lülitasin auto välja ise muidugi mitte mõeldes ja kat jahtus maha ja poisid pidid ilgelt punnitama seal enne kui auto soojaks sai ja näidud ära andis.. eks nad selle pärast riidlesidki minuga XD

muide, see käikude värk.. sain täna uue osa ja värki aga see läks jälle katki.. :(
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
incz
Aktiivne Klubiline
Posts: 296
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:47 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by incz »

nüüd puurime augud ja paneme kruvid läbi sealt.
968; 968M
metsahamster
Posts: 30
Joined: Sat May 16, 2009 7:06 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by metsahamster »

Keegi peaks lugema mitu X-i ja D-d siin teemas on. :D
[url=http://userbars.torrents.md][img]http://userbars.torrents.md/data/media/16/zaz_fan.png[/img][/url]
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by Z@Z »

metsahamster kirjutas:
Keegi peaks lugema mitu X-i ja D-d siin teemas on. :D
kle aga kas need X ja D kõrvuti mingix emoticonix peax digimuutuma???
...või mu arvuti lissalt nii uut digiemotsjooni ei aktsepteeri vms :o :D
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by blondiinid »

incz kirjutas:
nüüd puurime augud ja paneme kruvid läbi sealt.
NUNNU!!!!!!!
Z@Z kirjutas:
metsahamster kirjutas:
Keegi peaks lugema mitu X-i ja D-d siin teemas on. :D
kle aga kas need X ja D kõrvuti mingix emoticonix peax digimuutuma???
...või mu arvuti lissalt nii uut digiemotsjooni ei aktsepteeri vms :o :D
ÄH, MIS TE NORITE ÄÄÄ... XD (ma msnis näitaks sulle mis need XD tähendavad :P)
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests