ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Kommenteeri liikmete autosid ja räägi lähemalt oma autost.
Post Reply
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Endal ka häbi aga lõpuks sai tuvastatud kütusepaagi leke, mis on olnud juba üle aasta seganud. Nimelt lekkis paagi ja täitetoru vaheline ühendus. Pragu oli sisse tulnud ja voolas korralikult seni kuni tase madalamale läks. Pikalt sai sõidetud pooliku paagiga aga vasakkurvis voolas ikka.

Aga ega üks päev enne reisi ei hakanud paaki maha võta ja panin hermeetikuga kinni. Eks näis kas jääb pidama.

Kui auto oli juba täis pakitud siis tuvastasin piduritulede puudumise (kui üks bemm minu taga kummivilinaga pidurdas) ja seegi vana mure. Hetkel arstisin ära kontaktide puhastamisega ja vast kestab hetkel.

Aga reisiks valmis. Vist

http://sapikareisid.blogspot.com/

Image
tuust
Aktiivne Klubiline
Posts: 477
Joined: Mon Oct 04, 2010 8:53 pm
Maakond: Läänemaa
Location: Haapsalu
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by tuust »

Soovin edu ja loodan, et kõik läheb kenasti! Jälgin iga päev.
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Kunagi ammu planeeritud rooliotste ümberehitus jõudis lõpuks mingisuguse esimese tulemini. Valmis esimene prototüüp. Nüüd tuleb ainult kuidagi testida kas tugevus on piisav ja ei lähe katki löökaugus näiteks.

Image

Image

Sisse läks:
Image
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Täna sai käidud tehnoülevaatusel. Odomeetri näit 36422 km seega eelmisest korrast möödas 4699 km.

Aastavahetuse paiku oli odomeetril umbes 36200 seega eelmine aasta sai läbitud tagasihoidlikud 4700 km.
Oks
Posts: 22
Joined: Tue Dec 20, 2011 12:20 am
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by Oks »

sipelgas wrote:Nii. Avastasin, et vajaliku keermepuuri saaks ikka mõistliku hinnaga ka. Seega uuriks kas oleks huvilisi pikale keskmisele roolivardale? Lääne masina otsad + keskmine toru hind oleks max 25 eur.

Kui mõni soovija oleks siis võiks neid ju teha.
Mina oleks huviline!
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Võtan plaani ja püüan ära teha.
matu
Posts: 33
Joined: Mon Mar 05, 2007 11:57 pm
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by matu »

Oks wrote:
sipelgas wrote:Nii. Avastasin, et vajaliku keermepuuri saaks ikka mõistliku hinnaga ka. Seega uuriks kas oleks huvilisi pikale keskmisele roolivardale? Lääne masina otsad + keskmine toru hind oleks max 25 eur.

Kui mõni soovija oleks siis võiks neid ju teha.
Mina oleks huviline!
Mina ka!

Ja küsimus, kas esimestele amortidele ka mingi lääne alternatiiv on ?
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Läks juba meelest ära aga püüan asjaga tegeleda.

Esiamortidele pole alternatiivi otsinud aga ilmselt ei ole. Kindlasti aga leiaks midagi, millest saaks väikeste modifikatsioonidega sobiva teha. Kui ette vedrut ei taha panna siis peaks olema lihtsam.
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Panen ka aastalõpu märgi maha. Hodomeeter näitab numbrit 39038 ehk see aasta läbitud tagasihoidlikud 2800 km.

Mootor tuli ka maha, et teha väikene värskenduskuur. Kokku pritsega mootor läbinud 15772 km.

Mootorit maha võttes vaatas vastu selline pilt:
DSC_4019.JPG
Peab ikka midagi turvalisemat sinna mõtlema.

Ja annan uueks aastaks kaks lubadust ka. Esiteks luban järgmine aasta sapikaga sõita vähemalt kolm korda nii palju kui see aasta ja veebruaris tellin ära portsu uusi esiklaase.

Ja rooliotsad/vardad teen ka lõpuks ära.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
paikas
Posts: 3
Joined: Sun Dec 20, 2015 7:47 pm
Maakond: Tartumaa
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by paikas »

Kas see ventikas sul seal taga on lihtsalt jahutamiseks või jahutab see õli näiteks?
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

paikas wrote:Kas see ventikas sul seal taga on lihtsalt jahutamiseks või jahutab see õli näiteks?
See sai katsetamise mõttes pandud lihtsalt lisaks õhku sisse puhuma. Mingit efekti ma ei tuvastanud ja jäi lihtsalt sinna.

Hetkel see eemaldatud ja hakkab edaspidi õliradikat jahutama.
paikas
Posts: 3
Joined: Sun Dec 20, 2015 7:47 pm
Maakond: Tartumaa
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by paikas »

sipelgas wrote:
paikas wrote:Kas see ventikas sul seal taga on lihtsalt jahutamiseks või jahutab see õli näiteks?
See sai katsetamise mõttes pandud lihtsalt lisaks õhku sisse puhuma. Mingit efekti ma ei tuvastanud ja jäi lihtsalt sinna.

Hetkel see eemaldatud ja hakkab edaspidi õliradikat jahutama.
Oi tahaks selle pritsega pilliga proovida sõita, omal plaan sama ehitus ette võtta, kuid puudub ikka veel toorik :)

Aga asja juurde tagasi tulles, et õli jahutuse jaoks sel mootoril oleks tegelikkuses vaja võimsamat õli pumpa ning vedada suurema pindalaga radikas käigukasti tunnelisse või siis sinnasamasse kus sul ventikas on.
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by AhtiH »

Mingil täiesti arusaamatul põhjusel hakkasin mina mootorit remontima just siis kui üle pika aja jälle veidi lund maas on ehk siis suurepärased tingimused sapikaga sõtimiseks.

Loodetavasti tuleb seda valget kulda veel ohtralt juurde ja sulaks ei lähe. Hetkeseisuga tundub, et mootor saab kiire värskenduse ja siis külge tagasi ja talvemõnusid nautima.
sapikafänn
Aktiivne Klubiline
Posts: 198
Joined: Sun Oct 19, 2014 2:05 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by sapikafänn »

sipelgas wrote:Jah olen sellest kilest teadlik ja korraks ka kaalusin seda. Aga kuna see kaitseb mind ainult kildude eest siis pole sellest suurt kasu. Kui ikkagi terve klaas läheb praguliseks ja läbi ei näe siis olen ikkagi lõhkise küna ees.

Seega lähen ikkagi lamineeritud klaasi teed. Kõigil tavaklaasiga sõitjatel soovitan aga klaasi kilega üle teha. Kõik läks hästi aga ebameeldiv kogemus oli sellegi poolest.

Eile oli üldse selline päev, et pardakaamera olemasolul oleks materjali üksjagu saanud.

Käisin Lamitexis klaasi kohta uurimas. Ühe klaasi tegemine läheb üle 200 euri, kuna vaja ka vorm teha. Kui tellida u. 5 klaasi, siis tuleks tüki hind 150 euri kanti. Saab lasta teha ka rohelise toonribaga klaasi.
Veel küsiti, kas on soovi alla nurka klaasi sisse ka euro märgis teha. Uuemad autod ülevaatuselt läbi ei saa kui seda ei ole. Sapikaga vist teine lugu, kuna juba originaalis seda ei ole.
Selline info siis hetkel Lamitexist.
tuust
Aktiivne Klubiline
Posts: 477
Joined: Mon Oct 04, 2010 8:53 pm
Maakond: Läänemaa
Location: Haapsalu
Contact:

Re: ZAZ 968M (1976?) - Sipelgas

Post by tuust »

Mina olen selle hinnaga nõus, arvestades pikal reisil tekkida võivate ohtudega.
Kui vaja vormi tegemiseks originaal klaasi, siis võin järgmine neljap Tlnasse tuua.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests