Feedback - 968M 1989

Kommenteeri liikmete autosid ja räägi lähemalt oma autost.
Post Reply
Feedback
Posts: 38
Joined: Tue Dec 05, 2006 5:59 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Feedback - 968M 1989

Post by Feedback »

Üks sõber ostis omale šigulli ja teine ostis omale mosse ja kuna ma ei saanud maha jääda venetehnikaga,saigi omale ka vana unistus ostetud ja sai valitud sapikas. Olen pikkiaastaid silma peal hoidnud,aga midagi huvitavat pole müügis olnud. Lõpuks leidsin kuldsest börsist omale meeldiva M-i,mis hakkas huvi pakkuma. Sai siis 19.08 sõidetud viljandisse ja kohapeal selgus,et see sapikas tuleb minuga Tallinna kaasa. :D Nüüdseks sõidetud temaga üle 800km ilma probleemiteta. Sai käidud Haapsalus Nostalgiapäevadel ja seal tuli ilmseks kaks viga,bensiinipumba membraan hakkas lekkima ja sidur libiseb üle 3-nda ja 4-nda käiguga vahest.
Tulevikuplaan on oodata,et auto saaks 35 aastaseks ja siis ehk saab mustadnumbrid. Kuna sinna veel 5 aastat aega,siis olen mõelnud,et ehk niikauaks võiks sapika lasta madalaks ja laiad plekkid alla soetada. Aga elame ja näeme! :D
Rudolf
Posts: 51
Joined: Sun Aug 06, 2017 9:51 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Elva
Contact:

Re: Feedback - 968M 1989

Post by Rudolf »

Hea, et on ikka siis tegutsejaid! Tore. Kas ta siis nii originaalkorras, et näiteks praegu, kui oleks võimalik, saaks taotleda musta nr. Kuidas see asi üldse toimib tglt :D ?
Rudolf
Posts: 51
Joined: Sun Aug 06, 2017 9:51 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Elva
Contact:

Re: Feedback - 968M 1989

Post by Rudolf »

Juba ootan seda madalat sapikat oma silmaga näha!
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

Re: Feedback - 968M 1989

Post by marek »

Feedback wrote:...Sai käidud Haapsalus Nostalgiapäevadel ja seal tuli ilmseks kaks viga,bensiinipumba membraan hakkas lekkima ja sidur libiseb üle 3-nda ja 4-nda käiguga vahest.
Tulevikuplaan on oodata,et auto saaks 35 aastaseks ja siis ehk saab mustadnumbrid. Kuna sinna veel 5 aastat aega,siis olen mõelnud,et ehk niikauaks võiks sapika lasta madalaks ja laiad plekkid alla soetada. Aga elame ja näeme! :D
Kõigepealt: Tere tulemast!

Igaks juhuks seoses bensupumba lekkima hakkamisega, et ega biolisandiga 95-te tanklast ei tankinud? See võib bensupumba membraani ära rikkuda. Ja läbi lekkiva membraani pääseb bensiin karterisse, et tasub kontrollida ega "õli juurde ei teki". Bensiini segunemine õliga on ühelt maalt alates saaledele hukatuslik.

Musta numbriga tunnustamise kohta saab lugeda siit: http://www.vanatehnika.ee/foorum/viewto ... 7d0b514df4

Soodustuseks siis asjaolu, et TÜV iga 4 aasta tagant. Samas akt kehtib 12 aastat ning selle tähtaja möödumisel vajab sõiduk uut hindamist ja vanasõidukina tunnustamist. Akti taotlemise kulud ise peaks olema vähemalt 200 eurot, võimalik et nüüdsel ajal ka rohkem. Nii et musta numbri majanduslik kasulikkus kipub ära kaduma. Küll aga muidugi liigub maine ja juriidilise seisuse poolest tavalise numbriga vana autoga võrreldes masin Eesti mõistes vanaautode kõrgklassi.

Igaljuhul edu!
Image
Feedback
Posts: 38
Joined: Tue Dec 05, 2006 5:59 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Feedback - 968M 1989

Post by Feedback »

Image

Image
Feedback
Posts: 38
Joined: Tue Dec 05, 2006 5:59 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Feedback - 968M 1989

Post by Feedback »

Eile sai sapikal mootor maha võetud,kuna sidur lõpetas koostöö.. Kuna suvi läheneb,tegelen auto hooldusega. Vahetan õli ära,mõned simmerlingid.
Nongrata
Posts: 222
Joined: Thu Oct 21, 2010 2:50 pm
Contact:

Re: Feedback - 968M 1989

Post by Nongrata »

Vända mõlemad simmerid kindlasti, kui pole varem vahetatud ja asemele lääne omad. Ma enda omal vahetasin ja panin Volga poest ostetud tihendikomplektis olevad vene omad, tulemus oli leke mõlemas otsas.
Feedback
Posts: 38
Joined: Tue Dec 05, 2006 5:59 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Feedback - 968M 1989

Post by Feedback »

Nongrata wrote:Vända mõlemad simmerid kindlasti, kui pole varem vahetatud ja asemele lääne omad. Ma enda omal vahetasin ja panin Volga poest ostetud tihendikomplektis olevad vene omad, tulemus oli leke mõlemas otsas.
Kuna soov ikka originaal hoida,läksid vene omad külge.. Hetkel peab ilusti ja ei ole lekkeid. :)
Feedback
Posts: 38
Joined: Tue Dec 05, 2006 5:59 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Feedback - 968M 1989

Post by Feedback »

Kuna kiire olnud ja pole jõudnud kirjutada.. Vahetatud sai ka käigukasti õli,mootori õli ja seoses sellega sai "õlifilter" puhastatud. :) esisillas sai sarniire juurde keeratud ja kõik rattalaagrid sai juurde pingutatud. Mulle ei meeldinud,et esinina kõrgemal ja sai võetud eest vedrud ära.
Hetkel sõidab kenasti ja probleeme ei esine.. Kuigi sidurit tuleks natuke maha keerata,kuna võtab liiga alt. Muusosas pole autoga probleeme veel :D
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests