motif ZAZ968M 1980.a.

Kommenteeri liikmete autosid ja räägi lähemalt oma autost.
Post Reply
motif
Posts: 36
Joined: Sun Dec 03, 2006 10:32 pm
Contact:

motif ZAZ968M 1980.a.

Post by motif »

Ostetud 2005.aasta varakevadel Rakvere lähedalt. Pakkusin vanamehele 1000 krooni, kuid leppis ka vähemaga - lõplikuks hinnaks kujunes viiesajane + pudel viina.

Tolleks momendiks oli auto seal vedelenud juba 15 aastat, nii et esimeseks katsumuseks oli auto garaazist kättesaamine (seda takistasid mädanenud prussid ja muldpõrand. Uus aku, tutikad rehvid velgedele, küünlad, küünlajuhtmed - selle tagajärjel oli võimalik garaazist lihtsalt jõuga välja sõita.

Tõsisemad probleemid olid ARK-iga. Segased omandisuhted põhjustasid kuuajalise viivituse ümberregistreerimisel. Auto oli koos muu varaga pärandatud ühele teisele isikule, kes paraku elas Võrus. Tema oli aga pärandusest loobunud ning auto müüja oligi õigusjärgne pärija. ARK-ile oli seda aga päris raske selgitada. Õnneks oli Võrus elav sugulane vastutulelik ning saatis oma volituse kirjalikult (kaks korda, kuna esimene ARK-ile ei sobinud). Viimaks siiski kõik laabus ja auto oli minu nimel.

Peale auto Tartusse toimetamist läks vahetusse praktiliselt kogu pidurisüsteem ja veel nipet näpet. Kuna auto sai transportimise käigus veidi kannatada, siis ka keretööd. Sellest polnud hullu, kuna tahtsin niikuinii auto kunagi üle värvida. Enne suve lõppu käisin tuttava ÜV-mehe juures kontrollis - pidurid ikka nõrgad, roolil loks sees, heitgaasid (HC) 4,7 korda üle normi (kuna auto oli tol hetkel 25 aastat vana siis veel heitgaase kontrolliti) ja tilulilu nagu mõned tuled-kellad-viled ei toiminud.

2006 aasta alguses leidsin sobiva värvi (DuPonti valikust Hyundai “Oriental Red”) ja ka värvija, kes enam-vähem mõistliku hinnaga auto üle käiks.

Järgmised suved (2006-2008) möödusid vaikselt. Igasuvisest puhkusest olen eraldanud nädala sapaka jaoks, rohkem kahjuks aega pole olnud, kuna resideerusin Tallinnas.

Vahepeal olen teinud uued genekajuhtmed (vanad põlesid meetri ulatuses maha), puhastanud küttesüsteemi, ja vahetanud igast muid katkisi osi mille otsa komistanud olen.

Kuna seniajani harva Tartumaile garaaži sattunud siis kukkunud nii asi välja et ühest otsast remondid aga teisest otsast laguneb. Sel suvel sain masina enamvähem sõidukorda - nüüd veel karbussi vaja timmida (täpsemalt veel ei teagi, mida täpsemalt), vahetamist vajavad kõik veermikupuksid, sumpa viimane pütt on sõelaks roostetanud, pidurid tahavad õhutamist, pooled tuled-kellad-viled ikka veel ei tööta jne. Sellest veel omakorda järgmine etapp võiks siis olla aknatihendite vahetus, velgede puhastamine ja värvimine, stangede-liistude kroomimine jms.

Mõneks ajaks jääb masin jälle garaaži seisma, kuna olen 6 nädalat Tartust eemal aga kuri plaan on ikka sügisel mõned legaalsed ringid ka teha - seda enam et ühe sõbra poolt siis kihlveo korras tulemas üks "naked run" ümber kvartali.

Pildid, mis tehtud täna pärast autopesu:

Image
Image
Image
Image
Last edited by motif on Mon Jul 06, 2009 5:47 pm, edited 1 time in total.
________________
ZAZ968M, 80a
Tulitsa T-200, 89a
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

RE: motif ZAZ968M 1980.a.

Post by blondiinid »

sa oled seda vist natuke rohkem läikima photoshoppinud :P
väga nunnu :))
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
motif
Posts: 36
Joined: Sun Dec 03, 2006 10:32 pm
Contact:

RE: motif ZAZ968M 1980.a.

Post by motif »

ei ole, nii kuis telefoniga pildid tegin, panin kohe üles. Ütlen veelkord, et auto on 2006 aastal üle värvitud, metallikvärviga.

Aga aitäh, ma võtan seda märkust kui komplimenti :)
________________
ZAZ968M, 80a
Tulitsa T-200, 89a
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: motif ZAZ968M 1980.a.

Post by Sapi-Vana »

Väga viks tulemus. Ilmselt korralikult tehtud värvieeltööd ja hea käega maaler. Kusjuures antud värvilahenduse juures ma vaatan, et ilma külgmise iluliistuta osa näeb oluliselt seksikam välja.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
motif
Posts: 36
Joined: Sun Dec 03, 2006 10:32 pm
Contact:

RE: motif ZAZ968M 1980.a.

Post by motif »

Värv sai valitud võimalikult originaalilähedane, metallikvärvidest tuli valida kõige heledam punase toon. Lõppkokkuvõttes tuli natuke heledam kui originaalvärv aga väga olulist vahet ei ole kaa. Toonivalikuga jäin ise suht rahule, oma daltonismikalduvustele vaatamata.

Värvimise kvaliteet on kohati - no ütleme et - keskpärane, kuna kerelt on leida ka "karedamaid" kohti, näiteks mootorikapotil ja tagaosa üldiselt. Arvestades asjaolu, et tegijal värvimiskamber puudus, siis tegelikult isegi hea töö.

Maalri sõnul oli probleeme pahtlikohtade ärakatmisega, seetõttu tuli hiljem veel kaks korda värvi juurde osta (ei olnud odav lõbu).

Tagumised liistud olemas, vaja need kinnitusnagad uued osta. Esimene liist sai transpordi käigus kannatada ning taastamist takistab ainult selle kaotsiminek. Ilmselt tuleb kuskilt uus leida.
________________
ZAZ968M, 80a
Tulitsa T-200, 89a
motif
Posts: 36
Joined: Sun Dec 03, 2006 10:32 pm
Contact:

RE: motif ZAZ968M 1980.a.

Post by motif »

Nii, täna käisin Ülo poes summuti osas maad kuulamas. Ei ole ja ei tule kaa, kuna sellise hinnaga nagu seda Venemaalt saab (2000 EEK kogu torustik) ei hakka Eestis keegi seda ostma. Ega ise ka ei hakkaks.

Väga suuri lootusi ei pane sellele, et kuskilt korraliku originaali saan. Äkki leian midagi tänapäevast (mõni väiksem Fiat vms?), mida asemele keevitada, vana pütt paistab igast otsast läbi.
________________
ZAZ968M, 80a
Tulitsa T-200, 89a
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: motif ZAZ968M 1980.a.

Post by Sapi-Vana »

Kui Võrru satud, siis seal Jüri tänava lõpus oleva turu juures on üks imeline autovaruosade pood, mille põhisortiment on vene autode jupid. Võib kõige otsa komistada.

Aga selliseid väikseid pütte on näiteks Opel Kadetil, Mitsu Lanceril ja tõesti Fiatidel ka.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: motif ZAZ968M 1980.a.

Post by Z@Z »

Sapi-Vana kirjutas:
Kui Võrru satud, siis seal Jüri tänava lõpus oleva turu juures on üks imeline autovaruosade pood, mille põhisortiment on vene autode jupid. Võib kõige otsa komistada.
See pood ei asu päris Jüri tänava lõpus vaid turuplatsi ääres turupoe taga. Minu teada saab sealt vähemalt mina sain mõned head aastad tagasi selleised summutid sapikale tellimise peale nagu pildil näha, ainult et tutikad muidu kuju poolest samad
Image
konkreetselt need summutid on ka müüa!
uhmer
Posts: 74
Joined: Tue Jun 16, 2009 8:38 pm
Contact:

RE: motif ZAZ968M 1980.a.

Post by uhmer »

Selle Võru poe kohta ütleks nii palju et sealt saadeti mind Ülo poodi Tartusse kui sapika juppe julgesin küsida. Lisaks pidi Ülo neile asju müüma.
Zaz 968A 1976a.
uhmer
Posts: 74
Joined: Tue Jun 16, 2009 8:38 pm
Contact:

RE: motif ZAZ968M 1980.a.

Post by uhmer »

Käisin täna võru poes juppide hindu uurimas. Peapump on 300 eeku odavam ja pidurisilinder 140 eeku odavam kui Ülol. Ülo vist mõtleb ise hindu välja......udutas mulle 10-15%lisest kattest.
Zaz 968A 1976a.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests