naljakad juhtumised oma zaz"iga

Siia kõik muu, mis mujale teemadesse ei sobi.
Post Reply
juliusw
Posts: 141
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:47 pm
Contact:

naljakad juhtumised oma zaz"iga

Post by juliusw »

pole sellist teemat veel veel näinud...... et siis siia võiks kirjutada naljakatest juhtumistest oma liikuriga;)

alustaks siis: Täna hakkasin juba ennast õhtale sättima panin asjad kokku ,väljusin autost lõin juhiukse kinni, järsku kuulen mingi imelik "põrin"
vaatan kojamees hakkas tööle täiesti iseenesest..... vaatan lüliti algses asendis... Täitsa lõpp, ma ei osanud midagi teha võtsin sis massi välja ja aku maha....
Last edited by juliusw on Sun Apr 15, 2007 8:01 pm, edited 1 time in total.
zaz 968M
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: naljakad juhtumised oma zaz"iga

Post by Jossu »

njah, midagi lühises, mul oli sama lugu, vahepeal jäi mitmeks pävaks tööle:D
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
ZAZ966
Posts: 29
Joined: Sat Jul 21, 2007 10:28 pm
Contact:

RE: naljakad juhtumised oma zaz"iga

Post by ZAZ966 »

mul oli nii, et sõitsin rahulikult põllul , mõtlesin et proovin kiirendust, aga nagu ikka põllud on ju ebatasased ja mul oli peal suur veoauto aku , mille klemmid olid tulede poole . sõidan ja sõidan kui äkki käis pauk ja mingit si**a lendas kapoti vahelt välja. ise muidugi mootor seisma ja jooksu( mootor veel töötas). vedasime siis tropi otsas õue ja pesin auto puhtaks sellest aku happest
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: naljakad juhtumised oma zaz"iga

Post by metsamees »

Aastaid tagasi kui meil veel maal kilemajandusega tegeldi juhtus kord selline lugu:
Millegipärast käis kurgi ja tomatitaimede kasvatamise algus Tallinnas nii et kevadeti olid kõik aknapealsed väikseid taimi täis ja kui ilmad parasjagu soojaks läksid pakiti kogu see taimemajandus sapika pagasnikumi ja sõidutati maale.
Pakkisimegi just laadungit peale, esimese luugi alune kõik juba ilusti rohelust täis kui üks vene keelt kõnelev tegelane mööda läks, seisma jäi, kukalt kratsis ja seletas et vabsjee ei saa aru kuidas selline masin sõidab kui mootori asemel hunnik kapsaid on.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: naljakad juhtumised oma zaz"iga

Post by metsamees »

Sapikal oli jälle mootor otsa saanud ja pidime väikse "boksipeatuse" ette võtma. Kolm päeva olime juba garaazis mütanud, ise ülepeakaela õlised kolme mootori juppidest kõige asjalikumad välja valitud, 1 kokku pandud, juba auto peal kah, põhimõtteliselt oli käes õnnelik käivitamise aeg ja olukord nagu ikka vahest vene autodega- säde on selline et lööb hobuse maha, bentsu saab, küünlad korralikud süüde märkide järgi paika pandud(kontrollida me siis veel millegagi ei osanud) aga kuramus ei luba kaa mitte. Sai ikka mässatud niiet higi otsaees ja kui siis mootor esimese elumärgi tegi-oi see oli vaffa: selline kõmakas et ümberkaudu metsad kaa kajasid minul polnud häda midagi aga sõber-peamehhaanik juhtus sel ajal üht jalga pidi sumpa ees olema. Püksi põlve kohapeale oli nagu võluväel ette auk tekkind, põlv kõik nõgine ja tagantpoolt kah poole sääre pikkuses püksid õmblusest lahti. Loo moraal :hea tahtmise korral on võimalik sapaka jagajat ka 180 kraadi valesti peale panna ja siis on targem sumpa otstest käivitamise ajal eemale hoida.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: naljakad juhtumised oma zaz"iga

Post by metsamees »

Mingi aeg talvel tartust tallinna poole sõites sai paar hääletajat peale võetud aga selline vaffa olikord oli et sapikal olid parajasti luazi kummid all- need teatavasti on originaalidest mõnevõrra kõrgemad ja kui sinna juurde lisada veel pisiasi at mul autol pesitsevad rattakoobastes ka logarid saabki kokku masina mille kummid 70-st suurema kiirusega maanteel lennuki häält hakkavad tegema (lihtsalt luazi kummide eripära) ja kui auto täislastis on siis lohkudest-aukudest läbi sõites käisid kummid "mõnusasti" vasta logareid. Teepeal veel omavahel paar kommentaari teemal et "Oi kurat näe politsei, pliiz pliiz pliiz ära võta meid kinni" kusjuures tegelt polnud autol viga midagi peale lubatust mõned numbrid suuremate naeltega kummide. No ükesõnaga andis see kokku olukorra kus hääletajad tagaistmel läksid näost järjest valgemaks ja praktiliselt tallinna linna piiril soovisid autost välja saada.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: naljakad juhtumised oma zaz"iga

Post by metsamees »

Umbes 10 aastat tagasi käisime mingil laadal. Kõik kohad jälle autosid täis, jätsime siis meie oma massina veidi kaugemale bensiinijaama. Laat oli nagu sealkandis laadad ikka, sibulad, kummikud, veidi punutud korve ja hiina kalapüügivõrgud, ühesõnaga ei midagi erilist. Kui kõik see kraam läbi vaadatud tahtsime nagu kodupoole sõitma hakata aga sapik kohé mittekuidagi käima ei taha minna. Veidi aega pusimist ja juba hakkasidki kogunema heatahtlikud õpetajad juttudega et sellist masinat pole enam ammu näinud ja mul omal oli kaa esimene auto sapikas jne, pakkusid ikka üht ja teist tüüpvigadest ja sapika jonnimistest, lõpuks tehti veel nalja et kuule mees, äkki on sul bensiin otsa lõppend. Põhimõtteliselt oli see mõeldud väikse tanklahuumorina aga kui sinna lisada veel see et meiekandis liikus vahest öösiti kanistri ja voolikua kratte... no põhimõtteliselt läks masin poolest pöördest käima kui oli 5 meetri kaugusele tankla püstoli alla lükatud, mõned liitrid paaki lastud ja bensiin üles pumbatud. Sapika bensiini seier ei ole just maailma kõige usaldusväärsem mõõteriist.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: naljakad juhtumised oma zaz"iga

Post by metsamees »

Enne eelmise aasta talverallile minekut vahetasime sapikal kõik piduriklotsid ära, nokitsesime veel üht koma teist ja enne starti oli veel vaja ülevaatuselt kah läbi saada. Uued talvekummid ostsin, polnud veel jõudnud allagi panna, ühe öö olid kummid autos kui need sealt ära virutati niiet klaas puru, ukseluku südamik pooleks murtud jne. Kõik see klaasi otsimine vahetus, uute kummide saamine, politseiga asjaajamine võttis niipalju aegaet ralli stardini jäi põhimõtteliselt 1 päev ja selle päevaga OLI VAJA autole ülevaatus saada. Ilm oli S*** nagu ikka veebruaris(või kuidas võtta, kümmekond kraadi külma, ilus talveilm) põhimõtteliselt sapika ilmumine ülevaatuspunkti tekitas juba kerget üllatuse et ohohh, sellised massinad ka talvel käima lähevad ühesõnaga olid onud suht sõbralikud aga sellest hoolimata leiti et tagumised rattad ei käi piisavalt vabalt ringi ja üht esimest pidurit praktiliselt ei ole, öeldi et ma ilusasti garaazi läheks, veidi veel nokitseks ja järgmine päev tagai tuleks. Aga mina sõitsin angaarist välja, sealsamas akna all lumehanges vahetasin esiratta piduriklotsid ära, veidi õhutasin, lasin käsipiduritrossi lõdvemaks ja saingi ausa ülevaatuse :)
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: naljakad juhtumised oma zaz"iga

Post by marek »

Meie oleme ka selle kõmaka summutist kätte saanud. Olin ise sapika kapoti all peadpidi, andsin kruvveriga starterit ja selja taga oli plekk sein, mis kajas suht. hästi. Pärast pidid teised pool päeva karjuma, kui mulle miskit öelda tahtsid.
Image
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests