ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Kommenteeri liikmete autosid ja räägi lähemalt oma autost.
Post Reply
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by pooltelg4 »

sipelgas wrote:Kui karpaga sõitis ilusti siis ikka pritse probleem. Ja võimalke lisatugede paigaldamine ainult võimendab seda...
Jah karpaga ei raputanud tõesti. Kas lahja segu võib seda tekitada? Mul vahepeal paukus õhupuhastisse tagasi natuke külma mootoriga. Kardan et isetehtud sisselaskes oli õhuleke. Ma siis ei hakka lisatugedega vaeva nägema vaid püüan eetriga lekke üles otsida kui esineb.
Image
Image
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by pooltelg4 »

Mootori raputamise probleem lahendatud.

Aga Ahti - kas sul jäi ka elektriline bens. pump kurvis kuivale? Mul hakkab kõrisema ringteel näiteks(paagis 2/3 kütust). Mida teha? Kui suur Surge Tank tuleks paigaldada et selle vea likvideeriks?
Image
Image
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Mul on pealevool pumpa võetud paagi põhjas olevast august mitte ülevalt toru kaudu nagu originaalis. Annab tunda ainult siis kui paagis alla 10L ja suur kurv aga tavaoludes sõitis kenasti ka vaid paari liitriga.

Kui sul on tagasivooluga süsteem siis see vahepaak ilmselt väga ei aita. Ideaalis tuleks panna kütusepaaki vaheseinad imepisikeste aukudega, et kütus ei saaks kiiresti liikuda. Või siis panna võtturi torule silinder ümber väikeste aukudega, et seal kütus kiiresti ära ei voolaks.

Originaalis toru vist ei ulatunud päris põhja ka seega seda võib pikendada.

Kui vahepaak ikkagi panna siis tuleb ka kaks pumpa. Üks pumpab kütusepaagist vahepaaki ja teine siis vahepaagist mootorisse. Ja tagasivool siis tuleb vahepaaki.
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by pooltelg4 »

Mul samuti alt. Aga miks teeb kurvis pump seda sirinat vahepeal (täiesti tuttuus Pieburgi pump). Otsesõites ei tee. Vaatasin kunagi paaki ka - ainult üks vahesein keskel, päris hull värk :)

Image

Kui sa spetsialistipilgu peale heidad sellele joonisele - kas see võiks tööle hakata?
Vahepaagi paneks tagaistme alla, seal ruumi küll. 1,5-2 L. Pealevool ülalt, et võimalik õhk välja saaks suurde paaki ja tagasivool vahepaaki.
Image
Image
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Selline lahendus võiks töötada küll.

Aga enne pumpa ära tavalist filtrit pane. Sinna sobib sõel ette aga see on tavaliselt välise pumba puhul juba sisendavas olemas.
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by pooltelg4 »

Proovime järgi, eks siis ole näha.

Ma vaatasin jah, et välisel pumbal oli sisendavas sõel juba ees. Ega tõesti - tavaline voolikutevaheline filter võib liiga suur takistus olla seal ees. Suht jämme (oma 14mm) sisend on pumbal, välja aga 8 mm.
Image
Image
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Panin täna selle lääne siduriketta sisse. Igaks juhuks muid asju ei torkinud, et oleks võrdlusmoment.

Tegin küll ainult väikse sõidu aga hetkel on tunne hea. Nii head sidurit pole mul varem olnud. Muidugi sees olnud ketas töötas alguses ka normaalselt. Eks aeg näitab.

Autot tegema hakates vaatas vastu lumekettide karp. Tekkis kaks emotsiooni. Esmalt tahtsin tagasi Austriasse ja Šveitsi ning seejärel lihtsalt talve. Ja nüüd tahaks lihtsalt sapika seiklema minna.

Talvel tuleb aga uus mootor valmis teha.
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Tegin lõpuks valmis selle keskmise roolivarda koos otstega. Justkui lihtne ja odav töö aga kokkuvõttes polegi.

Vasakkkeermega mutter maksis juba 1,8 eur/tk. :?
Kokku hind 38.- ja seda siis RTS rooliotstega. Kes tahab Lemförderit siis need maksavad oluliselt rohkem.

Kolme jagu on veel hetkel materjali olemas kui leidub huvilisi.

Pilti saab esmaspäeval.
Minister
Posts: 536
Joined: Tue Aug 30, 2011 2:21 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by Minister »

Mina olen käpp kõiges uues. Seega võtaks ühe.
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Varras
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Käisin üle pika aja (2 aastat) jälle orienteerumas. Tegin seda küll Volvoga ja ütlemata imelik oli.

Väike mõte on 8. oktoobril sapikaga juba minna ja siis käivitaks eksperimendi. Teemaks "Sõidan iga päev sapikaga ja vaatan kaua kannatab".

Vaatab mis sellest välja tuleb aga mõte vähemalt olemas. Ahju karpa jookseb hetkel pidevalt üle (nõel ei hoia) seega voolik kinni vajutatud. Kui ahju korda saab ja veidi külmalt käivitamist korrigeerida siis ei tohiks takistusi olla.
Minister
Posts: 536
Joined: Tue Aug 30, 2011 2:21 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by Minister »

Vinge oli teid üle pika aja rajal näha. 28 sept teen Lasnas ühe AO treeningu. Lähen ise sapikaga ja tore oleks teisi sapikaid ka näha. Võite tulla lihtsalt juttu rääkima või rada proovima.
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
sapikafänn
Aktiivne Klubiline
Posts: 198
Joined: Sun Oct 19, 2014 2:05 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by sapikafänn »

sipelgas wrote:Teemaks "Sõidan iga päev sapikaga ja vaatan kaua kannatab".
Nagu sa ise tead, kannatab väga kaua. Ise sõidan juba paar aastat ainult sapikaga ja nii talv läbi. Ainult ahju pead ennem jah korda saama.
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Kannatab küll jah aga pigem mõtlesin, et kaua ma viitsin enne kui tahan Volvo rooli tagasi.

Sapikaga on tore sõita aga mingi hetk tahad mugavust tagasi.
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Käisin ostas kalal ja näkkas. Transport maksis rohkem kui kaup ise. Arvestades nende tavapärast hinda siis tasuta saadud.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests