40 ja 45 hobuselise mootori vahe

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
taats
Posts: 106
Joined: Fri Dec 15, 2006 1:39 pm
Contact:

40 ja 45 hobuselise mootori vahe

Post by taats »

minu teada on mootorid samad aga mis neil 45 hobuselistel muudetud on ja kuskist lugesi et neid on veelgi vöimsamaid, oma 50 hobusega olendeid pidavat sapaka tehasest välja veerema, aga rääkige mis neil vahet on? mis annab neile jöidu juure? ega puurima ei tahaks akata, lihtsalt tugevamat mootorit ja samas ka kütust kokku hoides tahaks söita, vöi siis töesti peab mosse mootori peale panema (mingis voorumis räägitakse et käima kast pidavat istuma üks ühele), see mure mis voorumites räägitakse mosu mootoridest seisnevad tavaliselt jahutmises. miks mite kas vöi 968m-ile körvad panna ja kas vöi kaks radikat körva taha panna.
see mis siin teada tahaks on mootoride vahed ja kas töesti istub mosu mootor ilusti sapaka käimakastiga?
mati
Posts: 191
Joined: Sun Dec 10, 2006 5:55 pm
Contact:

RE: 40 ja 45 hobuselise mootori vahe

Post by mati »

mul on 966 ja kolvirõngad ning karpad on erinevad võrreldes 968m .Minu teada pidid neil ühed ja samad mootorid olema.
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: 40 ja 45 hobuselise mootori vahe

Post by marek »

mati kirjutas:
mul on 966 ja kolvirõngad ning karpad on erinevad võrreldes 968m .Minu teada pidid neil ühed ja samad mootorid olema.
No kui memz 968 tehti 1967 aastal, siis 1994 aastani kui viimne 968M tehasest tuli toimus ikka päris palju muudatusi, lihtsalt silindrimõõt, kolvikäik jne jäid samaks. Kindlasti, mida ma tean muutusid karbussid, alguses K125 kõige hiljem K133. Mootoris sees muudeti kollektori kanalite kuju, klapi taldrikutega kinnitustihvte muudeti, seoses sellega ka taldrikuid ja kalpivedrusid. Rõngad tulid mingi aeg uued, koos vaz-i sarnase õlirõngaga jne. EI tule rohkem meelde hetkel.

40 ja 45hj põhierinevus oli surveastme vahe, üks oli 76 ja teine 93 bensule.
Image
taats
Posts: 106
Joined: Fri Dec 15, 2006 1:39 pm
Contact:

RE: 40 ja 45 hobuselise mootori vahe

Post by taats »

aga mis siis saab kui panna lada 21011 karbuss?
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: 40 ja 45 hobuselise mootori vahe

Post by marek »

taats kirjutas:
aga mis siis saab kui panna lada 21011 karbuss?
Siis tekib lada karbussiga sapakas.
Lada karbuss on mõeldud tegelt kõrgema surveastmega mootoritele, tehasest tulnud lada karpaga memz mootoritel on surveaste sama suur kui vazi mootoril.
minuteada juhtunud.
Image
kaspar
Posts: 58
Joined: Sun Dec 03, 2006 5:39 pm
Contact:

RE: 40 ja 45 hobuselise mootori vahe

Post by kaspar »

Kas kütte surveastet saabki tõsta vahetades ära karpa? Või on mõni moodus veel? Või mõjutab kütte survet natuke karpa, natuke mingi muu asi?
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: 40 ja 45 hobuselise mootori vahe

Post by marek »

Surveastme määrab põlemiskambri maht. 40 hj on surveaste 7,2 ; 45 hj on surveaste 8,4 (VõrdluseksVAZ 21011 on 8,5)
Image
taats
Posts: 106
Joined: Fri Dec 15, 2006 1:39 pm
Contact:

RE: 40 ja 45 hobuselise mootori vahe

Post by taats »

mu teada on mul olemas zaz 968m 40hubusega aga sel oli surve aste 8,0 vist vöi oli 8,1 ei mäleta ja sedasi olid köik silindrid täpselt ühte moodi, et kahtlen ei köik olid nii ühte moodi kulunud ja kahtlen ka selles et mootoril 45 hobust on, et kas siin on mingi info vale leke vöi on mul mu sapakast vähe teadmisi? sapakal mul dokisi pole kah kust saaks vaadata
ja selline küssa oleks kah kuidas saaks surve astet tösta?
ja veel küssa mis oli see värk mis ei tahtnud sapakal pöördeid saada?
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: 40 ja 45 hobuselise mootori vahe

Post by marek »

taats kirjutas:
mu teada on mul olemas zaz 968m 40hubusega aga sel oli surve aste 8,0 vist vöi oli 8,1 ei mäleta ja sedasi olid köik silindrid täpselt ühte moodi, et kahtlen ei köik olid nii ühte moodi kulunud ja kahtlen ka selles et mootoril 45 hobust on, et kas siin on mingi info vale leke vöi on mul mu sapakast vähe teadmisi? sapakal mul dokisi pole kah kust saaks vaadata
ja selline küssa oleks kah kuidas saaks surve astet tösta?
ja veel küssa mis oli see värk mis ei tahtnud sapakal pöördeid saada?
Mootori mark on generaator-ventilaaatorikorpuse paremas all nurgas, kui autot tagantpoolt vaadata.

8,4 surveaste mõeldud 93 bensiinile. Täpselt ei olegi aru saanud ,mis surveaste ,mis mootoriga kaasas käib, segane maa.

Surve astet saab tõsta kaante freesimise ja lihvimise teel. Võibolla saab ka silindreid pealt lihvida, aga tavaliselt töödeldakse ikka kaani. Surve astme tõstsmine ei tasu end ära, odavam on mootor täiesti korda teha. Ja näiteks muhul pidavat saada kaani lihvida ainult 0,8 mm, muidu jooksevad klapid pähe.
Image
taats
Posts: 106
Joined: Fri Dec 15, 2006 1:39 pm
Contact:

RE: 40 ja 45 hobuselise mootori vahe

Post by taats »

aga sapakal pidavat mingi vidin üles ütlema kui saab liiga palju pöördeid aga mis see on?
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: 40 ja 45 hobuselise mootori vahe

Post by marek »

taats kirjutas:
aga sapakal pidavat mingi vidin üles ütlema kui saab liiga palju pöördeid aga mis see on?
Kõige kergemini puruneb mehaanilises osas vist tekstoliit hammaratas, kuna see "saepurust", teised ika metallist.
Zazi mootor on teoreetiliselt pööretele väga vastupidav, kuna vesijahutus puudub saaks mootori temperatuuri vist ika päris kõrgele lasta, enne kui kokku jookseb õli põlemise-vedeldumise/detailide kinnipaisumise tõttu.
Image
taats
Posts: 106
Joined: Fri Dec 15, 2006 1:39 pm
Contact:

RE: 40 ja 45 hobuselise mootori vahe

Post by taats »

aga mis on Tavria mootoril teistmoodi kui seebikatel?
Last edited by taats on Tue Feb 13, 2007 8:23 pm, edited 1 time in total.
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: 40 ja 45 hobuselise mootori vahe

Post by marek »

Ledsin zaz.ru-s kolades sellise pildi:
Image

Vasakpoolne pidavat olema 45 hj kollektor ja parempoolne 50 hj, mõlemad Daaz/Webber karpale.
Last edited by marek on Thu Feb 15, 2007 11:32 pm, edited 1 time in total.
Image
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests