Remondipäevak enne sügispäevi

Ideid klubile...
Post Reply
Minister
Posts: 536
Joined: Tue Aug 30, 2011 2:21 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Remondipäevak enne sügispäevi

Post by Minister »

Hei

Pean tunnistama, et sapika elekter ja tehnika ei ole just minu kõige suuremad sõbrad. Seoses lähenevate sügispäevadega on soov masin ilusti sõitma saada. Seega küsin, et kas on huvilisi ühe remondipäevaku tegemiseks Tallinnas? Mul ei ole midagi ise käte õliseks tegemise vastu, kui keegi näitab näpuga, et mida ja kust tegema peaks. Samamoodi olen huvitatud elektrisüteemi toimima saamisest. Eriti vahva oleks, kui keegi taas näpuka näitaks, et kust ja mida mõõtma peaks, et viga tuvastada.

Hetkel sapikat painavad probleemid:

Starter käib kõrinaga tühja.
Geneka laadimisvool on nõrk.
Kadunud on ohutuled.
Hetkel süütevõtmest keerates ei võta starterit ka enam järgi.

Tore oleks ka tehnika poole pealt aimu saada, et mida ja kust vaatama peaks, et tuvastada probleeme. Eesmärgiks oleks sapika töökindluse suurendamine. Seega võib ka siia kohe listi teha, et mida peaks välja vahetama ja saaksin kohe asjad ära osta. Originaali ei taasta, seega orignaalosad pole eesmärgiks.

Võib-olla on veel keegi, kes tunneb ennast väga lollina ja ei oska masinaga midagi peale hakata? Seega üks tore õhtupoolik mõnusa rahvaga oleks igati teretulnud.

Joonas
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: Remondipäevak enne sügispäevi

Post by AhtiH »

Selle nimekirja likvideerimiseks peab olema küll üks väga pikk õhtupoolik.

Lähen kõigi eelduste kohaselt end masinat tegema järgmine laupäev (3. september). Ilmselt alustan kella 9-st ja terve päeva kindlasti olla ei taha. Kes tahab võib ühineda.

Õhtuti aga ei viitsi igal juhul.
Minister
Posts: 536
Joined: Tue Aug 30, 2011 2:21 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Remondipäevak enne sügispäevi

Post by Minister »

Patsient 968a liitub koos õpipoiss Ministriga. Ints lubas ka tulla.

Ladaklubi sarnasel üritusel sai kunagi vahetatud mootor, sidur ja korrastatud elekter. Kokku kulus 4 h ja masinal oli tuli torus.
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: Remondipäevak enne sügispäevi

Post by AhtiH »

Sapikas pole Lada :lol:
Minister
Posts: 536
Joined: Tue Aug 30, 2011 2:21 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Remondipäevak enne sügispäevi

Post by Minister »

Homme siis kell 9?
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: Remondipäevak enne sügispäevi

Post by AhtiH »

Minister wrote:Homme siis kell 9?
Jah
incz
Aktiivne Klubiline
Posts: 296
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:47 pm
Contact:

Re: Remondipäevak enne sügispäevi

Post by incz »

mina tulen ca 10.00
968; 968M
Minister
Posts: 536
Joined: Tue Aug 30, 2011 2:21 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Remondipäevak enne sügispäevi

Post by Minister »

Hei

Remondipäevak on edukalt toimunud ja oli väga tore. Aitäh Ahtile garaazi ja nõuannete eest. Samuti tänud Indrekule ja Antsule. Kokku oli kohal 4 sapikat, mis on iseenesest väga tore.

Minu sapikal hakkas toimima laadimine ja suunatuled. Neljast starterist sai kokku üks ja ka see mure lahenes. Kodus suutis leida lahenduse ka sellele, et süütevõtmest keerates ei teinud starter midagi. Eelmine omanik oli autole paigaldanud salalüliti ja see oli mul kogemata väljas.

Ahtilt sai ka uued küünlajuhtmed ja küünlad ja proovisõit näitas, et masin hakkas tunduvalt paremini liikuma. Varasem tippkiirus 70 km/h sai nüüd ilusti üle sõidetud.

Antsult sain ka uue gero pumba ja peale süsteemi puhastastamist sai ka see asi tööle. Puhus sooja ja kõik sujus :)

Koju tõin auto kolmnurga otsas ja mõtlesin, et jube raskelt liigub auto. Koju jõudes avastasin, et käsipidur oli peale jäänud. Selle tulemusena oli üks velg soe ja teine kõrvetavalt tuline. Värv ja lakk sulasid ja voolasid mööda velge. Seisma jäädes velg korralikult suitses ja kaks velje polti olid täiesti lahti kerinud. Ühesõnaga läks vähe nihu see tulek.
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest