Ülevaatus

Siia kõik muu, mis mujale teemadesse ei sobi.
Post Reply
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

Ülevaatus

Post by plekkvelg »

Kuna kuu-kahe pärast on võib-olla asi sealmaal, et saab ülevaatusele juba liikuda, siis tekibki kohe küsimus, et kuhu?

Ma ei usu, et ma 100% puhtalt sellega läbi saan ja seepärast otsingi kohta, kus saan maksta peale vastavalt vigadele:)
Koht võiks olla Tallinnas, sobib ka Harjumaal. Kuhu soovitate minna? Äkki kellelgi on tutvus kuskil?
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: Ülevaatus

Post by metsamees »

Kas keegi oskab anda kaarti millistel Eestimaa teedel segi peaga sõita võib ja kus vabalt kiiruskatseid teha saab ilma et ment segaks?
Palju ma arki direktorile maksma pean et ilma eksamita rekkajuhi pabereid saada?


Tegelikult tahtsin ma seda öelda et kui on mure või kahtluseid sapika ülevaatusega siis alusta ülevaatuspunktist. Suvalisest. Mine räägi meestega et plaan tulla ja uuri mis nende jaoks olulisemad asjad on. Seleta et põhimõtteliselt 40 aastat tagasi välja mõeldud mootor mida praktiliselt muutmata kujul toodeti 90-ndate keskpaigani.

Kui sapika tagant isegi must tahmalont asfaltile jääks siis selle paarituhande kilomeetriga mis ühes aastas läbitakse saastab sapikas kordi vähem kui üks üli öko tuttuus pisiauto mis iga päev mitusada kilomeetrit sõidab.
Mõnele ei meeldi rooliloks, teisele õlitilk mootori all. Põhimõtteliselt pidurid võiks ju ikka autol korras olla.
Ühesõnaga räägi, käitu vastavalt sellele mis ülevaatuspunktis öeldakse.
Kui mõnes kohas jutule ei saa võid ju teist proovida.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Ülevaatus

Post by Sapi-Vana »

Vastus Metsamehe retoorilisele küsimusele tee kohta, kus võib mente pelgamata sigalakku täis peaga edasi kimada, on - suvaline jõgi, mis ei ole määratud laevateeks ja siis ikka paadiga. Selle loogika alusel... kui sel veeteel on jää peal, siis kui see autot kannab, siis võid seal kimada mistahes sõidukiga mistahes olukorras mistahes kiirusega - see ei ole liiklusteena registreeritud koht.

Kiiruskatseid võid teha kõikjal, mis ei ole "Eesti teed ja tänavad", sest liikluseeskiri kehtib "Eesti teedel ja tänavatel"; seda siis eeldusel, et sellega ei kaasne ühegi osapoole varalist ega tervislikku kahju.
________________________

Aga jah, mine ikka kõigepealt ülevaatuspunkti ja uuri vähe. Üldiselt sellise ülevaatuse****kast jupijumala tunned suhtumisest kiirelt ära ja siis tead hoiduda.

Näiteks meil Valgas on kaks ülevaatuspunkti, millest üks on läbitav ainult eile tehasest tulnud autodele just tänu taolisele jupijumalale. Teises on normaalsed inimesed ja seal saab asjadest enne ka rääkida. Kui asi on ikka väga noatera peal ja täiendavad tööd rahakoti surnuks löövad, siis tasub minna Otepääle. Sest seal on kaks meest, kes saavad aru, kust alates läheb auto****ndus ja kust lõpeb tehniline korrashoid.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

RE: Ülevaatus

Post by plekkvelg »

metsamees kirjutas:
Kas keegi oskab anda kaarti millistel Eestimaa teedel segi peaga sõita võib ja kus vabalt kiiruskatseid teha saab ilma et ment segaks?
Palju ma arki direktorile maksma pean et ilma eksamita rekkajuhi pabereid saada?

Miks seda siia nüüd vaja oli? Kuna Tallinnas on ülevaatuspunkte rämedalt palju, siis on see probleem. Ühes kohas nokitakse iga asja eest, teises kohas mitte. Minu küsimus oli mõeldud nendele, kellel on KOGEMUSI TALLINNAS sappariga ülevaatusel käimisega. Tahaks leida koha, kus on piisavalt väärikas eas meesterahvas, kes teab ja on kokku puutunud sapakatega. Kui midagi tarka pole öelda, kui et võta järgine koht ja mine sinna, siis ma soovitaks pigem vaikida. Täispeaga sõitmist ei harrasta ja kui peakski kunagi selleks vajadus tekkima, sõidan põllul.
Last edited by plekkvelg on Sun Oct 18, 2009 7:23 pm, edited 1 time in total.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
sylver
Posts: 24
Joined: Wed Sep 19, 2007 10:36 pm
Contact:

RE: Ülevaatus

Post by sylver »

Mina käisin suvel Keila Rõõmukaubamaja juures Tehnoülevaatuspunktis. Väga tore vanem meesterahvas oli, jagas näpunäiteid kuidas rooliloksu parandada - ei pidanud sellepärast uuesti ülevaatusele tulema. Rääkis seal enda sapikaajaloost. :) Igati meeldiv oli see, et 3-st autost millega ootasime järjekorras, olin mina viimane ja ainuke kes läbi sai :D
Paintballi varustuse müük ja rent
calcu
Posts: 53
Joined: Sun Jun 22, 2008 10:16 pm
Contact:

RE: Ülevaatus

Post by calcu »

Tallinnas mine Järvele, Amservi ülevaatuspunkti. Sealne ülevaataja omab ka ise sapakat (muhku). Olen kindel, et seal ei teki sul probleeme.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: Ülevaatus

Post by metsamees »

Vabandust eelmise natuke järsu postituse pärast. Amservi taga olen ise ka sapikaga käinud ja asjad korda saanud (küll peale veebruarikuises lumehanges piduriklotside vahetust aga siiski).
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

RE: Ülevaatus

Post by plekkvelg »

Selge, aitäh teile.

See on esimene koht, kuhu pöördun siis.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

RE: Ülevaatus

Post by blondiinid »

plekkvelg kirjutas:
Selge, aitäh teile.

See on esimene koht, kuhu pöördun siis.
mul novembris vaja ära teha, annan märku siis kuidas amservi omas läx..
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

RE: Ülevaatus

Post by plekkvelg »

See oleks superluks :)
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

RE: Ülevaatus

Post by blondiinid »

plekkvelg kirjutas:
See oleks superluks :)
kahjuks jätan vist ülevaatuse järgmisesse aastasse :/
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests