Seismajäänud ZAZ. Mida sellega teha?

Siia kõik muu, mis mujale teemadesse ei sobi.
Post Reply
anduke88
Posts: 11
Joined: Mon Aug 24, 2009 7:33 pm
Contact:

Seismajäänud ZAZ. Mida sellega teha?

Post by anduke88 »

Tere
Tekkis täna netis kolades üks mõte. Küsiks Teie käest.

On garaaži seisma jäänud üks ZAZ. Meie perre tuttuuena ostetud. Kahjuks ma ei ole mudeli vallas pädev ega ole alles enam kedagi, kellelt küsida, aga igatahes on auto see variant, millel on külgedel need suured õhuvõtuavad tagamootorile. Vist olid ka ümarad tagatuled. Kahjuks hetkel ei ole autot silme ees. Ehk on siis tegu 966 mudeliga, mitte 968-ga?
Garaažis olev masin selline väga huvitav tumesinine nagu siin näidispildil. Isegi katuserauad on olemas.
Minu mälu järgi auto hea varustusega.

Minu meelest midagi sellist nagu sellel netipildil: Image

Minu mure on selles, et masin seisab juba aastaid niisama. Võtab ruumi. Selle masinaga on see mure, et tal on küll reg numbrid küljes, aga ta on lõplikult arvelt maha kantud avalduse põhjal. Äkki isegi 00 alguses või sinnakanti.
Ehk teda ju ei tohiks enam uuesti arvele ju saada tagasi. Ehk temaga ei saa liikluses enam midagi teha.
Minu meelest hakkab seismine antud masinale ja ruumipuudus on samuti. Kui keegi suudab mingi 10+ aastat seisnuna masina elule turgutada, siis isegi sõidab ja liigub.

Minu küsimus ongi, et mida selle autoga teha võiks??? Ise ma ei ole mingi remondimees, midagi temast nagu teha/ehitada ka ei taha, kuskile rajale minek ka huvi ei paku jne.
Kas siin on lihtsalt emexi ring et auto haagise peale ja pressi alla? Sest ise ma teda lammutama ka ei soovi.
Ühesõnaga mis oleks hea lahendus ja teine asi, kas mõne lahenduse eest ma makstakse midagi?
Qunts
Posts: 71
Joined: Sat Apr 06, 2013 4:54 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Seismajäänud ZAZ. Mida sellega teha?

Post by Qunts »

Pressi alla pole küll mõttet saata !!!
Kui soov vabaneda tuleks välja mõelda hind millega oled nõus müüma ja siis pildid teha, ning kuhugile autoportaali müüki.
Aga kui soovid ise veel sõita siis tuleks otsida välja dokumendid ja nendega pöörduda ARK-i ja seal uuesti arvele võtta, kui aga doke pole siis numbrimärgid kaenlasse ja nendega ARK-i ja nende andmepaasides peab olema märge kellele kuulus ja kes arvelt maha võttis.
Kõik asjad on võimalik arvele saada, aga küsimus on bürokraatias ja ajas/rahas.
Kui ise autot remontida ei oska ei taha siis kindlasti leidub ka siin foorumis inimesi kes oleksid valmis juhendama ja kasvõi remontima.
anduke88
Posts: 11
Joined: Mon Aug 24, 2009 7:33 pm
Contact:

Re: Seismajäänud ZAZ. Mida sellega teha?

Post by anduke88 »

Meie pereringis olnud.
Erinevad inimesed selle autoga seotud. Üks ostnud ja sõitnud. Laps sõitnud ja hiljem käinud ARK-is ja lõplikult arvelt maha võtnud avalduse alusel. Praegu siis tegu lapselapsega, kes seda asja küsib, sest tõesti, ruumi oleks vaja ja kahju vaadata sellist masinat seismas.

ARKist öeldi tookord vanematele, et seda masinat enam arvele tagasi ei anna võtta.
Reg numbrid on autol küljes.
Kuskil kapis peaks ka pass vedelema, kui just ark mahavõtmise ajal sinna mingit templit sisse löönud või ala nurka maha lõiganud.
Ei taha ARKi tädile mingeid jamasid, kes selle tookord avalduse alusel maha kandis.

Võimalik, et kui asja uurida ARKist, et on võimalik tagasi arvele saada ja sellest mingit probleemi ei ole, siis minugipärast. Kui saab arvele tagasi, siis palun. Keegi foorumlane võiks masina omale võtta ja selle tõesti 100% sõidukorda teha (arvan, et mingid asjad ikka nihu pärast pikki seismisaastaid) ja tore oleks seda masinat aktiivselt liikumas/liikluses näha.

Kõige haruldlasemaks teeb masina selle numbrimärk, mis toob naeratuse suule :P Sellised tähekombinatsioonid on tänapäeval vist keelatud.
tuust
Aktiivne Klubiline
Posts: 477
Joined: Mon Oct 04, 2010 8:53 pm
Maakond: Läänemaa
Location: Haapsalu
Contact:

Re: Seismajäänud ZAZ. Mida sellega teha?

Post by tuust »

Tere,
kus auto asub? Küsin, sest huvitav oleks näha seda autot.
Minister
Posts: 536
Joined: Tue Aug 30, 2011 2:21 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Seismajäänud ZAZ. Mida sellega teha?

Post by Minister »

Tere

Olen sellest autost huvitatud. Kas ja millal ja kuhu on võimalik seda autot vaatama tulla?

Lugupidamisega,

Joonas Väärtnõu
5226895
Joonas@seiklusministeerium.ee
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
Qunts
Posts: 71
Joined: Sat Apr 06, 2013 4:54 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: Seismajäänud ZAZ. Mida sellega teha?

Post by Qunts »

Saada mulle hinna soov ja oma kontakt nr. Arvan et saame kokkuleppele ja see auto saab väga õigesse garaazi kus kunagi ei ole külm ega niiske :D

Lugupidamisega
Qunts
55 588 588
anduke88
Posts: 11
Joined: Mon Aug 24, 2009 7:33 pm
Contact:

Re: Seismajäänud ZAZ. Mida sellega teha?

Post by anduke88 »

Vastasin huvilistele.

Kuigi ma hakkasin mõtlema, et kui lõplikult maha kantud, kas sellisel juhul ARK mitte ise ei võta kohapeal seda registreerimistunnistust käest ära? Ehk et siis mul pole nagu mõtet rohelist voldiklehte otsidagi ju??

Ma pean nädalavahetusel minema, ja dokumente uurima. Siis võtan ka auto VIN koodi ja küsin kohe antud auto kohta ARKist järele, et mis teema on, kas müüa tohib ja kas ostja saab selle kenasti arvele. Kui ARK annab rohelise tule, siis palun, läheb müüki. Äkki saaks enne jaanipäeva sellega ühele poole.

Püüan käesoleval nädalavahetusel kogu info hankida, võibolla saaks kitsastes oludes ka mõne pildigi tehtud ja kirjeldaks auto täpsemat olukorda mida näen või öelda oskan.

-e-
Masinaks siis ZAZ 966-B, aastast 1970
anduke88
Posts: 11
Joined: Mon Aug 24, 2009 7:33 pm
Contact:

Re: Seismajäänud ZAZ. Mida sellega teha?

Post by anduke88 »

Tere
Käisin vahepeal asju ajamas.
Pean huvilisi kurvastama, kuna sain ARKi poolt kurva sõnumi.

ARK: "antud sõiduk on kustutatud seoses kasutamisest loobumisega, taastamise õiguseta. Taastamise õiguseta sõiduk ei kuulu registris taastamisele."

Hetkel pakkus ARK välja 2 varianti:
1. Väljastada tõend sõiduki kuuluvuse kohta, vanarauda ja asi ametlikult lõpetatud.
2. Ilma paberimajanduseta vanarauda ja asi lõpetatud, kuna autot pole üheski uues andmebaasis.

Niiet jah, kurb. Kahju auto nö "niisama minema visata".
Ja lisaks sõiduki tehnilise passi on ARK 1997 aastal omale võtnud. Minul on sellest alles vaid koopia. Miks ma seda arvan? Sest ma hetkel leidsin vaid koopia, kuid tehilisest passist pole märkigi. Muidugi võin proovida edasi tuhnida, äkki siiski on minu käes, sest ARK ei kinnitanud ega lükanud ümber tehnilise passi oleku kohta (kas nende käes või peaks minu käes olema).

Kuulsin ka sellest, et on ka kolmas variant, kus taolise saatusega autod vahetavad siiski omanikku ja need saadakse siiski sõitma liikluses.

Kuna nüüd lähen puhkusele, siis ma võtan selle auto ette. Ma ajan ta garaažist välja, teen puhtaks ja uurin lähemalt selle seisukorda. Vajadusel teen siis pilte jms, kui siiski olemasolevatel või uutel huvilistel masina vastu jätkuv huvi on.

Kuid ma kahtlen, et enam huvi on. :(
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 4 guests