Zaz 968m - Plekkvelg

Kommenteeri liikmete autosid ja räägi lähemalt oma autost.
Post Reply
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by plekkvelg »

Allann kirjutas:
päris ilus sapper sul:)
Tänud!


Nädalavahetusel otsustas auto mitte käivituda. Nagu ma kartsin, siis see kehv bensupump lõpetas töölepingu ja oma suva järgi töötab/ei tööta. Praegu sain ta pika punnitamise peale käima, kuid iga hetk võib ta jälleära surra, mistõttu kaugele ei julge temaga sõita.

Kui aega saan, siis torman Volgasse ja võtan sealt uue pumba.

Juhitavuse sain ka korralikult paika - keerasin rattaid natukene rohkem kokku, roolikarbist piisavalt peale ja rehvid täis. Nüüd on sellega vähemalt korras jälle.
Last edited by plekkvelg on Mon Aug 02, 2010 6:07 pm, edited 1 time in total.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by plekkvelg »

Nii, eile jõudsin kähku Volgast läbi hüpata ja endale uus bensupump osta. Võtsin igaksjuhuks 3 tihendit ja kogu lõpu läks mulle maksma 300.- Pakuti ka mingisugust Itaalia toodangut, mis oli küll odavam, kuid otsustasin siiski originaali kasuks.

Täna hommikul vara panin uue pumba peale ning tegin 40 kilomeetrise ringi.. Soojana ei käivitu päris nii ruttu, kui ma sooviks, aga muidu tundub väga asjalik. Genekalaager teeb ka vist häält - õnneks varugenekal on see korras - vaja ainult ringi vahetada.

Augusti lõpus peaks jälle õlivahetuse tegema mootorile. Sisse panen žiguli õli, sest selle õliga ta sõitma mõeldud on - mulle selline originaalivärk istub.
Kuidas käigukasti õlivahetus käib? Selle tahaks ka ära vahetada, aga pole seda ise kunagi teinud. Niipalju tean, et 1,5 liitrit peaks seda sisse minema, kuid millist õli ma ostma peaks?

Augusti lõpupoole tuleb puhkus ja plaan on sellega Tartu suunas liikuda. Homme kavatsen bensukulu ära mõõta maanteel 80ga sõites. Mis see normaalne kulu olla võiks?
Pikemaks tripiks oleks vaja veel soetada varuküünlad, genekarihm ja veel nipetnäpet.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by Z@Z »

Käigukasti osta TAD17i mis originaalis sinna ettenähtud on. Olen kasutanud käigukasti õlipanekuks kerakujulist pumpa kuhu panen õli sisse, kummipumbaga löön surve sisse, siis kontrollavast pumpan niikaua kuna õli vastu tulama hakkab.
ZAZ 968M 91a., ZAZ 968MG 86a., LUAZ 969M 87a.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by Sapi-Vana »

Normaalne bensukulu sapika kohta originaalseades on mingi umbes 7 liitrit sajale, kui kärutad 80 km/h. Ega üle selle pole nagunii mõtet ja ökonoomsema kiirusega (70 km/h) jääd teistele julmalt jalgu.

Ma muidugi räägin seda ainult oma 968A kogemustest kui see veel oli originaalseades. Et kui sai rahulikus tempos sõita, siis kopikaga võrreldes rüüpas vähem. Kui pidi kiiremini andma, siis vahet suurt ei olnud enam.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by plekkvelg »

Z@Z kirjutas:
Käigukasti osta TAD17i mis originaalis sinna ettenähtud on. Olen kasutanud käigukasti õlipanekuks kerakujulist pumpa kuhu panen õli sisse, kummipumbaga löön surve sisse, siis kontrollavast pumpan niikaua kuna õli vastu tulama hakkab.
Kas tal see õli lisamise kork on paremal pool külje peal? Kui suur see on?
Pumpa mul paraku ei ole, kuid äkki panen vooliku sinna auku ja keegi auto kõrvalt valab sinna sisse ilusti..

Täna öösel teen veel ühe pikema tiiru ja siis kontrollin ära keskmise kulu..

Edit: 61 kilomeetri läbimiseks kulus 3,98l 95bensiini. Keskmine kulu on seega 6,5 kandis. Muidugi pikemat maantee otsa pole teinud - enamasti sõitsin Tabasalust linna ning linnavahel 60ga ja väikeste pööretega.
Mingisugusegi nägemuse sain kätte vähemalt ja olen üllatavalt positiivselt meelestatud nähes kalkulaatoris taolisi numbreid. Loodan, et seda lõbu jätkub kauemakski.
Last edited by plekkvelg on Sun Aug 08, 2010 12:06 am, edited 1 time in total.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
maika
Posts: 4
Joined: Fri Jul 30, 2010 2:36 pm
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by maika »

et paari nädala pärast jõuan alles auto juurde mhm selge see B)
rõnn rõnn
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by plekkvelg »

maika kirjutas:
et paari nädala pärast jõuan alles auto juurde mhm selge see B)
Juhtus nii, et õnnestus saada uus pump ja ta kähku peale panna. Äkki saaks üle nüüd? Ei viitsi kuulata su soigumist koguaeg.


Igatahes tegin ka ühe 130 kilomeetrise ringi täna ja kütusekuluks tuli 7,7. Mina olen jätkuvalt rahul.
Last edited by plekkvelg on Sun Aug 08, 2010 7:03 pm, edited 1 time in total.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by Z@Z »

plekkvelg kirjutas:
Z@Z kirjutas:
Käigukasti osta TAD17i mis originaalis sinna ettenähtud on. Olen kasutanud käigukasti õlipanekuks kerakujulist pumpa kuhu panen õli sisse, kummipumbaga löön surve sisse, siis kontrollavast pumpan niikaua kuna õli vastu tulama hakkab.
Kas tal see õli lisamise kork on paremal pool külje peal? Kui suur see on?
Pumpa mul paraku ei ole, kuid äkki panen vooliku sinna auku ja keegi auto kõrvalt valab sinna sisse ilusti.
Õli lisamise kork on vasakul pool, läbimõõt umbes 3cm - samasugune nagun mootoriõli väljalaskekork. Saab ka vooliku ja sõbra abiga õlivahetuse tehtud.:D
ZAZ 968M 91a., ZAZ 968MG 86a., LUAZ 969M 87a.
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by Martin968 »

Kuidas sa oma bensukulu mõõdad? Kas lased paagi kuivaks ja siis paned näiteks viis liitrit bensiini sisse ja vaatad kui kaugele sõita saab? Või on mingi lihtsam moodus?
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by plekkvelg »

Martin968 kirjutas:
Kuidas sa oma bensukulu mõõdad? Kas lased paagi kuivaks ja siis paned näiteks viis liitrit bensiini sisse ja vaatad kui kaugele sõita saab? Või on mingi lihtsam moodus?
Ainuke võimalus bensukulu mõõta on nii:

Paned paagi täis ja kirjutad spidomeetrinäidu üles. Sõidad kas paagi peaaegu tühjaks vms (piisab ka 100. kilomeetrist ntx) ja lähed tangid paagi uuesti täis. Seejärel arvutad välja läbitud kilomeetrid ja vaatad palju paaki bensiini mahtus.. siis võtad kalkulaatori ja arvutad: (paaki läinud liitrid) x 100 / (läbitud kilomeetrid).
Natuke segane sai, aga panen sulle ühe näite ka siia:

Bensiini kulus 10,6 liitrit ja läbitud vahemaa oli 143,7 kilomeetrit.
Siis: 10,6 x 100 / 143,7 = ligikaudu 7,4 liitrit sajale kilomeetrile.

--------------------------------------------------------------------------------
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by Sapi-Vana »

Seltsimees siitsamast klubist tegi omale lihtsa vahendi kütusekulu mõõtmiseks. Soovitan teistelegi.

Seltsimees võttis viieliitrise plastkanistri, tõmbas sellele nivoojooned peale (kui ma ei eksi, siis olid tal liitri kohta joon, võibolla oli ka poole liitri jooned) ja pani siis korgist läbi vooliku põhjast võtma. Vooliku teine ots siis mõistagi pumba külge. Ei mingit tundega pooleks mõõtmist - täpselt näha kui palju kütet on kulunud ja kuipalju kilomeetreid läbiti, seda näitab ju spidokas.

Geniaalne vana see Seltsimees. Kui ma väga ei eksi, siis on tegemist meie klubi kõige vanema liikmega. Aga no ega sapikameeste juures ei mõõdeta mitte vanust vaid kilometraaži :)
Last edited by Sapi-Vana on Mon Aug 09, 2010 6:13 pm, edited 1 time in total.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by plekkvelg »

Nii saab ka, aga mina olen kõigil oma autodel nii mõõtnud täispaagi ja tankimisega ning oluliselt vähem vaeva kui plastkanistriga möllata.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
kolp
Posts: 28
Joined: Sun May 02, 2010 8:11 pm
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by kolp »

kankuga küll õiget kulu ei saa, sest uutematel sapikatel on ikka tagasi vool ka ja siis tuleb see ka kankusse vedada. Panin enda sapika ka algul kanku pealtkäima aga nii tuli ikka metsik kütekulu , paarsada meetrit ja veits koha peal käimist 2l bensiini nagu nihuti läinud, aga enamus ellest läks tagasi voolust paaki.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by Sapi-Vana »

Jajah, Seltsimehel oli ka nii, et tagasivool läks kanistrisse tagasi...
von Zapp ehk Sapi-Vana.
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

RE: Zaz 968m - Plekkvelg

Post by plekkvelg »

Vahepeal on spidokale ettekerinud 35089 kilomeetrit. Kevad-suve jooksul olen sõitnud varsti temaga 2000 kilomeetrit.
Täna õnnestus soetada sapakale pisut enam kui 500.- eest erinevat nänni.
Augusti lõpus vahetan ära mootoriõli, käigukastiõli. Kuna plaanis on pikem tripp siis ostsin veel igaksjuhuks varuküünlad, PSK-d, karburaatori puhastusvahendit ning genekarihma.

Paar pildikest ka:

Image

Image
Last edited by plekkvelg on Tue Aug 10, 2010 3:12 pm, edited 1 time in total.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 9 guests