Rihma vahetamine

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

Rihma vahetamine

Post by Sapi-Vana »

Vahetamiseks veel ei lähe... aga ei leidnud ma ka ühtegi loogilist lahendust, kuidas vana rihma ära saada ja uut asemele panna. Või ongi nii, et vana rihma lõikame noaga puruks, uue paneme võllidele kuikiviisi peale ja siis vändaga üks vägev hujak ja ongi rihm teise võlli peal ka?
von Zapp ehk Sapi-Vana.
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: Rihma vahetamine

Post by marek »

Kruvver vahele ja vändaga maha keerata kergem variant. Aga tegelikult käib see ülemine rihmaratas pooleks ja seal vahel seibid, millega saab rihmasoone laiust regullida. Kui rihm lihsalt lõtv, mitte puruks siis võib osade seibide eemaldamisega pingule jälle saada.
Image
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: Rihma vahetamine

Post by Jossu »

sinu rihm oli väga parajalt pingul, ei leia, et seda vahetama peaksid...
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Rihma vahetamine

Post by Sapi-Vana »

Jama on selles, et see rihm on peal olnud kogu selle aja, mil ta kunagi 34 aastat tagasi sinna tehases pandi... OK, läbi on jooksnud ainult 54000, aga eks seismisaeg läheb ju ka amortisatsiooni alla. Ma ei usu, et need vene rihmad nii metsikult head ja paremad on kui nende Lääne ametivennad.

Kas kellelgi on aimu, mis selle rihma mõõdud olla võiksid - saaks varuks ära osta, muidi võib ju ka nii minna, et 50 meetrit enne ülevaatuspunkti on rihm partsti pooleks ja jääbki ülevaatus see kord tegemata :)

Muidugi... ülevaatuseni on veel natuke aega.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
uve6
Posts: 801
Joined: Thu Dec 06, 2007 5:05 pm
Location: Elva
Contact:

Re: Rihma vahetamine

Post by uve6 »

Kas keegi oskab öelda 40hj mootori generaatori rihma pikkust?
Käisin poes ja lasin vana järgi mõõta(neil selle jaoks tööriist)võtsin natuke lühema sest vana oli välja veninud.
See rihm läks peale paneku ajal katki,või oli minu viga ,et üritasin lihtsalt rihma peale saada,panin rihma rattale ja andsin starterit. :x
Hetkel vana veninud peal :D

Leidsin muhuklubist mingi mõõdu
10(,5)x985
http://www.luaz969.tk
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

Re: Rihma vahetamine

Post by blondiinid »

uve6 wrote:Kas keegi oskab öelda 40hj mootori generaatori rihma pikkust?
Käisin poes ja lasin vana järgi mõõta(neil selle jaoks tööriist)võtsin natuke lühema sest vana oli välja veninud.
See rihm läks peale paneku ajal katki,või oli minu viga ,et üritasin lihtsalt rihma peale saada,panin rihma rattale ja andsin starterit. :x
Hetkel vana veninud peal :D

Leidsin muhuklubist mingi mõõdu
10(,5)x985
hehe.. starteriga sai kergemini v? :P
ma ikka vändaga, aga mul läksid peale rihma vahetust üks seibidest pooleks (mille vahel rihm jookseb).. aga juu ma ise ka süüdi, vaatasin et ei laadinud piisavalt ja võtsin kõik seibid ära.. vb oli rihm viltu v liiga pingul, ei tea.. aga hull pauk käis taga ja ketas oli lataki pooleks. seda varuosa on raske leida, nii et ole ettevaatlik.. hea et sul aint uus rihm läks :P
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests