Marek Zaz 968A 1977

Kommenteeri liikmete autosid ja räägi lähemalt oma autost.
Post Reply
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

Re: Marek Zaz 968A 1977

Post by marek »

29. juuni sai käidud Pärnu Lustisõidul:

Image

Jõulumäele jõudes tuli välja, et karpa nõelklapi tihend oli saba andnud ning ujutas mootori täiega üle, bensiin voolas igas ilmakaares mööda mootorit alla ja üles. Sai ajutine versioon ilma tihendita tehtud, mis alguses töötas ka, kuid pikal sõidul hakkas jälle üle ujutama. Pidi täisgaasiga koju ära sõitma.

Järgmine päev tahtsin osta ilma tihendita koonusnõela, kuid poemüüja jutu järgi pidavat tänapäeva tooted nii kehvad olema, et need tuuakse tagasi üldjuhul ja enam ei telligi neid. Läks siis tavaline nõel tihendiga (tihend 20 eurosenti tükk).

Jõulumäel sai tühikäiku reguleeritud ning räägiti, et mul tühikäigu kütusekruvi üldse ei mõika ja seal miskit mäda. Riiulist sai kodus võetud uus K127, millesse sai enda karbussi düüsid ja uus nõela tihend pandud (seest olid osad vidinad puudu). Tühikäiku regullides sai tühikäigu küll paika, kuid gaasi andes ja seejärel maha lastes suri mootor alati välja ja korralikult tööle ei saanudki seda.

Õnneks tuli meelde, et Aho 968M-ist allesjäänud mootoril oli väga hea karpa peal. Mingi aeg olin veendunud, et vargad olid selle garaažist koos muu kraamiga vastu minu tahtmist omastanud, kuid õnneks oli see mootor nii suure kola all peidus, et ise ei leidnud ka seda esimese hooga üles ja oli ikka alles.

Sealt tulnud karpa K133 tundub, et toimetab hästi, siiani parim karbureerimine, mida see auto minu käes näinud on. Karbuss ise selline:

ImageImage

Mingi elektroonikavärk on ka sellel karburaatoril, keegi teab, kas ja miks see hea on ja kas on mõtet sinna mõni juhe vedada?

Lisaks oli 2 lisa vaakumi toru võrreldes vanemate karburaatoritega, mis sai omavahel rohelise voolikuga ühendatud, sest mälu järgi nii oli, aga ei tea, kas see 100% õige?

Edasi sain teada, et siduri peapumba mansetid ikka üsna läbi omadega, salongipõrandal selline tore ollus:

Image

On keegi siduripumbas mansette vahetanud, kas on samad, mis 1 kambrilises piduripumbas 965 koodiga?

Edasi hakkasin esisillas katkiseid kummikatteid vahetama, kuid jõudes nendeni avastasin, et enda varudes olevad ei sobigi sinna. Tarvis siis neid kummikatteid, millel punane ring ümber:

Image

On keegi kursis, kas tänapäevaseid mingeid alternatiivseid kummilutte sinna on saada?

Eelmine kord panin kasutamata veneaegsed, aga ei tea kas vanuses asi või oli kvaliteet kehv, et pragunesid ja läksid katki. Seega huvitaks, kas on mingeid tänapäevaseid normaalseid alternatiive, ei taha enam sama viga korrata.

Traditsioonilise juhtumisena hakkas ka üks rattapolt trumli küljes ringi käima. Nüüd lasen kõik poldid kinni keevitada, et seda jama vältida. Eriti just teeäärde jäädes tühja rehviga oleks päris suur probleem.

Image

Hetkel seisabki masin nõnda nagu 2 pilti ülevalpool, sest neid kummilutte tarvis. Kui need küljes saab auto kokku ja siis ülevaatusele. Augusti alguseni puhkus, selle aja sees tahaks ikka liigelda ka.

Huvitav tähelepanek ka 768 km läbimisel oli mootori õlitase maks kriipsust miinimumi jõudnud, seega 1 liiter vist? Hea protsent sellest õlist lainetab ka mööda garaažipõrandat ringi tegelikult. Ja osa jäi ju ka eelmisel aastal Haapsallu, nii et õli võtmises mootorit veel väga süüdistada ei saa :lol:
Image
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: Marek Zaz 968A 1977

Post by AhtiH »

Mina ostsin eelmine aasta Viljandi Automotost mosse rooliotse kattekummid sapika jaoks. Juhtus aga nii, et venitasin need hoopis šarniiride katteks peale. Päris õiged sinna polnud kuid sai hakkama ja hetkel püsivad ilusti.
Qunts
Posts: 71
Joined: Sat Apr 06, 2013 4:54 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Marek Zaz 968A 1977

Post by Qunts »

Helista mulle homme peale 15.00 vaatan kas mul on neid veel.
55 588 588
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: Marek Zaz 968A 1977

Post by pooltelg4 »

marek wrote:On keegi siduripumbas mansette vahetanud, kas on samad, mis 1 kambrilises piduripumbas 965 koodiga?
Jah, samad. Osasid asju ei läinud vaja, pmt ainult mansetti ja seda kummirõngast sealt. Annan Sulle ühe numbri, Pärnus Avo Kollamaa poes on veel neid rem. komplekte Savi tänaval. Helista talle ja küsi järele. Nr on: 5078675.
Image
Image
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

Re: Marek Zaz 968A 1977

Post by marek »

Suur tänu kasutajale Qunts antud kummikatete eest, nüüd esisild jälle koos.

Avo poes olen käinud mitu nädalat järjest, rem. komplekti pole veel tulnud, aga on tellitud, nii et lootust on.

Hetkel selline jama, et mootor käib ainult 3 silindriga. Panin klapivahed paika (1 silindril polnudki klapivahesid, ehk sealt ka see jama), sõitma pole veel jõudnud, et näha kas viga selles oligi.
Image
Qunts
Posts: 71
Joined: Sat Apr 06, 2013 4:54 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Marek Zaz 968A 1977

Post by Qunts »

Kui midagi veel vaja läheb võid küsida :D
Rooliotste kumme või mis iganes.

Edu soovides.
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

Re: Marek Zaz 968A 1977

Post by marek »

Nüüd üle pika aja (neli aastat) sai sapakat veidi jälle liigutatud.

Esiteks sai masin kodugaraažist "välja kaevatud":
1.jpg
Seejärel puhtaks pestud.
2.jpg
Ja pesemise järel uude hoiukohta transporditud.
3.jpg
Kus ta nüüd katte all ja pukkide peal oma aega edasi ootama jääb:
4.jpg
Selline liigutus sai tehtud kuna mulle oli lõpuks selgeks tehtud, et kuna auto seisab niisama tühja ja võtab ruumi, siis peaks sellest ühel või teisel moel vabanema. Pärast mõningat asjaolude kaalumist leidsin, et sapakast loobumise plaane kindlasti pole, aga kodus võtab ta tõesti tarbetult ruumi (esimene pilt). Sellest tulenevalt sai spetsiaalselt sellele masinale antud hoiukoht hangitud.

Tulevikuplaanidest niipalju, et esmajärjekorras on plaanis üks teine hobiauto valmis ehitada, aga küll kunagi järjekord ka jälle sapakani jõuab.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests