Peedu90 ZAZ 968M ´86

Kommenteeri liikmete autosid ja räägi lähemalt oma autost.
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by marek »

See pika varrega ei paista kohe kineldasti zaz-i jagaja olema, visuaalselt pasiatb isegi, et 30 hj ja 40 hj nagu sama, aga päriselus pole võrrelda saanud... Võimalik, et siiski erinevad.
Image
madis1080
Posts: 529
Joined: Sat Dec 02, 2006 7:19 pm
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by madis1080 »

Pikk paistab olema mosse oma. Vähemalt 407 on selline.
Peedu90
Posts: 67
Joined: Tue Jan 26, 2010 9:59 pm
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by Peedu90 »

Sai nüüd paar päeva sapikaga tegeleda. Bensupaak oli rämedat sodi täis bensiin mille välja kallasin oli täiesti pruun. Sadet oli põhjas kilo jagu. Igaljuhul sain lõpuks kütusesüsteemist sodi välja paaki veel tagasi ei pannud tahan korralikult ära puhastada. Panin varuratta kohale ajutise plastkanku et saaks proovida kas masin tööle läheb sain tööle ja kuskil 600 meetrit sõita ja siis ta suri. Õhtul enam uurida ei jõudnud ja täna siis asusuin jälle askeldama. Sädet polnud, võtsin jagaja kaane maha ja ennäe imet kontaktivahe 2mm ja plaat viltu peal. Keerasin vändast mootorit ringi ja jooksupoiss rigni ei käi. Võtsin jagaja maha, oli teine seest täiesti juppeks. korpuses need vihad selle plaadi all olid pesadest väljas ja nende need pingutusvedrud olid vist täielikult pudiks sest ühtegi tükki ma ei neist ei leidnud. alles olin selle jagaja sinna pannud. Hakkasin vana katkise korpusega jagaja küljest sisu võtma lappasin kõik ümber ja tahtsin hakata jagajat peale panema kui ennäe imet see pesa kuhu jagaja jalg sisse läheb seal see vedav jubin ringi ei käinud. Nüüd siis olen selles seisus kus hakkan vaatama kas saan mootoril selle otsaploki maha ilma mootorit maha võtmata või pean mootori maha võtma. Õhtul lisan paar pilti kah. Lähen tegutsen ja loodan et saan kergema vaevaga hakkama.
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by Jossu »

sul miskine suurem jama, mootorit mahavõtmata sa suure tõenäosusega ei pääse. Ise panustaks juba uue mootori peale, kuna selle parandamine võib minna märksa kulukamaks kui mõni teine mootor sinna vahele visata...
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by Sapi-Vana »

Niipalju kui jutust aru saan on vea põhjuseks katkine tekstoliithammasratas. Muuseas... eile võtsin doonormasinalt mootori maha... ühes käigikastiga. Vihje, kui aru said...

Mootor on muidu 40kW ja tundub olevat igati tipp-topp. Tähendab... päevakorral oli mingi hetk ka selle mootoriga masina liigutamine asukohast Helme, aga et viimasel hetkel selgus aku puudumine, siis tuli nööri järel. Maha sai võetud kultuurselt, masin ühtegi kolksu pihta saanud ei ole. Mõtlesin ta omale jätta, aga võib tulla hoiustamisprobleeme. Seega - kui pakud mulle atraktiivse hinna, siis tule aga järele.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by plekkvelg »

Sapi-Vana kirjutas:
Niipalju kui jutust aru saan on vea põhjuseks katkine tekstoliithammasratas. Muuseas... eile võtsin doonormasinalt mootori maha... ühes käigikastiga. Vihje, kui aru said...

Mootor on muidu 40kW ja tundub olevat igati tipp-topp. Tähendab... päevakorral oli mingi hetk ka selle mootoriga masina liigutamine asukohast Helme, aga et viimasel hetkel selgus aku puudumine, siis tuli nööri järel. Maha sai võetud kultuurselt, masin ühtegi kolksu pihta saanud ei ole. Mõtlesin ta omale jätta, aga võib tulla hoiustamisprobleeme. Seega - kui pakud mulle atraktiivse hinna, siis tule aga järele.
Väike näpukas tuli sisse. Mõtlesid vist 40HP mootorit.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
Peedu90
Posts: 67
Joined: Tue Jan 26, 2010 9:59 pm
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by Peedu90 »

Igaljuhul lammutsain nüüd mootorit ilma mahavõtmata sain selle otsaploki maha. vaatepilt oli selline nagu ma aimasin vaid pisut hullem. See võll mis veab jagaja jalga ringi sellel oli murdunud 3 hammast 10st. ja see hammakas mis vedas seda võlli ehk siis väntvõlli otsas asuv hammakas (kollakas eemaldatav hammasratas veel hiljem lisan pilte kah) sellel oli hammastest rebenenud erinevatest kohtadest kilde välja esmapilgul paistab et suure hädaga saaks seda veel kasutada aga siiski kui suudan seda remontida ja õige varuosa olemas siis kindlasti vahetan ära.
Kui hommikul oli pisut nukker siis nüüd on veidi parem tuju. vähemalt tean mis katki läks.

Sapi-Vana olen selle mootoriga jännates palju kordi uuele mootorile mõelnud. Ehk võikski kaupa teha. Aga hinda ei oska kuidagi pakkuda hetkel.

Varsti siis lisan pilte et asi oleks paremini arusaadav.
Peedu90
Posts: 67
Joined: Tue Jan 26, 2010 9:59 pm
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by Peedu90 »

http://public.fotki.com/Peedu90/zaz/page2.html
panin nüüd siis pildid ülesse. alates 40 pildist siis viiamse kah epäeva tegemistest lühidalt. pildid telefoniga tehtud nii et ei ole väga head
Peedu90
Posts: 67
Joined: Tue Jan 26, 2010 9:59 pm
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by Peedu90 »

Täna hommikul hakkasin mootorit maha võtma. nüüd mootor maas. Ootan kuna isa koju tuleb ja siis kohe tõrva poole ajama uue mootori järgi. hommikustest tegemistest pilte kah: http://public.fotki.com/Peedu90/zaz/pilt0298.html

Hiljem siis vast tulevad juba uue mootori paigaldamise pildid.
Peedu90
Posts: 67
Joined: Tue Jan 26, 2010 9:59 pm
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by Peedu90 »

Nonii, uus mootor kodus. Tänud Sapi-Vanale, kellega kaupa sai tehtud. Aga siiski esialgu mulle tundub et teps mitte ei taha see 40hobuseline mootor istuda minu masina külge. On keegi teinud mootori vahetuse ma masinal ja oskab nõu anda. Kui kaks mootorit kõrvuti olin pannud siis mäkasin mõningaid erinevusi, tegin ka ümmargused mõõtmised mõõdulindiga.
Esiteks oli mootor ca 10 senti pikem, kuigi peaks sinna kapoti alla ära mahtuma küll
Käigukast samuti ca 10 senti pikem. aga sellega see jama et seal see käigukangi hoob mida ma pole jõudnud küll rohkem uurinud kui sel korral kui mootorit maha võtsin, aga ei tundunud et seda saaks 10 sendi jagu regullida. Mõtlesin et tühja see käigukast võtan vanalt mootorilt maha, aga näed siis tuli välja et ka neid ei saa oma vahel vahetada sest poldi augud veidi nihkes.
Lisaks oli ka see et uue mootori käigukast veidi laiem, see vahe paar senti kui mul õigesti meeles. Niisis, kes head nõu oskab anda kas on mul mõistlik hakata otsima hoopis 30 hobusega mootoriit et kahest üks kokku laduda või mis.
Kui keegi tahab vahetuskaupa teha 40 hobust 30 vastu siis olen pakkumistele avatud.
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by Martin968 »

Ma sain oma sapikaga teise mootori kaasa kui selle ostsin, ma ei tea kas ta on 30 või 40 hobust. Ja kui aus olla, siis ma ei tea kui hästi ta üldse töötabki. Käigukasti sain ka kaasa aga käigukast on osadeks.
Võin pilti teha kogu kupatusest, kui oled huvitatud.
Peedu90
Posts: 67
Joined: Tue Jan 26, 2010 9:59 pm
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by Peedu90 »

Huvi ikka on. kõige parem vist vahet teha(vähemalt mina arvan et nii on ) on vaadata kus jagaja asub, kui jagaja on mootori peal tagumises otsas siis 40 hj ja kui on ees all nurgas paremal pool siis 30hj.
Kui kuskile üles pole laadida pilte võid mailile saata: Peedu90@hot.ee
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by Martin968 »

Mootor pole täies mahus, sellelt on juppe ära võetud küljest. Tegin lihtsalt pildid, eks otsustage ise mis mootor ta on.

http://img839.imageshack.us/img839/8320/p8110001.jpg
http://img830.imageshack.us/img830/8331/p8110002.jpg
http://img441.imageshack.us/img441/6996/p8110007g.jpg
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by pooltelg4 »

40 hj ja pesemist vajav mootor ;)
Image
Image
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: Peedu90 ZAZ 968M ´86

Post by marek »

Martin968 kirjutas:
Tegin lihtsalt pildid, eks otsustage ise mis mootor ta on.
40 hj jh, aga tundub, et tõukurvarraste kanalite alumised vedrutihendid ning õliradika tihendid vajavad vahetust, sest mootor igalt poolt õline. Muidu mõningase sõidu järel mootor jälle samasugune õlikäkk ning hakkab üle kuumenema.

Lisaks veel tegu enne 1980 aasta mootoriga, sest lühike õlilisamiskorgi kanal viitab sellele, et mootor pole mõeldud algselt koos 968M jahutusplekkidega kasutamiseks.
Image
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 5 guests