ZAZ968M originaalraadio

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
secumen
Posts: 89
Joined: Fri Jan 23, 2009 12:28 pm
Contact:

ZAZ968M originaalraadio

Post by secumen »

Kas kellegil on kogemust või teab, kus saaks originaalraadion UKV ploki ringi lasta teha FM peale.
Rajal - sapakate kiirendusvõistlusel olla aega võetud kalendriga.
Töökojas - keevitame peale ja treime maha.
uve6
Posts: 801
Joined: Thu Dec 06, 2007 5:05 pm
Location: Elva
Contact:

RE: ZAZ968M originaalraadio

Post by uve6 »

Olen kuulnud sellist varianti,et taskuraadio sisust võetakse teatud asjad ning asi toimib.
http://www.luaz969.tk
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: ZAZ968M originaalraadio

Post by metsamees »

Mina olen jällegi kuulnud et on olemas mingid karbid suurusjärgus ~50 eek hinnaga mis ühendatakse antennile vahele ja mis ka vastuvõetavat sagedusala tõstavad/langetavad niipalju kui vaja. Kui päris aus olla siis olen selliseid konvertereid isegi käes hoidnud ja minevikus paar tükki isegi "klientide" raadiotesse tinutanud. Elektroonika pudinate poest võib küsida, võibolla mõni on veel alles. Selle karbikesega ainuke jama lugu on selles et "läänemaailma FM" on 88-108 MHz ehk 20 MHz lai, veneaja UKV ringhäälingu laineala oli juppmaad kitsam ja sellise vana raadioga tervet FM laineala selle meetodiga ära ei kata.
Teine variant- raadio ise ümber häälestada pole ka võimatu. Ma sel teemal isegi laboratoorseid töid teinud kunagi , aga enam hea meelega seda asja ette ei võtaks.
Kõige lihtsam, laisa inimese meetod oleks vana raadio võimendi sisendi otsad üles otsida, juhe külge tinutada ja mp3 playerit muusika allikana kasutada. Sellega peaks hakkama saama peaaegu iga mees kes oskab jootekolvi õiget otsa pidi kätte võtta.
Last edited by metsamees on Sun Feb 08, 2009 8:30 pm, edited 1 time in total.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: ZAZ968M originaalraadio

Post by Sapi-Vana »

Ma kardan, et see vana raadio tuunimine ei tasu ennast ikkagi ära. Takistid on ju vanad ja tänu sellele nende takistus on läinud suuremaks. Kondekad on kindlasti oma mahtu muutnud. Võid ju lääne jaama kätte saada, aga sahinatest ja krõpsudest sa lahti ei saa. Kui just väga tahad, siis võid ju lääne maki panna vene esipaneeli alla...

Samas nägin eelmine nädal Tõrvas müügil lääne jaamadega raadiot, mille välisformaat oli minu arust täpselt sama mis sapika raadiol, samas pakub ka USB otsa ehk siis võimalust mälupulgalt mussi maha mängida. Maksis umbes 600 krooni. Väljundvõimsust kui ma ei eksi, siis 4X10 W. Kõlab ära küll.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
secumen
Posts: 89
Joined: Fri Jan 23, 2009 12:28 pm
Contact:

RE: ZAZ968M originaalraadio

Post by secumen »

Takistitega ei juhtu suurt midagi. Kondekad on jah teema, kuid neid paar tükki ainult, mis otseselt igasugu sahinaid tekitavad. Kõige suurem probleem on külmjooted, mis vene ajal oli peaaegu, et reegel. Need on tänaseks oksüdeerunud. Kruvikeerajaga mööda trükiplaati käia ja jootekohti kergelt vajutades annab raadio kõlar endast märku. Jootekolb on mul olemas ja tean ka kumba otsa käes hoida. Eks ma siis tuunin seda krappi edasi. Alla ma ei anna. Sellest raadiost peab laulu kätte saama.
Rajal - sapakate kiirendusvõistlusel olla aega võetud kalendriga.
Töökojas - keevitame peale ja treime maha.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: ZAZ968M originaalraadio

Post by Sapi-Vana »

No kui muud ei ole, siis mine Tevalo poodi Tallinnas või Tartus ja küsi sealt see kokkupandava FM-raadio komplekt. Trükiplaat tollel oli nii umbes 10 cm x 7 cm, sealt saad otse tuua väljundi originaalraadio võimendisisendisse. See komplekt maksis kunagi 10 aastat tagasi kui ise elektroonikaga tegelesin nii umbes 90 krooni. Ju ta praegu mingi 120 on. Aga raadio on asjalik... FM-jaamad meil siin Eestis püüab kinni kõik.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests