K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Siia kõik muu, mis mujale teemadesse ei sobi.
Post Reply
Qunts
Posts: 71
Joined: Sat Apr 06, 2013 4:54 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by Qunts »

Küsimus oleks siis sihukese liivapritsi kohta.
http://www.smartia.fi/PublishedService? ... Groups=295
Soov oleks ära puhastada kogu ZAZ nii seest kui väljast, kas sellega oleks see mõtekas teha?
Palju oleks liiva kulu ja umbes aja kulu, kui sihukese pisikese asjaga teha?
Või oleks siiski mõtekas rendist võtta mingi suurem asi?
Kompressor on hea mis toidaks ära ka suurimad (12 bar. 12000 L min.)
Ei osanud oma küsimust mujale postitada
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

Re: K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by marek »

Ise soovitaks pritsimisteenuse pigem sisse osta. Oma tervise huvides eriti kui just seda "present skafandrit" pole, mida pro-d kasutavad, viimane minu teadmiste järgi suht. kallis.
Image
Qunts
Posts: 71
Joined: Sat Apr 06, 2013 4:54 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by Qunts »

marek wrote:Ise soovitaks pritsimisteenuse pigem sisse osta. Oma tervise huvides eriti kui just seda "present skafandrit" pole, mida pro-d kasutavad, viimane minu teadmiste järgi suht. kallis.
Lihtne on sisse osta kõiki teenuseid, eriti kui vaadata nende teenuste hinnakirjasid.
Mul endal vedeleb 2 Atlase kompreesoit mis võiksid tööd parem teha.
Mis siis auto taastamise mõtte on? Oleks ju lihtne kellegile maksta ja las teeb sulle auto valmis.
Ise käin garaazis pärast ainult tolmu võtmas ja silitamas ?
Tahaks ikka ise võimalikult palju teha. (käed, jalad veel liiguvad ja mõistus suht selge veel)
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

Re: K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by marek »

Minu postituse idee on pigem see, et liiva/abrassiivmaterjali prits on vist kõige tervist kahjustavam (kopsutolmustus/silikoos) töö üldse auto kere taastamisel. Olen näinud kuidas full-face päris kvaliteetse tolmumaskiga ca. 2-3h pritsinud tegelane pärast köhib, tatistab ja läkastab päris hullusti. Seepärast ise seda tööd kunagi ette ei võtaks, kui just sellist spets. kaitsekombekat pole: (pidavat päris kallis olema)

Image

Aga kui kaitsevarustus olemas või pritsida plaanis vähe (1 autokere ei tee vast hullu veel midagi), siis miks mitte, peaks antud prits sobima ju küll!

Ise tegemise plussiks mudiugi see, et ei lase plekki kõveraks ning puhtaks ainult sealt kus tarvis.
Palju palju kuulnud juhuseid kus antud tööd sisseostes on liiga suure survega plekk õhukeseks/läbi lastud või siis veel geniaalsemad pritsijad, kes auto katuse/suure plekipinna ka suure survega pritsiga/ebaoskuslikult üle lasevad nii, et allesjäänud laines plekiga pole midagi peale hakata kui just 10 kg pahtlit ei taha 1 m2 peale panna.

Seepärast tööd sisseostes vaja enne veenduda, et pristija ikka on ka enne autot teinud või saab aru kui rääkida, et kus kohast ja kui palju.
Image
Qunts
Posts: 71
Joined: Sat Apr 06, 2013 4:54 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by Qunts »

Kui rendist suur liivaprits võtta siis sealt antakse ka kaitse varustus kaasa.
Liivapritsi rent polnudki eriti kallis, ööpäev oli vist 10€
Aga kompressori rent oli päris kallis 30€,
Isetegemisega on see hea asi, et kui p....se keerad siis ise oled süüdi.
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by AhtiH »

Sellise pisikesega on ikke meeletu töö teha. Suuremaga poleks hullu aga samas kui auto üleni teha siis olen pigem soodapritsi poolt.

Mingeid lokaalseid kohti võiks liivaga teha kuid suuri pindu kahjustab liiv liialt palju.

Samas kes ei proovi see teada ei saa. Igatahes võta siis juba pigem suurem prits ja skafander ka kindlasti. Liiva on võimalik uuesti kasutada kui läbi sõelud aga aega kulub terve auto tegemiseks ilmselt paar päeva ikka.
Qunts
Posts: 71
Joined: Sat Apr 06, 2013 4:54 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by Qunts »

sipelgas wrote:Sellise pisikesega on ikke meeletu töö teha. Suuremaga poleks hullu aga samas kui auto üleni teha siis olen pigem soodapritsi poolt.

Mingeid lokaalseid kohti võiks liivaga teha kuid suuri pindu kahjustab liiv liialt palju.

Samas kes ei proovi see teada ei saa. Igatahes võta siis juba pigem suurem prits ja skafander ka kindlasti. Liiva on võimalik uuesti kasutada kui läbi sõelud aga aega kulub terve auto tegemiseks ilmselt paar päeva ikka.
Sooda ei puhasta roostest mida aga teeb liiv ideaalselt. Ja mis maksab sooda??? Liiv maksab: tonn umbes 60€
Ka soodaga on võimalik pindasid kahjustada, kui survet hoida 12 bar. peal.
Suuremaid pindasid saab edukalt puhastada liivaga, kui keerata surve 5-6 bar. peale ja hoida kaugust 30 - 60 cm.
Liivapritsi nurk võiks olla umbes 130 kraadi.
Inimesed kes tegelevad sellega igapäev rääkisid et auto puhastamiseks läheks nendel umbes 2 tundi.
See jutt ei ole minu väljamõeldis vaid proffide jutt.
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by AhtiH »

Ei tegele ei sooda ega liivapritsiga seega ei pretendeeri mingile tõele.

Aga kas sul on terve auto roostes? Soodaga värv maha ja pärast liivaga roostes kohad näiteks üle. Sooda on küll palju kallim aga minu silmis ka parem. Mina enda autot täies mahus liivapritsi alla kindlasti ei saada. Põhja pole mingi probleem teha kuid katus, luugid ja küljed saab edukalt rikkuda.

2 tunniga võib auto puhtaks ikka saada suure võimsusega pritsiga mitte esimeses postituses toodud seadmega. Samas isegi kõige karmima masinaga ei saa kindlasti autot täielikult tehtud. Seda siis nii seest kui väljast ideaalselt puhtaks.

Ja kui proffidega on juba räägitud siis peaks sealt ju kõik vajaliku info kätte saama.

Teada fakt on ka see, et mehi kes liivapritsiga korralikku tööd teevad autot kahjustamata on vähe. Alguses küll jutt, et ettevaatlikult ja korralikult aga lõpptulemus pole päris see. Foorumid täis selliseid juhtumeid. Kõik maalrid/plekksepad kellega mina rääkinud olen sel teemal on liivapritsi vastu suurte pindade puhastamisel. Lihtsalt kõveraks tõmbab.
Qunts
Posts: 71
Joined: Sat Apr 06, 2013 4:54 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by Qunts »

sipelgas wrote:Ei tegele ei sooda ega liivapritsiga seega ei pretendeeri mingile tõele.

Aga kas sul on terve auto roostes? Soodaga värv maha ja pärast liivaga roostes kohad näiteks üle. Sooda on küll palju kallim aga minu silmis ka parem. Mina enda autot täies mahus liivapritsi alla kindlasti ei saada. Põhja pole mingi probleem teha kuid katus, luugid ja küljed saab edukalt rikkuda.

2 tunniga võib auto puhtaks ikka saada suure võimsusega pritsiga mitte esimeses postituses toodud seadmega. Samas isegi kõige karmima masinaga ei saa kindlasti autot täielikult tehtud. Seda siis nii seest kui väljast ideaalselt puhtaks.

Ja kui proffidega on juba räägitud siis peaks sealt ju kõik vajaliku info kätte saama.

Teada fakt on ka see, et mehi kes liivapritsiga korralikku tööd teevad autot kahjustamata on vähe. Alguses küll jutt, et ettevaatlikult ja korralikult aga lõpptulemus pole päris see. Foorumid täis selliseid juhtumeid. Kõik maalrid/plekksepad kellega mina rääkinud olen sel teemal on liivapritsi vastu suurte pindade puhastamisel. Lihtsalt kõveraks tõmbab.
Alguses oli jah plaan osta see väike aga nüüd enam mitte, oli ka plaan ise taha aga maksaksin ennem kellegile kes teeks valmis selle minule.
Olen otsustanud et võtan rendist suure liivapritsi 1 õõpäev maksab 10€ ja kompressor on omal olemas.
Suurega saab kiirelt puhastada põhja ja tugevamaid kohti aga suuremaimaid pindasid puhastades keeran kompressorist minimumi 4,5 bar. ja maxsimumi 6 bar. ja kasutan kogu auto ulatuses liiva 0-0.68
Kui ise teen ja midagi p...e keeran siis vastutan ise ja maksan ka ise, mida kindlalt ei tee ükski pritsija.
Pritsijatel on tavaline vabandus et see plekk oligi värvi ja pahtli all sihuke.

Siinkohal on küsimus foorumi kasutajatele.
Ega kellegil ei ole mingi raha eest laenata pukke millega saab autot pööritada. (üks käib esiosa külge ja teine tagaotsa külge ja saab keerutada 360 kraadi)
Kui kellegil pakkuda võib ühendust võtta tel. 55 588 588
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by AhtiH »

Grilli pole aga huvi selle vastu on olnud.

Aga kust muidu pritsi rendid? 10 eur on ikka haiglaselt väike hind aga sinna läheb düüs veel lisaks?
Qunts
Posts: 71
Joined: Sat Apr 06, 2013 4:54 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by Qunts »

sipelgas wrote:Grilli pole aga huvi selle vastu on olnud.

Aga kust muidu pritsi rendid? 10 eur on ikka haiglaselt väike hind aga sinna läheb düüs veel lisaks?
Ma täpselt enam ei mäleta aga asus Peterburi mnt. Tallinnas
Otsisin Googlest Liivapritsi rent.
Helistasin sinna ja öeldi ainult et kaasa tuleb see kaitse kostüüm ja lisaks vaja rentida kompressor.
Ütlesin: mul olemas kompressor mille peale taat kohe teatas, et see jääb lahjaks :D
Selgitasin talle siis, et mul Atlase oma millel tootlikus 12000L/min.
Siis oli taadil suu kinni ja ütles: peaks paar päeva ette teatama kui soov rentida on.
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by AhtiH »

Juhul kui jõuad tegudeni siis kostita pildimaterjali ning kommentaaridega ka.
Qunts
Posts: 71
Joined: Sat Apr 06, 2013 4:54 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by Qunts »

sipelgas wrote:Juhul kui jõuad tegudeni siis kostita pildimaterjali ning kommentaaridega ka.
Tegudeni olen juba jõudnud.
Autot on veel natuke lahti võtta (ei jää külge ühtegi polti ega asja)
Pilte teen aga ülesse neid panema ei hakka, kuna liiga keeruline !!! Kirjuta mingid koodid või asjad. Tänan see ei ole minu jaoks. Oleks nagu mujal Browse ja Enter siis paneks ka.
Ja pikka projekti teemat ei hakka tegema, kuna siis hakatakse igasugu kirjavigade ja asjade kallan norima nagu olen igalpool foorumites näinud.
Teen vaikselt, ajan oma asja ja kui mõistust nappib tulen ja küsin targadelt nõu :roll:
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by AhtiH »

Pidasin silmas just liivapritsi protseduuri kuid pilte oleks huvitav vaadata ka teiste asjade kohta.

Kui huvi siis saab abistada piltidega seoses. Kirjavigade normist pole küll vaja karta eriti arvestades eelnevalt kirjutatud teksti kvaliteeti. Kirjavahemärgid olemas ja tekst hästi loetav/mõistetav.
Qunts
Posts: 71
Joined: Sat Apr 06, 2013 4:54 pm
Maakond: Harjumaa
Contact:

Re: K: Kas keegi on kasutanud ja teab?

Post by Qunts »

sipelgas wrote:Pidasin silmas just liivapritsi protseduuri kuid pilte oleks huvitav vaadata ka teiste asjade kohta.

Kui huvi siis saab abistada piltidega seoses. Kirjavigade normist pole küll vaja karta eriti arvestades eelnevalt kirjutatud teksti kvaliteeti. Kirjavahemärgid olemas ja tekst hästi loetav/mõistetav.
Eks seda piltide asja vaatab.
Kõigepealt kere täiesti paljaks ja siis kunagi Juunis tuleb puhkus, vot siis hakkan ka pildi materjali tegema :D
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests