Sapi-Vana sapikas

Kommenteeri liikmete autosid ja räägi lähemalt oma autost.
Post Reply
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by Sapi-Vana »

Täna proovisin pulli pärast, et kas kaua seisnud masin läheb käima, kui väljas on temperatuur -30 kraadi. Alguses ei juhtunud pärast võtme keeramist mitte midagi. Kohe mitte midagi. Siis ühendasin akule ikka klemmi ka külge ja proovisin uuesti. Ja käima läks! Sellist naerunägu ei olnud garaaž kohe hulk aega näinud :)
von Zapp ehk Sapi-Vana.
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by pooltelg4 »

Lääne autodki ei lähe nii hästi käima kui sapikas, sellise külmaga. Aku peab ainult täis olema. Minu sapper käivitub -30 kraadiga hästi, käisime isegi sõitmas, aga mootoriga on külmal ajal imelikud lood, võõrad helid tulevad sealt soojenemise ajal (-20...-30 kraadi kuni +40kraadi mootori temp. juures). Selline hääl nagu mingi rõngastihend(simmerling) pooks kinni vms. Selline vilin. Arvatavasti see midagi halba või katastroofilist ei ole aga mis hääl see võiks olla ja kas keegi on veel sellega kokku puutunud külmal ajal? P.S. mootor on kap. remonditud, kõik vahetatud ja sissesõitu vähe(max 150km). Vb kas selle pärast siis. Soojal ajal(õhusooja -15 ja kõrgem) ei esine seda häda.
Image
Image
tuust
Aktiivne Klubiline
Posts: 477
Joined: Mon Oct 04, 2010 8:53 pm
Maakond: Läänemaa
Location: Haapsalu
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by tuust »

mu zaz käivitub ka laitmatult, just tulingi ringilt. aga vastuseks, jah ka mul viliseb see mootor imelikult kui ta külm on. kuskil 50 c juures kaovad need hääled.
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by pooltelg4 »

tuust wrote:mu zaz käivitub ka laitmatult, just tulingi ringilt. aga vastuseks, jah ka mul viliseb see mootor imelikult kui ta külm on. kuskil 50 c juures kaovad need hääled.
Ju MeM3 teebki külmalt selliseid hääli, siis ei pea muretsema enam. Aitäh! :)
Image
Image
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by pooltelg4 »

tere, kuidas tervis on ja sapika juures ka midagi tehtud?
Image
Image
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by Sapi-Vana »

Tänan küsimast, eila sain siis enamvähem lõpliku kinnituse, et kirsturaha võib maha juua ... ee ... tähendab et projekti surada. Selle kõige nimel sai siis umbes 5 korda noa all käidud ja mida kõike üle elatud. Eredaim moment oli siis, kui kolm tõsiselt unelmate näitsikut - üks blondiin ja kaks brünetti - mulle kakskümmend minutit kateetrit panid... oi poisid te ei kujuta seda ette ja kui kujutate, siis lähete kadedusest roheliseks :) :P Ülejäänu muidugi nii meeliülendav ei olnud.

Olen siin nüüd tekitanud järjest enam seda padajänni, millest kõigest peaks ükskord salongisoojendus tulema. Hetkel on olemas niipalju spetsradikaid, et tagaklaas saab autonoomse soojenduse, istmed samuti ja ventikas hakkab eest sellest tehase poolt tehtud august sooja sisse ajama, nii et esiklaasi peaks ikka kenasti soojaks saama. Hetkel on aga selles suhtes jama, et puudub võimalus masinat hoiuruumist värviruumi saada - ürgne jäävall on ees. Muidu on nii, et üks nädalavahetus ja olekski masin ära värvitud.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by pooltelg4 »

Väga hea, tervis ikka kõige tähtsam. Mina vahest isegi vereproovi andmas ei taha enam ära minna, sest õde on nii ilus :D aga no, enamasti on ikka jubedad vanad mutid. :D

Salongisoojendus ikka väga vajalik asi. Hoiab auto kuivana ka ja ei roosteta seestpoolt enam nii nagu muidu. Tagaklaasisoojendus oleks eriti lux veel. Mul seisavad kaks sapikat 13km kaugusel maal, need mis ostsin, oleks vaja ära tuua aga võta näpust, mitukümmend cm lund ei lase sinna üahegi sõiduriistaga ligi, mis võtta on. Traktorit jms pole seal. Aga tahaks juba sõitma hakata ;D

Räägime veel värvimisest. Mis sul sinna siis täpselt tuleb? Beez põhivärv, (sain aru et iluliistud ei lähe tagasi pärast?) kapotile kiri VAI? mingid triibud ka teed iluliistude asemele värviga? :)
Image
Image
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by Sapi-Vana »

Põhivärviks tuleb elevandiluu, külgedele tulevad jah värviga mustad triibud ning alumise ringi (kuni alt vaadates esimese pikivaltsini) lasen samuti mustaks. Kõige peale siis tumendav tooniv lakk. Õhuvõtuplekid lähevad ülevalt keevitusega enne siis kere külge. Ja ei mingeid iluliiste enam. Prooviks värvisin ühe variandi õhuvõtuava kroomitud liistust mustaks ja krt võtaks - on OLULISELT vägevam vaadata kui see kroomijunn. Vene autodel mulle meeldivad kroomiasjad vaid Pobedal ja nendel autodel, millega oli määratud sõita pooljumalatel. Ülejäänud masinatel on see kroom minu silma jaoks kui siga sadula seljas või vastupidi.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by blondiinid »

Tere!


Kuidas on lood, kas juba värv peal? ;)
sooviks uusi pilte!!
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by Sapi-Vana »

No ei ole veel jõudnud... kannata veel veidi, Agnes! Ikka on nii, et siis kui tundub kõik klappivat, jääb keegi haigeks või ei tule keegi kusagil oma ülesannetega toime või selgub mõni muu üllatus.

Üllatusi on igasuguseid olnud viimasel ajal. Hiljuti avastasin, et keegi t***hiinlane on ühest minu jaoks olulisest radiaatorist vahepeal puuriga augu läbi lasknud.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by pooltelg4 »

Täpselt nii see ongi. Tööinimese elu on juba selline, oleks aega päevad läbi garaazis istuda, siis oleks paljud asjad juba valmis. Tean seda tunnet. :D koguaeg küsitakse et: "noh, kunas sapikaga sõita saab?" ..või siis et: "kaua sa teed seda sapperit juba?"

milline radikas, see mille salongi panna tahtsid? Soojenduse jaoks?
Image
Image
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by Sapi-Vana »

Seesama radikas jah. Aga mul on neid õnneks varutud... seega projekti arendusele see suur tagasilöök ei ole.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by Sapi-Vana »

Hurraa. Sajaanid ja saanid. Sain kütusesüsteemi kotermannile pihta. Oli teine filtrisse sisse pugenud. Selline laia *ersega kotermann oli, bensiin ei mahtunud läbi voolama. Nüüd masin erk nagu sälg ja minekut jälle oi oi oi kui võimsalt. Karburaator tuli ooesti ümber seadistada, paari hooba tuli lausa painutada, et tühikäik paremini toimetaks. Sai läbi sõidetud kilomeetrit 5-6 ja ei mingeid probleeme. Siis istusin lihtsalt pool tundi masinas ja nautisin rahulolu.

Hooaeg on pihta alanud.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by pooltelg4 »

Sapi-Vana wrote:Hurraa. Sajaanid ja saanid. Sain kütusesüsteemi kotermannile pihta. Oli teine filtrisse sisse pugenud. Selline laia *ersega kotermann oli, bensiin ei mahtunud läbi voolama. Nüüd masin erk nagu sälg ja minekut jälle oi oi oi kui võimsalt. Karburaator tuli ooesti ümber seadistada, paari hooba tuli lausa painutada, et tühikäik paremini toimetaks. Sai läbi sõidetud kilomeetrit 5-6 ja ei mingeid probleeme. Siis istusin lihtsalt pool tundi masinas ja nautisin rahulolu.

Hooaeg on pihta alanud.
Talvel tabas mindki ootamatu üllatus, masin käia ei taha, jõudu pole. Olin bensiinipumba valesti kokku pannud, membraani vardake ei liikunud piisavalt üles-alla ja auto käis ainult selle bensiiniga, mis karpas oli, ja tibanatuke pumpas pump ka juurde, aga päris jube tunne oli juba, et mootor kutu :D
Image
Image
Ervn
Posts: 9
Joined: Fri May 08, 2009 6:37 am
Contact:

Re: Sapi-Vana sapikas

Post by Ervn »

No kuramus, mossega nii palju paarutanud juba linnavahel a näed Sinu beezi välku pole ikka kohanud. Mis toimub hetkel? :D
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests