j6rx 968m 1987

Kommenteeri liikmete autosid ja räägi lähemalt oma autost.
Post Reply
j6rx
Posts: 14
Joined: Thu Mar 12, 2009 1:06 pm
Contact:

j6rx 968m 1987

Post by j6rx »

sai siis eile ära toodud hiiumaalt kasutajalt t2rtu 968m. Kõigile neile kes siin muretsesid, et auto põllurallikaks ei lähe, siis saavad nüüd rahulikult hingata- ei lähe. plaan on taastada ta võimalikult orinaalina, seega tööd ikka on, kuid senikaua kuni ilmad natu ilusamaks(loe: soojemaks) lähevad jääb ta seisma. Kogu see teekond oli tegelikult paras seiklus, aga mis oli hästi posiiivne, et kasutaja urmasega tuttavaks saamine rohuküla sadamas:) sai ikka hulka targemaks. Kuna kasutaja mexxilt on see pisik saadud tema autoga sõites, siis on muidugi latt juba paikka pandud:D Katsun õhtul ka mõne päevavalges tehtud pildi üles visata siia

EDIT: Teema korda!

Auto omanik: J6rx
Auto mark ja mudel: ZAZ 968m
Auto väljalaske aasta: 1987

Antud isend on siis meeldiva meresinise värviga kaetud, mis kindlasti vajab värskendust, kuna praegune värvkate väga kulunud ja matistunud. Auto kere olukord on plusside ja miinustega, plussideks on õlitatud põrand seestpoolt, mis on hetkel ilma igasuguse roosteta ning veel plussiks vähesed roostekahjustused. Miinuseks kere juures ongi need vähesed roostekahjustused, mille likvideerimisel on kõige õigem vahetada mõlemad küljekarbid ja esimesed tiivad. Vanu keevitusega lappida poleks mingi probleem, aga kuuldes, mis nende uute hinnad on siis mõtekam juba uued panna.

Sisu on tumepruun, hetkel veel tolmukorra all. Õnneks on aga kõik polstrid terved ilma aukudeta (vähemalt ühtegi silma ei jäänud). Istmed tulevad seest kindlasti välja ning läbivad korraliku spaa noorenduskuuri e. saavad korraliku pesu. Keegi on armatuuri alla sahtli ehitanud, mis polegi väga koledasti teostatud. Vineerplaat on mõõtu lõigatud ning kaetud musta kunstnahaga ning vinklitega kinnitatud. Küll aga polnud see kunstnahaga katmine kohati väga õnnestunud, kui näpuga järge ajada. Seega saab see sahtel endale uue katte, kui vana kohendada ei anna. Salongi vaieldamatu pilgupüüdja on raadio, mis võibolla on isegi zaz-i originaal, selline väike musta värvi. Kahjuks pole pilti. Küll sai aga proovitud, et mingeid raadiojaamu see välja peilis, kuid sellest millalgi hiljem ja täpsemalt koos piltidega, kuid see raadio ise peaks kindlasti alles jääma.

Ostmisel jäi suht kohe silma vesi armatuuri peal, mille süüdlaseks lekkiv aknatihend. Aga samas see väga muret ei tekita, kuna aknad peavad korra vähemalt kõik eest ära käima, kui värvkatet uuendada.

Sai vahepeal ka mootor pöördesse aetud. Hetkel on siis tegemist kolmepütalisega. Põhjus teadmata. Arvatavasti süütesüsteem. Mootori pikema töötamise peale lükkas kolmas silinder lõpuks sinna kogunenud kütte sellise leegi ja plahvatusega mootorist välja, et terve küla kajas. Pool meetrit tulejutti oli autol taga. Nalja sai. Aga samuti ei valmista ka see muret, kuna mootor läheb niikuinii korra pulkadeks ja kõik vajalik saab korda tehtud. Nurruv sapaka V4 on midagi ilusat kõrvale - tuleb sinnapoole ka püüelda.

Piduritega muret pole, kuna pidureid pole.

Põhimõtteliselt tahab auto värskendust saada väikse remondi näol, et oleks sel nägu ja tegu. Paikka on veel ainult panemata, mis järjekorras, mis tööd ette võtta. Kuna suvi on juba uksetaga, siis kange tahtmine seda suve nautida zaz-iga sõites, mitte seda remontides. Samas oleks jälle hea aeg töötegemiseks. Eks ole näha mis saab.

Image

Image

Image
Last edited by j6rx on Mon Apr 06, 2009 11:12 am, edited 1 time in total.
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

RE: 968m

Post by pooltelg4 »

tee teema korda, loe http://www.sapikaklubi.org/forum/viewth ... ead_id=159 läbi!

jääme pilte ootama! :)
Image
Image
j6rx
Posts: 14
Joined: Thu Mar 12, 2009 1:06 pm
Contact:

RE: j6rx 968m 1987

Post by j6rx »

.
Last edited by j6rx on Mon Apr 06, 2009 11:16 am, edited 1 time in total.
Purka69
Posts: 207
Joined: Mon Jun 04, 2007 12:40 pm
Contact:

RE: j6rx 968m 1987

Post by Purka69 »

Plaanisin ka ise pikka aega seda masinat ära tuua, aga raha kõrvale panemisega jäin väheke hilja peale ja nii see läks! Aga tore, et auto vähemalt väärilise omaniku kätte läks ning loodame, et ta sul seisma ei jää. Esimesena võiksid selle salongi korralikult ära korrastada ning need veljed värvida kas halliks või autoga ühte tooni, sest praegune külm ja soe toon ei sobi kohe sugugi kokku. Kuskilt poolt oli vist vaja keevitada ka, kui nüüd õieti mäletan? Aga minu poolsed õnne soovid ning edu temaga.

Kevin.
Last edited by Purka69 on Thu Mar 12, 2009 9:08 pm, edited 1 time in total.
Suunatuli on nagu kondoom, kui pauk käib, siis mõtled et miks Sa seda ei kasutanud.
j6rx
Posts: 14
Joined: Thu Mar 12, 2009 1:06 pm
Contact:

RE: j6rx 968m 1987

Post by j6rx »

noo seisma mul ta vaevalt jääb päris. aga ma arvan et veljed tuleb valgeks värvida, kuna see on kontrast ja minuarust kõige ilusam lahendus. Hetkel valutab mu süda just kõige rohkem selle üle, et kuna garaaz jäi tänu sauna remondile puhtaks loopimatta, siis peab ta kuuaega lageda taeva all olema ja seda kohas kus ma igapäevaselt ise ei käi
andu82
Posts: 67
Joined: Fri Oct 10, 2008 9:38 pm
Contact:

RE: j6rx 968m 1987

Post by andu82 »

need kõrvalised kohad pole head jh. tean omast käest. mul endal ka seisab kahjux kõrvalisas kohas töökoja juures väljas praegu ja otsin rahalisi vahendeid ta minema viimisex sealt. hetkel ma enda oma kallal ka ei tee midagi niikaua kui ta seal väljas seisab (saax õhtu rahuliku südamega magama minnagi, mudu koguaeg mõtle kas ehk ple jälle seal rüüstajad käinud. siukest vaatepilti küllei tahax näha mis seal samas detsembri algul avanes).
madis1080
Posts: 529
Joined: Sat Dec 02, 2006 7:19 pm
Contact:

RE: j6rx 968m 1987

Post by madis1080 »

Veljed tee matt mustad ja siis ilusad kroom ratta mutrid ? üle poleeritud kilp. Endale kavatsen nii teha kui kere valmis.
Purka69
Posts: 207
Joined: Mon Jun 04, 2007 12:40 pm
Contact:

RE: j6rx 968m 1987

Post by Purka69 »

No matt must kohe kindlalt ei istu, orginaali vähemalt mitte.. ja minumeelest ilma ka inetu natukene, kuigi see ainult minu arvamus ning ei pruugi ühtida omaniku arvamusega!
Suunatuli on nagu kondoom, kui pauk käib, siis mõtled et miks Sa seda ei kasutanud.
j6rx
Posts: 14
Joined: Thu Mar 12, 2009 1:06 pm
Contact:

RE: j6rx 968m 1987

Post by j6rx »

ma usun et valge jääb siiski ilusam;)
JettaMK
Posts: 39
Joined: Mon Sep 22, 2008 8:40 pm
Contact:

RE: j6rx 968m 1987

Post by JettaMK »

värv nimega "Valge öö" oleks suht kena.
j6rx
Posts: 14
Joined: Thu Mar 12, 2009 1:06 pm
Contact:

RE: j6rx 968m 1987

Post by j6rx »

saad mõne näite ka tuua?
XCX
Posts: 45
Joined: Mon Mar 02, 2009 12:40 pm
Contact:

RE: j6rx 968m 1987

Post by XCX »

Plaanisin isegi seda autot juba peaaegu ära tuua, aga mind hirmutas see, et teekond pikk ja üheteljelise käruga peab tegelikult autol ka kindlustus olema.. Rääkimata sellest, et saaremaa laevakompanii tahtis hingehinda haagise jms eest üleveol..
Aga tõin täpselt sama värvi sapaka peipsi äärest ja loomulikult ei pääsenud ilma mentidega sehkendamata, aga õnneks olid nad üsna ohmud ja ei teadnud ilmselt, et kindlustus olema peab :D
[b]ZAZ 968M '87 "Romantika"[/b]

[url]http://www.sapikaklubi.org/forum/viewthread.php?forum_id=6&thread_id=964[/url]
j6rx
Posts: 14
Joined: Thu Mar 12, 2009 1:06 pm
Contact:

RE: j6rx 968m 1987

Post by j6rx »

see saigi üheteljelisega toodud:) politseid nägime ainult praamile minnes, nemad tulid saarele. Saarema laevakompaniiga sai ka vaieldud, tulemus oli siis et maksime kahe auto eest ja treila eest ei maksnud- häving oli 20 krooni:D ütleme nii, et transpordi kulu ületas üle poole auto hinnast;)
Purka69
Posts: 207
Joined: Mon Jun 04, 2007 12:40 pm
Contact:

RE: j6rx 968m 1987

Post by Purka69 »

Aga usu mind, sapikas on sellist hinda väärt! ;) Ma olen päris kindel, et selle auto alla läheb veel rohkem raha kui palju sa praegu oled välja käinud. :)
Suunatuli on nagu kondoom, kui pauk käib, siis mõtled et miks Sa seda ei kasutanud.
j6rx
Posts: 14
Joined: Thu Mar 12, 2009 1:06 pm
Contact:

RE: j6rx 968m 1987

Post by j6rx »

ei no selles ma ei kahtlegi :D
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests