Uus koduleht

Ideid klubile...
Post Reply
Peedu90
Posts: 67
Joined: Tue Jan 26, 2010 9:59 pm
Contact:

Uus koduleht

Post by Peedu90 »

Teema selle kohta kus vanast foorumist uude üle tulekust räägitakse (põhiliselt uue vigadest)on olemas. Siis et lehe tegijad ei peaks sealt pika jutu seest hakkama kaudseid soovitusi välja noppima siis võiks siin suht konkreetselt öelda, mida muuta ja kuidas muuta. Lühidalt ja selgelt.

Minu esialgsed ettepanekud:

1. Sisselogimise kastike koos nupukesega võiks olla üleval paremas nurgas
2. alateemade nupukeste värv kui on tehtud uusi postitusi võiks olla erksam/tumedam.
3. See püstak, mis hetkel paremal pool võiks olla osaliselt vasakul a la nagu oli vanas foorumis
4 Need nupud mis on seal tumepruuni sakilise riba peal tunduvad kuidagi eraldi ja peidu olevatena. Võiks Joonduda vasaku ääre järgi ja ehk selle heledama sakilise joone peal.
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

Re: Uus koduleht

Post by plekkvelg »

Vaadates foorumis ringi, siis tekkis väike idee.
Miks mitte muuta foorumi muljet juba sellega hulga paremaks, kui hakata kustutama ebakorrektselt kirjutatud postitusi? Mõtlen selle all nii õigekirja kui ka näiteks teema ülesehitust ning reeglitest kinnipidamist.
Selline kohati esinev totaalne segadus õigekirja suhtes kriibib mu silma :wink:
Muidugi tuleks teha ka teema "Miks mu postitus kadus?" vms, kus moderaator põhjendab postituse/teema kadumist.


Või mõtlen ma väga vales suunas siin? :oops:
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
j6rx
Posts: 14
Joined: Thu Mar 12, 2009 1:06 pm
Contact:

Re: Uus koduleht

Post by j6rx »

sorry ei jaga su aramust, kuna oleks, et siin tekiks 100+ posti päevas vigases eestikeeles, kuid praeguse seisuga on see foorum niigi "surnud" seisus. Rääkimatta sellest, et harimis instants peaks siiski olema kool, kui häirib mine hakka õpetajaks :wink:
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

Re: Uus koduleht

Post by katk »

Uue foorumi postitusi oleme üritanud jõudumööda kontrollida ja neil silma peal hoida, kuid vanade postituste ülevaatamine on küllaltki mahukas töö.
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

Re: Uus koduleht

Post by plekkvelg »

j6rx wrote:sorry ei jaga su aramust, kuna oleks, et siin tekiks 100+ posti päevas vigases eestikeeles, kuid praeguse seisuga on see foorum niigi "surnud" seisus. Rääkimatta sellest, et harimis instants peaks siiski olema kool, kui häirib mine hakka õpetajaks :wink:
Miks õpetajaks? See, kui foorumis oleks enam-vähem korrektne õigekeel, muudaks oluliselt foorumi ilmet. Võib-olla hakkaks just siis rohkem inimesi siin käima?
Vaadates ringi teistes foorumites, siis nähakse selle kallal palju vaeva ning asi toimib edukalt.
katk wrote:Uue foorumi postitusi oleme üritanud jõudumööda kontrollida ja neil silma peal hoida, kuid vanade postituste ülevaatamine on küllaltki mahukas töö.
Väga hea, jätkake samas vaimus. Ei mõelnudki, et vanu postitusi peaks hakkama kontrollima.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
Laurake
Posts: 42
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:32 pm
Contact:

Re: Uus koduleht

Post by Laurake »

Ütleme ausalt, see oli ikka ülimalt jabur idee:D
Selle vastu ei saa midagi teha, kui inimesed ei oska korrektselt kirjutada. Alati ei saa sellele ebakorrektsusele teema kustutamisega vastata. Me kõik saame ju tegelikult aru, kui keegi midagi öelda tahab, aga seda valesti teeb, sest grammatika vajab natuke korrigeerimist.
Ja ega see, et kustutada selliseid postitusi, ei aita kindlasti foorumil populaarsust koguda.
Mõelgem nüüd ausalt, enne olid kõik pahad vana foorumi peale ning arvasid, et inimesed ei külasta seda, kuna foorumil on probleeme. Kuid ega inimesed ei külasta enam seda foorumit ka. Kahju!
Minu zaz 968M "Mummu"
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

Re: Uus koduleht

Post by plekkvelg »

Laurake wrote:Ütleme ausalt, see oli ikka ülimalt jabur idee:D
Selle vastu ei saa midagi teha, kui inimesed ei oska korrektselt kirjutada. Alati ei saa sellele ebakorrektsusele teema kustutamisega vastata. Me kõik saame ju tegelikult aru, kui keegi midagi öelda tahab, aga seda valesti teeb, sest grammatika vajab natuke korrigeerimist.
Ja ega see, et kustutada selliseid postitusi, ei aita kindlasti foorumil populaarsust koguda.
Mõelgem nüüd ausalt, enne olid kõik pahad vana foorumi peale ning arvasid, et inimesed ei külasta seda, kuna foorumil on probleeme. Kuid ega inimesed ei külasta enam seda foorumit ka. Kahju!
Ma saan aru, et sinu probleem seisneb selles, et see foorum tehti ning vanaga nii nagu läks, mistõttu on Jossu pahane ja solvunud ning ei käi siin enam.
Minu põhiline point oli see, et üritaks selle foorumi üldmuljet parandada kasvõi natukenegi. Ma ei ütle, et see olukord nüüd siin katastroofiline on - absoluutselt mitte.
Mulle meeldiks, kui inimesed kasutaksid kirjavahemärke ning suurt algustähte. Ega need niisama "välja mõeldud" pole. Sellevõrra on teksti hulga lihtsam lugeda.

Aga okei, kui oli niivõrd jabur idee, siis las ta olla.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
Laurake
Posts: 42
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:32 pm
Contact:

Re: Uus koduleht

Post by Laurake »

Ja minu öeldu pole üldse seotud Jossuga.
Aga seda ei saa muuta, kui inimene kirjavahemärke ei kasuta või ei oska seda õigesti teha. Hea meel peaks olema, kui inimesed üldse midagi kirjutavad.
Minu zaz 968M "Mummu"
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

Re: Uus koduleht

Post by metsamees »

Siin paar korda välja käidud väide, et foorum on surnud seisus ei vasta tegelikult päris tõele. Ainuüksi tänase päeva jooksul on lehele sisse loginud 22 registreeritud kasutajat.
Mõnevõrra vähenenud postituste põhjuseks pean mina aastaaega ja õues valitsevat kliimat.

Laurakesega olen nõus. Tõesti hea kui inimesed üldse midagi huvitavat kirjutavad. Kirjavahemärke ja entereid võime ka meie aeg-ajalt näpuotsaga lisada. Siiamaani pole ühtegi head mõtet sisaldavat postitust ära kustutatud ainult sellepärast et õigekeeleline vormistus jätab soovida. Ka tulevikus ei plaani me seda tegema hakata.
Muidugi maru hea oleks kui jõuaksime selleni et enne foorumisse postitamist kasutaja ise veel korraks austusest teiste vastu oma jutu läbi loeks.

Siinkohal kutsuksin üles rahvast kirjutama ka käesoleva aasta sapika teemalistest plaanidest. Ühest küljest teistel hea lugeda, teisest küljest utsitab see kirjutajat natuke tagant et kas ikka jõuab "suveks liikuma sapiku".

Üks teema veel- Jossu. Mina isiklikult kahtlustan et kellelgi pole väga huvi külastada foorumit kust iga natukese aja tagant mingist suunast jälle nätaka saab. Katsuks vanad ja läbi arutatud asjad jätta minevikku. Samas oleks meil kõigil huvitav lugeda kuidas "Mummu" teema edasi areneb. Äkki kunagi hakkab ka see teema uuesti täienema.
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

Re: Uus koduleht

Post by plekkvelg »

Igatahes teema, mis mind ajendas seda ideed välja ütlema, on näiteks see http://sapikaklubi.eu/viewtopic.php?f=6&t=1715 . Ei olnud plaanis siin kedagi tümitama hakata, vaid lihtsalt kuulata ka teiste arvamust.

Eks kevadel, kui autod on lumehangest välja sulanud, siis muutub foorum jälle aktiivsemaks.

Kui tulevikus klubitegevus kui selline äkki rohkem ka mujal silma paistma hakkab, siis oleks ju tore, kui ka foorum näeks klubile kohane ja kena välja :)

Ega ei nokigi Jossu kallal keegi. Lihtsalt kurb on see, et ta ei kajasta oma tegemisi siin. Kuigi teisest foorumist on mulje jäänud, et tegutseb küllaltki aktiivselt ka talvel enda mummu kallal.

Aga ma arvan, et ma peaks pigem vait olema :D
Tänud, et kaasa mõtlesite.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests