Uus leht?

Siia kõik muu, mis mujale teemadesse ei sobi.
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Martin968 »

Minu arust pole teemat mõtet lukku panna, sest kodulehe/foorumi üldine arendamine ju veel käib ja ehk teisedki tahavad veel mõne kasuliku lause sekka öelda.
Olen kodus istunud haigena ja midagi pole teha ning kuskilt käis läbi jutt, et on vaja analoogset kodulehekülge nagu teistel klubidel. Ma olen varem natukene tegelenud veebindusega ja photoshopiga. Tahan sinna oma jutuga jõuda, et ma proovisin midagi valmis teha, see ei tähenda, et te peaksite seda kasutama hakkama, ma rohkem tegin selle sellepärast, et aega oli üle, mind huvitab selline asi ning tahtsin end arendada. Mul pole serverit kuhu üles panna kodulehte niiet ma tegin sellest screenshoti: http://img257.imageshack.us/img257/2676/sapikaklubi.jpg
Laurake
Posts: 42
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:32 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Laurake »

No hästi, las teised kirjutavad ka oma arvamuse, kui soovivad. Mõtlesin pigem, et see teema oli selleks, et uue lehe tegijad põhjendaksid oma tegu.
Muide, asi areneb, oleksid võinud juba varem endast märku anda. Idee hea!
Minu zaz 968M "Mummu"
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Martin968 »

Kui teie (klubi asutajad) tahate, siis me võime selle kodulehe ära teha, minu poolt on disain täitsa tasuta. Kodulehe põhi on valmis, mul oleks ainult vaja teada missugused leheküljed sinna tulevad. Või kui te oskate dreamweaverit või muud sarnast programmi kasutada siis ma saan lehe template'i teile saata ning te teete lõpuni.
Tegin mõned muudatused veel disainis ning lisasin umbes mingid lingid ja sisuks kopeerisin referaadi Venemaast, et saaks tervikliku pildi, milline tuleks see koduleht:
http://img339.imageshack.us/img339/956/33021404.jpg
Ja kui ei meeldi selline disain aga siiski tahaksite kodulehte siis ma võin uue teha, sellise nagu soovitakse.
nymmik
Posts: 71
Joined: Wed May 23, 2007 10:09 am
Contact:

Re: Uus leht?

Post by nymmik »

Ütlen ka siis midagi.

Mina võtsin 6 aastat tagasi kohustuse (vabatahtlikult) panna püsti muhuklubi.ee leht. Ja see oli ka põhjustatud kuna vana leht, ma isegi ei mäleta aadressi läks kinni.

Vana lehe sapikaklubi.org murega pöördus Jossu minu poole, siis kui oli esimene rünnak lehele, siis saime korda.
Nüüd teist korda kui toimus rünnak, saime ka spywarest jagu, kuid ei suutnud leida viga miks foorumi index.php leht ei avane.
Ma ei ole õppinud ise üldse veebindust, vaid ise tuhnides saanud midagi selgeks, seega ka ei osanud Jossut aidata.
See et keegi võttis kätte ja tegi uue lehe on 5+ (sest ka mina pakkusin välja et teha uus leht näiteks JOOMLA baasil, kuid mul napib endal aega et oleksin saanud selle ehitamist lubada) aga miks ei võinud seda panna vanale domeenile? Ma sain Jossust küll aru et ta oleks sellega nõus olnud.

Aga nüüd on tegu tehtud ja tuleb edasi minna ja lehte arendada mitte nutta mis oli :) Peaasi et eesotsas on entusiastid ja fännid.

Edu

PS, Teema vaataks ka mina millegi mis ei oleks nii kirev :)

PPS! Adminnid, Eesti keel keerake esmaseks, kuid enne peaks kõik nuoud tõlkima, eesti keeles puudub selline nupp nagu "edit" e. "muuda"


Imre
ZAZ 965AE
ZAZ 1102 Tavria
Siin kõik mu kola ->[url]http://www.nymmik.pri.ee[/url]
madis1080
Posts: 529
Joined: Sat Dec 02, 2006 7:19 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by madis1080 »

See sidebaar või eestikeeles külje riba on ka liiga suur, varjab piltidest pool ära lausa. :)
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by katk »

Hetkel on uue lehe mootor arendamisel. Enne uuema suurema süsteemi kasutuselevõttu tuleb siiski seda eelnevalt testida ja sobivuses veenduda (me ei tahaks ju, et postitused kaotsi läheks vms).
Igatahes mõningad vihjed, mis uue kodulehega kaasnevad:
* foorum
* tõsisematele kasutajatele oma auto rubriik (blogi, koduleht või kuidas iganes keegi seda nimetaks)
* parem ja mugavam haldusliides
* uus disain

Ootaks samuti kõigi arvamusi-ettepanekuid, milline võiks olla uus leht, mida sisaldada jne. Me ei garanteeri, et kõik mõtted arvesse võetakse, aga üht-teist kindlasti.

:!: Kuna tegemist on siiski meie nö hobiprojektiga siis tuleb varuda aega ja kannatust. Aga me anname endast parima :)
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Martin968 »

Kas uus tuleb nagu sapikate facebook või? :D
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by katk »

Kindlasti mitte :D
rixxx
Posts: 53
Joined: Sun Dec 02, 2007 9:42 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by rixxx »

Mina olen mõned päevad jälginud seda uue lehe teemat kõrvalt, kuid otsustasin avaldada toetust ettevõetule:
Leht toimib üle pika aja jälle normaalselt(tore)
Olen rõõmus et klubis on kaks sellist liiget nagu Metsamees ja Katk ning nad asja kätte võtsid ja ära tegid.
Jään lootma et praegused eestvedajad sudavad leida ka ühise keele Jossuga eks tal ole ka väga oluline roll selle noore klubi ajaloos. samas see pikaldane jama eelmise lehega pani mind sapikaklubist võõrduma ja eemale hoidma.
Eelneva põhjal võin tõdeda et see lehejama ei olnud ainus põhjus võõrdumiseks.
Erinevad läbikukunud üritused (meil ei ole olnud klubis piisavalt ühtsust ja jõudu midagi otsustada). Siit lootus et muutus foorumilehel toob kaasa veidi hoogu klubi seltsi-ellu.
Loodan et lubatud muudatused/parandused tulevad varsti eriti ootan ükskeelsust

Tervitades
Lootusrikas
Rixxx
Last edited by rixxx on Tue Oct 19, 2010 12:01 pm, edited 1 time in total.
[url]http://www.zazjavaz.comoj.com[/url]
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Sapi-Vana »

Nüüdseks on vast emotsioonid mõnusalt maas ja elu läheb kolinal edasi. Uue lehe kujundus on muidugi teistsugusem kui seda oli vana, kuid see ei tähenda, et asjal midagi viga oleks. Selline seepiakarva koduleht on täitsa OK ja eriti mõnus on see, et saab tekstifonti ka muuta.

Omalt poolt lisan mõned asjad, mida kunagi eelmisel millenniumil rakendaslin kui Tartus Laial tänaval sm. Ippi mõrvarliku pilgu all oma esimest primitiivset kodulehekülge kokku keevitasin.

1) Inimese silm haarab arvutiekraanil (ja ka näiteks A-4 formaadis paberil) 90% mahus tähelepanu ülemisest paremast sektorist. Seega sinna peaks panema kõige olulisema. Hetkel tundub see asi nii olevatki.

2) Kodulehel kõige olulisem infokandja on ikkagi tekst, järelikult peaks teksti valima sellise, mida inimene kõige väiksema vaevaga loeb. Selles osas on juba kaheksakümnendate lõpul saadud selgusele, et tavateksti loeb inimene fondi keskribast, ametlikku teksti (eriti pankade omi) loetakse fondi alaribast. Seepärast ongi nii, et tavateksti jaoks on loodud font "arial", mida lugedes inimene mõnikord küll meelevaldselt eksib, kuid mida ta loeb kõige kiiremini. Ametlike tekstide jaoks on loodud "times new roman", mille lugemisel ja kirjutamisel on vead kõige väiksemad, kuid mida loetakse ja kirjutatakse suhteliselt "liiga" kaua. Teine asi on nüüd teksti graafiline ilmekus, mis tähendab õige tausta valimist mingisuguse värviga teksti tarvis. Antud juhul selle defaultmusta jaoks on taoline taust vägagi OK.

3) Kolmas teema on muidugi kodulehel navigeerimine. Ise pooldan sellist lahendust, kus sisseloginud kasutaja jaoks tekib lehe ülaossa eraldi riba linkidega, millele klikkides saad näiteks oma privaatsõnumeid lugeda, ise sõnumeid saata või veel midagi, mida siis moderaatorid välja nuputavad.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Laurake
Posts: 42
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:32 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Laurake »

Klubi uus koduleht on oma aja ära elanud?
Selle lehega tehtud saavutused on samuti nullilähedased.
Minu zaz 968M "Mummu"
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Uus leht?

Post by Martin968 »

katk wrote:Hetkel on uue lehe mootor arendamisel. Enne uuema suurema süsteemi kasutuselevõttu tuleb siiski seda eelnevalt testida ja sobivuses veenduda (me ei tahaks ju, et postitused kaotsi läheks vms).
Igatahes mõningad vihjed, mis uue kodulehega kaasnevad:
* foorum
* tõsisematele kasutajatele oma auto rubriik (blogi, koduleht või kuidas iganes keegi seda nimetaks)
* parem ja mugavam haldusliides
* uus disain

Ootaks samuti kõigi arvamusi-ettepanekuid, milline võiks olla uus leht, mida sisaldada jne. Me ei garanteeri, et kõik mõtted arvesse võetakse, aga üht-teist kindlasti.

:!: Kuna tegemist on siiski meie nö hobiprojektiga siis tuleb varuda aega ja kannatust. Aga me anname endast parima :)
Kuidas selle lehe tegemisega edeneb? Kas on täitsa unarusse jäänud ja lepite selle lehega mis praegu on?
Puhtalt huvist küsin, kuna ise ka tegeleks hea meelega selliste asjadega.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest