Padua zaz968m 1991.a.

Kommenteeri liikmete autosid ja räägi lähemalt oma autost.
Post Reply
padua
Posts: 14
Joined: Sat Sep 08, 2012 12:35 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Padua zaz968m 1991.a.

Post by padua »

Tere!
http://nagi.ee/photos/Sapikas/21430112/
http://nagi.ee/photos/Sapikas/21430110/
http://nagi.ee/photos/Sapikas/21430108/
http://nagi.ee/photos/Sapikas/21430106/
Panin piltide lingid, kui keegi on nii lahke võiks need pildid siia otse postitada, ise seda kahjuks teha ei mõista. Tänan!
Natuke soetamisest ja autost kah.Unistus sellise auto omamisest juba ammu. Kahjuks ei saa pajatada, et naabrimehe käest ostsin nii 600 krooniga või veel soodsamalt, vaid ostetud mitte just odavalt. keegi tutvusringkonnast pole midagi korralikku pakkunud, paar romu küll, nii olengi müügikuulutusi traalinud, vahepeal polnud üldse midagi pakkumisel, hiljuti aga, ime küll, tekkisid suht korralike isendite mõningad müügikuulutused.Olin natuke ringi ka sõitnud ja mõnd autot kaenud midagi otsustamata. Kuulutuse piltidel tundus kõige korralikum auto. paraku ka pakutavatest kõige kallim, olevat võru müügiplatsil.Vaatasin google maps piltide järgi ära platsi asukoha, helistasin ja täpsustasin üle, kas auto alles ja otsustasin järgmisel päeval bussiga Tallinnast võrru sõita, valmis sealt ka bussiga tagasi tulema kui auto ootustele ei vasta. Hommikul toppisin raha taskusse ja avastasin, et bussipilet kiirliiniga võrru 10 euri on sigaodav.Võrus kohal kinnitasin keha kõigepealt ja sammusin müügiplatsi suunas. Juba eemalt hakkas valge iludus silma ja tekkis tunne, et see on minu auto, lähemal auto vaatlusel see tunne vaid süvenes. Ega seda autot seal mulle keegi pähe määrida ei püüdnud s.t. ei müünud sellisel müügimehe kombel kui palusin automüüjal mootor käima panna, öeldi, et seda ise teeksin, ei nemad tea kuidas see käib, vaata, proovi, sõida ja osta kui tahad, ise tead. Aga auto on korralik läbisõit 43000, mis minu hinnangul ka tõele vastab, kerel rooste puudub, põhi ilus, avariid pole olnud, tehnika toimib. Seega sai kaupa tehtud. Kui automüüjatega poes olnud kohalikud kuulsid, et kavatsen Tallinna sõita, tunti muret, kas mul söögikraami ikka kaasas on ja telk ja magamisvarustus.Üks meesterahvas teatas, et ta järgmine hommik musta toyotaga Tallinna sõidab ja oli nõus abistama kui mu trassil eest leiab.Kõrvalolevas tanklas pumpasin kumme. tankisin paagi täis ja tegin kindlustuse, pälvides autoga tanklaneiude tähelepnu ja vastasin nende arvukatele küsimustele.Lõpuks alustasin teekonda.Autoga saab probleemideta 90 km tunnis sõita, vahepeal proovisin kiirust ka 100 ja rohkem, aga mõnus kruisikiirus tundus siiski 70 ja isegi 60-nega on selle autoga mõnus kulgeda.Tänu ziguli tehasest pärit istmetele on istumisasend erakordselt mugav ja selle autoga ei taha kihutada, vaid just mõnusalt rahulikult kulgeda. Tallinnasse jõudsin vahejuhtumiteta ja kui olin pisut üle 300 kilomeetri läbinud lasin tanklas uuesti paagi täis, meeldivaks üllatuseks suutsin sinna napilt 18 liitrit mahutada, seega 6L 100 km kohta, olin arvanud tunduvalt suuremat kulu. Olen tallinnas nüüd mõned päevad autoga tööl käinud ja juba mitu korda on küsitud, kas ma müüa ei taha. Kõige järjekindlam on mu oma lähikonnas Tallinna eeslinnas elav kodanik, kes mulle soetamishinnast mõnevõrra suuremat rahasummat on pakkunud ja üleeile lausa sularahaga auto kõrval seisis, lootuses nii mu otsust mõjutada, muidugi on igal asjal ka lõpuks mingi müügihind, noh ma siis lõpuks ühe numbri ka nimetasin, millega oleksin nõus ka kohe autost loobuma, ta võttis mõtlemisaega seepeale. Kardan vaid, et kui ta ikkagi otsustab ei leia vist lihtsalt enam teist nii korralikku autot. müügikuulutustest on korralike autode kuulutused peale minu ostu kuhugi kiiresti kadunud. Ja auto on tõesti hea, isegi käsipidur toimib eeskujulikult, hommikul käivitub auto koheselt ja sõidab nagu peab, polegi vihmaga temaga enam raatsimist tööl käia, panin ilusti kuivalt varju alla, las säilib seal ilusti.
incz
Aktiivne Klubiline
Posts: 296
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:47 pm
Contact:

Re: Padua zaz968m 1881.a.

Post by incz »

Image
Image
Image
Image
968; 968M
padua
Posts: 14
Joined: Sat Sep 08, 2012 12:35 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Padua zaz968m 1881.a.

Post by padua »

Tänud incz!
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: Padua zaz968m 1881.a.

Post by AhtiH »

Väga viis. Loodan, et mõnel tulevasel üritusel saab seda autot ka oma silmaga näha.
padua
Posts: 14
Joined: Sat Sep 08, 2012 12:35 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Padua zaz968m 1881.a.

Post by padua »

Loodan ise ka kunagi kusagil teistega koos sõita. Haapsalu jäi kahjuks ära kuna pidin sel päeval tööl olema.
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: Padua zaz968m 1881.a.

Post by AhtiH »

padua wrote:Loodan ise ka kunagi kusagil teistega koos sõita. Haapsalu jäi kahjuks ära kuna pidin sel päeval tööl olema.
Aga oled oodatud ka hooaja lõpetamisele 12-14 oktoober.
padua
Posts: 14
Joined: Sat Sep 08, 2012 12:35 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Padua zaz968m 1881.a.

Post by padua »

Aga tänan mainimise eest, esialgu tööajagraafikut vaadates tundub, et isegi ajaliselt sobiks.
padua
Posts: 14
Joined: Sat Sep 08, 2012 12:35 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Padua zaz968m 1881.a.

Post by padua »

Tervitus! Tööle ja tagasi sõites on Zaz tüüpi sõiduauto vahepeal juurde kopgunud 200 läbisõidukilomeetrit ja see läbisõit läheb nüüd linnasõiduna arvesse. Seega pärast täispaaki ja täpselt 200 km läbisõitu linnas selgus tanklas, et paaki mahtus seekord 16,4 liitrit värsket kütust, mis annab 100 kilomeetri kütusekuluks 8,2 liitrit.
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: Padua zaz968m 1881.a.

Post by AhtiH »

Sellest võib siis vist järeldada, et sapikas ei läinud ikkagi müüki. Aga kui oled järgmine laupäev vaba siis võid Männikult läbi astuda ja veidi juttu puhuda. Niikuinii putitame seal oma masinaid. Aga kui ei sobi siis võiks mingi õhtuse aja välja hõigata ja teeks väikse tiiru linna peal ja puhuks kusagil juttu.
padua
Posts: 14
Joined: Sat Sep 08, 2012 12:35 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Padua zaz968m 1881.a.

Post by padua »

Auto ei läinud muidugi müüki, ega teda selleks soetatudki kui huvitatud kodanik rahaga auto kõrval seisis ei pannud paarisaja vaheltkasuEuro teenimine küll müügi kasuks otsustama, muidugi on kõik müüdav, sõltub vaid summa suurusest, ma nimetasin ka ühe numbri, mille üle järele lubati mõelda, aga ju sellise raha eest ka juba üht-teist muud huvitavat on leida, igatahes pole rohkem kauplema tuldud.Laupäeva õhtupoolikul olen tööst küll vaba, näis kas midagi muud takistust ei teki, ja ka natuke linnas mõnel päeval kõlab hästi.
padua
Posts: 14
Joined: Sat Sep 08, 2012 12:35 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Padua zaz968m 1881.a.

Post by padua »

Tervitus! Vahepeal vihmaste ilmadega veetis auto päevad garaazis jõude, eile s.o.siis 11.oktoobril õnnestus Zaporettol aga ühe omasugusega kohtuda. Image siin zaporetto lauluväljaku väravas kohtumist ootamas. Ksf Sipelgas ja Incz hakkasid umbes poole seitsme ajal ühe masinaga Nõmmelt liikuma ja õhtuhämaruses siis kokku saimegi.
Image
Image
Puhusime pikalt juttu ja sõitsime siis linnatulede paistel Pirita tee üht ja teistpidi läbi. Liiklust ei rikkunud ja kiirust ei ületanud, kulgesime ilusti mõnusalt viiekümnega ja õhtuhämaruses, laternate valguses on sellise autoga tõsiselt võluv kruiisida.Kesklinnale lähenedes otsustas üks kaasaegse jaapanlase juht, et meie hoitud pikivahe on talle sobiv vahele kiilumiseks.Viru ringil said zaporsiest pärit autod siiski veel kokku ja sai hüvastijätuks viibata. Edasi jätkus teekond juba kodupoole eraldi.
Vahepealsete päevadega kui auto seisis olin sõiduvõlu juba unustada suutnud, pärast eilset meenus aga kõik ehedalt ja sestsaati püsib pidev soov jälle seda peenikest rooliratast sõrmede vahel veeretada. Seda täna esimese asjana ka tegin ja hommegi plaanis zaporettoga ringi liikuda.
tuust
Aktiivne Klubiline
Posts: 477
Joined: Mon Oct 04, 2010 8:53 pm
Maakond: Läänemaa
Location: Haapsalu
Contact:

Re: Padua zaz968m 1881.a.

Post by tuust »

Homme oleks just õige aeg teekond Haapsallu ette võtta, siis oleks meid pundis veel üks rohkem.
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: Padua zaz968m 1981.a.

Post by pooltelg4 »

Kas su masin on aastast 1881? Pigem ikka 1981a. Palume moderaatoritel teema pealkirja korrigeerida ;)
Image
Image
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: Padua zaz968m 1981.a.

Post by AhtiH »

pooltelg4 wrote:Kas su masin on aastast 1881? Pigem ikka 1981a. Palume moderaatoritel teema pealkirja korrigeerida ;)
Pealkiri korrigeeritud. Padua parandab mind, kui valesti sai.

Aga oli mõnus kohtumine ja varsti jälle.
padua
Posts: 14
Joined: Sat Sep 08, 2012 12:35 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Padua zaz968m 1991.a.

Post by padua »

Tervitus! Tänan abi eest postitustel. Auto aastast 1991 siiski.Esimest postitust tehes vajutasin hämaras kiiruga kahjuks arvutiklahvi 9 asemel 8-t. Tänan moderaatoreid paranduste eest
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests