Piduritesse Dot-4

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

Piduritesse Dot-4

Post by katk »

Probleem selles, et kuna hetkel on süsteemis dot4+psk ehk siis p*sk siis lähevad igal juhul vahetusse kõik tihendid-mansetid aga PSK on suhteliselt haruldaseks muutunud tekkis mõte see dot4'ga asendada.

Niipalju kui erinevatest kohtadest uurinud siis vähemalt mosse ja volga puhul räägitaks, et kui süsteemi kõik tihendid väja vahetada ja läbi pesta siis toimib küll. Küsimus ongi selles, kas keegi on sellist varianti oma sapika (või mõne muu nõukogude päritolu masina) peal proovinud ning kas tulemus oli positiivne? Päris läbikäidud rada (eriti vaevalist rada) ei tahaks uuesti ette võtta, aga kui varem proovitud pole siis oleks ju täitsa huvitav teada saada.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

Re: Piduritesse Dot-4

Post by Sapi-Vana »

Ma kunagi seda õlide teemat uurides lugesin välja, et DOT-is on sees komponente, mis vanemat tüüpi kumme söövad. Eeldan miskipärast, et need on miskid eetrid või estrid. Oli just mainitud veneaegseid masinaid. Pealeselle viidati probleemile, et DOT-i "eluiga" tänu vene mitte kõige stabiilsematele peapumpadele on väga lühike. Et tekib vesi sisse ja siis ongi kõik selle õliga.

Kui kusagilt saaks nimistu DOT-i eri põlvkondade õlide koostise kohta, siis saaks muidugi täpsemalt mõelda-arutada.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

Re: Piduritesse Dot-4

Post by Sapi-Vana »

Uurisin seda DOTi asja ja näib sedasi, et kui üldse sapikasse seda panna, siis DOT-5. Ülejäänud DOTid toimivad läbi glükooleetri ja see ei ole kohe kindlasti mitte vene rezina jaoks. DOT-5 põhineb silikoonõlidel, on ise vett tõrjuv ja sellega probleeme ei tohiks tulla.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

Re: Piduritesse Dot-4

Post by Sapi-Vana »

Huvitaval kombel selline firma nagu Danushis Chemicals ütleb, et kokku tohib segada Nevat ja DOT-4. Samas on nii Neva kui PSK butüülpiirituse (CH3-CH2-CH2-CH2OH) baasil pidurivedelikud ja piiritud reageerides eetritega tekitab igal juhul klimpe. Neva ja DOT-4 on sarnase keemistäpiga, muud miskit.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

Re: Piduritesse Dot-4

Post by katk »

Kas Neva pole mitte vene leiutis Dot-4'st. Igatahes seda, et nevat ja dot4 tohib segada olen päris mitmest kohast lugenud, aga psk kohta paraku infot vähem. Igatahes läheb siis ilmselt dot-5 hoopis katsetusse kui uue peapumba saan ja hoopis selle õli kohta natike uurinud olen.
uve6
Posts: 801
Joined: Thu Dec 06, 2007 5:05 pm
Location: Elva
Contact:

Re: Piduritesse Dot-4

Post by uve6 »

Mina oskan nii palju kaasa rääkida,et DOT4 ei sobi,kuna ise töötan autoremondis ja mõne auto pidurivedelik peale välja laskmist paistab ok olema,siis olen koju tassinud luazile.
Mansettidele ei meeldi see DOT4.Olen uued mansetid pannud,vanu proovinud.
Punast PSK olen ka kasutanud ja see on ka läbi lasknud.
Olen pannud ka segi DOT4 ja PSk :D
Nüüd plaanis uuele luazil DOT5 ,idee sain Sapi-vanast.
http://www.luaz969.tk
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

Re: Piduritesse Dot-4

Post by katk »

Uurisin ka natuke Dot-5 kohta ja igaks juhuks mainin siis veel ära, et lisaks dot5'le on olemas ka dot-5.1, mis on põhimõtteliselt sama (paremate omadustega), mis dot4. Dot-5 on aga algselt USA sõjamasinatele mõeldud õli ja tänapäeval ka mitte just väga levinud, kindlasti aga levinum kui PSK. Kuna mõlemad suht haruldased siis hind ka kaunis krõbe - u 50+ eeku poole liitri eest.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

Re: Piduritesse Dot-4

Post by Sapi-Vana »

Kui DOT-5 on mõeldud militaartehnikale, siis ma arvan see on toote jaoks parim võimalik reklaam. Järelikult peaks sapikale sobima hästi nagu sau mendi *erse. Aga 50 eeku poole liitri kohta hea asja eest on ju igati normaalne. Mida normaalset sa ikka 50 krooni eest enam saad?
von Zapp ehk Sapi-Vana.
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

Re: Piduritesse Dot-4

Post by katk »

Seiklused piduriõli maastikul on vahepeal arenenud nii kaugele, et ilmselt läheb siiski PSK sinna sisse. Lihtsalt Eesti kaupmehed ei tea ise ka, mida täpselt müüvad. Lähemal uurimisel on lubatud dot-5 siiski alati dot-5.1'ks osutunud ning tundub, et dot-5 ise on muutunud samasuguseks harulduseks kui PSK.
Kui keegi siiski oskab juhatada kohta, kust võimalik dot-5't saada siis selline info on vägagi teretulnud.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests