käiku ei võta taha

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
urto
Posts: 4
Joined: Mon Apr 23, 2007 7:29 pm
Contact:

käiku ei võta taha

Post by urto »

Mu sapikas on seisnud 10 aastat. Panime siis ta käima, sellega probleeme polnud. Siis ilmnes et sidur läheb ainult veerandi jagu sisse. Kui mootor käis lykkasin käigu sisse ilma sidurita aga midagi ei juhtunud, ei tõmmanud käiku taha. Ehk oskab keegi öelda mis viga on, mul pole rohkem aega olnud et temaga jamada. tahaks ylevaatusele juba minna...
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: käiku ei võta taha

Post by Jossu »

no siduri põtskas ikka õli on, peale sellist seismist tahab arvatavasti õhutamist...või siduri peale keeramist, kui need ei aita on viga kas kulunud kettas või kummaski pumbas
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
urto
Posts: 4
Joined: Mon Apr 23, 2007 7:29 pm
Contact:

RE: käiku ei võta taha

Post by urto »

õli on olemas, seda unustasin mainida...
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: käiku ei võta taha

Post by Jossu »

aga kas siduri hoob liigub taga kui pedaali sõtkud?
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
krister
Posts: 55
Joined: Wed Dec 13, 2006 11:11 am
Contact:

RE: käiku ei võta taha

Post by krister »

urto kirjutas:
Mu sapikas on seisnud 10 aastat. Panime siis ta käima, sellega probleeme polnud. Siis ilmnes et sidur läheb ainult veerandi jagu sisse. Kui mootor käis lykkasin käigu sisse ilma sidurita aga midagi ei juhtunud, ei tõmmanud käiku taha. Ehk oskab keegi öelda mis viga on, mul pole rohkem aega olnud et temaga jamada. tahaks ylevaatusele juba minna...
Saan ma olukorrast õigesti aru: käik on sees, aga auto kohapealt ei liigu?
Kas siduripedaal käib kergelt?
Variant on veel ka see, et käigukangi hoovastik reguleerimata või suisa lahti. Kas käigukang on nagu "tallesaba", või on ikka tunda, kuidas "käik sisse läheb"?

Mul umbes sarnane kogemus. Siduri allavajutades läks käik ilusti sisse, lasin siduri lahti, aga vedu ei tulnud kohe taha, vaid 10-20 sek möödudes. Selle aja sees käis pedaal väga kergelt. Viga oli umbe läinud siduri voolikus töösilindri juures.

Võta siduri hüdroajam lahti, vaata üle mansettide olukord. Vaata, et silindrite tööpinnad oleksid puhtad-siledad. Vajadusel vaheta mansetid. Pese ja puhu torud läbi. Karta on, et 10 a. seisnud autol on pidurivedeliku asemel "povidlot" meenutav möks. Pesuks kasutasin lihtsalt uut pidurivedelikku, kallasin ülevalt niikaua peale, kui alt hakkas puhast vedelikku tulema. Vedelikuks võta kindlasti BSK.

Ülevaatuse jaoks soovitan sama teha piduriajamiga.

Ladaklubis on hea teema http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthre ... 0#pid63084 , kuidas korrastada piduri peasilindrit. Samad võtted kehtivad kõigi hüdroajamite silindrite juures.
matu
Posts: 33
Joined: Mon Mar 05, 2007 11:57 pm
Contact:

RE: käiku ei võta taha

Post by matu »

kui keegi pedaali vajutab ja siis kapoti alt vaadata... siis näha, et siduri silinder liigub ainult veerandi võrra ja hakkab nagu tagant(mootori poot) takistama midagi... ja see imelik et ühtegi käiku ei ole ( ainult vaba siis ) igas asendis.... ja kang nagu ei olnud mingi väga imelik, et midagi lahti oleks kuskilt... :o
Aho
Posts: 98
Joined: Sun Dec 03, 2006 2:27 pm
Contact:

RE: käiku ei võta taha

Post by Aho »

käigukasti juurest tuleks reguleerimishoob kinni keerata. Hiljuti oli endal sama probleem. võtmetest lähevad 17 ja 19 leht.
Ühe pedaaliga zaz.
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: käiku ei võta taha

Post by Jossu »

kui koguaegvaba siis on mingi hoob lahti käigu hoovastikus
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
Snoop
Posts: 22
Joined: Tue Dec 12, 2006 2:03 pm
Contact:

RE: käiku ei võta taha

Post by Snoop »

mul on analoogne jama hetkel

Kui mootor ei tööta siis on võimalik käike sisse panna.
Kui aga käivitada koos käiguga - hoides siduripedaali all - siis hakkab auto vedema.
Kui aga mootor töötab, siis ei õnnestu käiku sisse panna - ei lähe oma pesasse

õli on olemas, samuti töötab silinder kapoti alla ilusti

Milles jama ?
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: käiku ei võta taha

Post by Jossu »

õhutamata on sidur!
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
Snoop
Posts: 22
Joined: Tue Dec 12, 2006 2:03 pm
Contact:

RE: käiku ei võta taha

Post by Snoop »

ma ei viitsinud jamada. Panin sapika sleppi ja tõmbasin nii, et sapikal käik sees......tõmbas raisa lahti ja nüüd töötab ning sõidab auto nagu vana kala
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 15 guests