morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Kommenteeri liikmete autosid ja räägi lähemalt oma autost.
Post Reply
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by juliusw »

minu ja mu venna sappar on välja lastud aastal 1987 on ta siis kapsaroheline tõsiküll siin-seal on roostet ja esiporitiibade juures päris ohtralt ,parempoolsel küljel on väikesed mõlgid. präegu mootor ei tööta kuid plaanid on suured. sees on kaks 968a esiistet(natuke heledamad kui tagaiste,üks õiget värvi iste on ka olemas) armatuur on korras (lisavarustuses siis kell,tuhatoos ja raadiokoht koos raadio ja antenniga oli ka ilus käigukangi nupp kuid pandi pihta siis kui teine sappar ära viidi (968a). tagatuled olid pragulised präegu pole klaase küljes. praktiliselt kõik tuled töötavad vä üks esimene .

see präegu kõik kui tuleb midagi meelde siis kirjutan rohkem.....
pildid leiab http://beta.album.ee/node/9198441

pildid on u 2 aastat vanad (võin kh eksida)
Last edited by juliusw on Fri Dec 22, 2006 1:48 pm, edited 1 time in total.
zaz 968M
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

RE: morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by juliusw »

sai siis mõned värskemad pildid kh
zaz 968M
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

RE: morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by juliusw »

Proovin vaid pilti otse siia panna: Pildiks valisin siis oma sapika esistange, mida ma külma ajal garaazis korrastasin. Präegugi os stange laiali kuna mul ei ole koralikke stangeotsi.

Image
zaz 968M
veka
Posts: 249
Joined: Tue May 29, 2007 2:27 pm
Contact:

RE: morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by veka »

Kas sa mitte ei sõitnud sellega 23.juuni sellega mööda haapsalu maanteed?Käisid veel harutee poes ja autos oli neli venda??????
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

RE: morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by juliusw »

Eip... See ei olnud mina..... Aga olen ennemgi näinud sellist sõitmas. Mul pole lubegi:(
zaz 968M
veka
Posts: 249
Joined: Tue May 29, 2007 2:27 pm
Contact:

RE: morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by veka »

see mis sõitis oli ikka kohe väga väga kompu(Y)
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

RE: morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by juliusw »

Täna sain sädeme kätte:p ,viga oli kondekas.
vahepeal puhastasin ka mootori ära (ribide vahelt jne) ja sättisin klapivahed paika

Nuud siis tekkis küsimus et miks on k-133 tüüpi karpal need kaks otsa kuhu juhtmed ühendatakse ja millised need juhtmed olema peaksid??????

Ja kuidas ma saan teada et kütus silindrisse jõuab?????

võivad tunduda küll lollid küsimused aga ma ise neile vastust anda ei suuda
zaz 968M
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by Jossu »

re:vastus küsimusele kuidas saan teada et bensiin silindrisse jõuab- võta silindril küünlajuhe ma ja lase ilma juhtmeta käiata veidi, kui saab kätte peaks küünla märjaks tegema
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

RE: morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by katk »

juliusw kirjutas:
Nuud siis tekkis küsimus et miks on k-133 tüüpi karpal need kaks otsa kuhu juhtmed ühendatakse ja millised need juhtmed olema peaksid??????
Juhtmed karpal? Äkki pead voolikuid silmas? Minu mäletamist mööda viimati puhastades sedatüüpi karpale mingeid juhtmeid ei läinud (vähemalt minu masinal) - peab vaatama
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by metsamees »

karpa küljes on lüliti, vahetpole kumbapidi juhtmed ühendada. hea on see lüliti kuidagi tühikäigule kui kogu see elekroonika kaadervärk ja klapp vaakumivoolikute otsas on. samas mõnel masinal seda süsteemi polegi küljes ja käib kah
Zetec
Posts: 133
Joined: Tue Feb 06, 2007 6:45 pm
Contact:

RE: morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by Zetec »

Minul sedatüüpi karpa oli küljes, hetkel praegugi aga väikese tuuninguga.
Vahet pole kumbapidi juhtmed ühendad, käib ikka samamoodi, vähemalt minumasin käis.
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

RE: morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by juliusw »

Aga mul pole neid juhtmeidki küljes:D, mu masinale oli vahepeal peale pandud k-127 karpa. Ja nüüd ma ei tea kus kohast need juhtmed tulema peavad......
zaz 968M
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

RE: morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by juliusw »

tere!!!!!

Niisiis sai eilne ja tänane päev veedetud sapika juures, ja edukalt!!!!! Peale 9-10 aastast seismist sai täna elu sisse puhutud.....(MA OLIN ÜLIHÄPPY:D).. Kõik see algas sellest kui ma eile lõpuks leidsin et nüüd peaks masin olema käivitumiseks valmis, panin aku peale, pumpasin bensu üles ja hakkasin käiiama. Hea märk oli see et lubas . kui aku sai tühjaks siis panin laadima ja järgmine päev mõtlesin et süüte peaks kerama nii varaseks kui saab ja sealt edasi vaatama( süüde oli kindlalt paigast ära). Täna saime 6 nda katsega masina käima:p Töötasid vaid kaks pütti ja asi oli väga ebakorrapärane, ning mul polnud tühikäigu pöördeid. masin töötas vaid sedasi et toores oli peal. Siis leidsime need juhtmed mis peaks tühikäikku regullima vms.(roheline ja lillakas) siis sain tühikäigu kätte . Siis vaatasin et ühest sumpast tuleb musta suitsu . mõtlesin et peaks siis laskma tal soojaks töödata, natukese aja pärast hakkasid pöörded iseenesest tõusma ja mootori töö ühtlustus. lükkasin selle tooreklappi nupu nati sissepoole ja saavutasin ühtlased tühikäigu pöörded. Lõpuks siiski suri masin välja kuna süüde on natuke veel vale(et jätab nagu ühe või paar lööki vahele ja pöörded aeglustuvad natukene).Ja vahepeal tuli välja, et bensupump pritsib bena vahelt välja.

Lõpuks ma pidasin paremaks mitte
sõitma minna kuna mul liiguvad rattad kuidagi raskelt ja õlid tuleks ehk ära vahetada
Küll nüüd sai pikk juttB). Oleks veel paljust kirjutada, aga aint paar küssat on veel.:

*millist õli käigukasti toppida võib????

*kas sapikatel on ideaalne süüde kindla koha peal(vt. seal jagaja juures on mingid triibud osadel)saab keegi ehk pildi lisada:D
zaz 968M
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by marek »

juliusw kirjutas:
*millist õli käigukasti toppida võib????

*kas sapikatel on ideaalne süüde kindla koha peal(vt. seal jagaja juures on mingid triibud osadel)saab keegi ehk pildi lisada:D

*Tad-17 on vast odavaim ja käib küll.

*Süütemärk on õlitsentrifugaalfiltri korpuse ääre peale märgitud, see korpus asub väntvõlli otsas ja selle ümber läheb rihm genekasse.
Image
veka
Posts: 249
Joined: Tue May 29, 2007 2:27 pm
Contact:

RE: morten003 ja juliusw ZAZ968m -87

Post by veka »

mina panin transmisiooni õli ja väga hästi töötab odav ka ****ks
Minu jaoks on sapikas vaimselt kõigist autodest üle.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests