Väntvõlli hooratta tihvtid

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Väntvõlli hooratta tihvtid

Post by pooltelg4 »

Tere

Mul on mootoril huvitav probleem - nimelt kuidagi on hooratas väntvõlli otsas olevad tihvtid(4 tk, kaks terved, kaks katki) puruks raputanud. Mutter oli korralikult kinni aga näed juhtus ikkagi selline rumal asi.

Image



Image


Õnneks pole tasakaalustusvõll lahti, nagu ma algul kahtlustasin ise.
Palun kaasklubilistel jagada oma kogemusi ja ideid, millega murdunud tihvtid asendada ja miks võis hooratas lahti tulla.
Image
Image
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: Väntvõlli hooratta tihvtid

Post by AhtiH »

Pilt ei ole piisavalt terav, et korralikult näha oleks, kuid väntvõlli otsapind tundub olevat kahjustatud. Sel juhul juba väntvõlli vahetus. Kui ots korras siis võtad teiselt tihvtid või otsid kaubandusvõrgust mõõdu järgi.

Aga eks nad katki lähe ikka vibratsiooni pärast. Kas sul kusagil midagi tasakaalust väljas, et tekkis liiga suur vibratsioon või oli ikkagi polt liiga nõrgalt kinni.

Ma enam ei mäleta kas hooratas läks külge ainult ühes asendis (nihutatud avad). Kui külge panid siis läks ikka ilusti otsa või tuli jõudu kasutada?

Hooratta polt käib kinni 280-320 Nm jõuga.
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: Väntvõlli hooratta tihvtid

Post by pooltelg4 »

sipelgas wrote:Pilt ei ole piisavalt terav, et korralikult näha oleks, kuid väntvõlli otsapind tundub olevat kahjustatud. Sel juhul juba väntvõlli vahetus. Kui ots korras siis võtad teiselt tihvtid või otsid kaubandusvõrgust mõõdu järgi.

Aga eks nad katki lähe ikka vibratsiooni pärast. Kas sul kusagil midagi tasakaalust väljas, et tekkis liiga suur vibratsioon või oli ikkagi polt liiga nõrgalt kinni.

Ma enam ei mäleta kas hooratas läks külge ainult ühes asendis (nihutatud avad). Kui külge panid siis läks ikka ilusti otsa või tuli jõudu kasutada?

Hooratta polt käib kinni 280-320 Nm jõuga.
Vabandan pildi halva kvaliteedi pärast.
Väntvõll on korras, hooratas oli kogu aja mootori kokkupanemisest saati lahti ja kõik need aastad nii sõidetud. Väga paha, sealt tuli keresse ka vibra.

Nüüd uued tihvtid paigas, veidi lühemad ja hooratas on mehiselt kinni.

Image

Keskmine polt jäigi tihvtide peale kandma, sest hooratas on teise mootori oma(kas ka tasakaalus, seda ma ei tea). Hooratast on võimalik ainult ühteviisi paigaldada, 1 tihvt on nihkes.
Image
Image
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests