Müüa sinine ZAZ 968A

Soovite sapikat osta, müüa või vahetada, siis teema siia.
Post Reply
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

Müüa sinine ZAZ 968A

Post by Sapi-Vana »

Auto praegune asukoht on Koikkülas, see on miski 15 km Valgast Võru poole. Seisukord (ise käisin spetsiaalselt eelmine nädal vaatamas, aga kahjuks unustasin fotoka maha) on selline, et ma ise ütlesin omanikule kui see minupoolse hinnalae küsis selleks 700 krooni.

Dokumendid ja numbrid: 100% olemas, nii et kui keegi tahab sinisele 968A-le dokumente... Dokumentidest selgus, et tegu on 1973. aasta mudeliga, mida näitas ka esipõll, mille peal oli kunagi võre olnud. Praegu seal võret ei olnud, olla kunagi katki läinud. Dokumendid on siis muuseas sinised, mitte rohelised.

ÜV ja kindlustus: ei.

Kere: ülemine osa normaalses korras, põhja kvaliteeti ei oska öelda, kuna sinna alla lihtsalt heina ja pinnamoe tõttu ei näinud. Öeldi, et juhipoolne osa põrandast oli "kunagi tehtud"; kõrvalistujapoolne küljekarp tundus rooste poolt vägagi ära söödud olevat. Strateegiline koht esipõlles aku all tundus olevat kõva, küll aga oli sealtsamast põlle ja parema tiiva ühendus lahti - mingi põllumajanduslik agregaat olla nati riivanud või oli see kokkupõrkest tsikliga... ei mäleta. Kere ise tundus üldiselt igati sirge olema, selles mõttes sirge, et nähtavalt midagi kõver ei olnud.

Salong: sees on määramatut värvi punased istmed. Selles mõttes määramatut värvi, et ei ole nagu punane ja ei ole roosa ka. Istmed on allaklapitava seljatoega, mida muuseas mina nägin sapika juures esimest korda elus. Armatuurlaud tundus olevat igati OK, selles olid siis gero osakonna nupud välja võetud. Gero ise oli muuseas ees alles, aga olla olnud selline sisse leeki viskavat tüüpi. Mis minu jaoks oli huvitav - see plate tagaakna all oli minu masina omaga võrreldes 2 korda laiem, nii et sinna oli pandud miskid kõlarid ja eriti ejakuleeriv suur lisapidurituli. Uksepolstrid on omadega kutud, tagapolsterdus tundus olevat tegija. Mattidel sees on peal roheline hallitus. Roolisüsteem on vahetatud, peal on Mazda rool, millel kõik lülitused on siis toodud roolisamba külge. Suunatule kang näitab valesid suundi.

Klaasiring ja tihendid: klaasid terved, ainult et esiklaasil on miski vesipilt kusevast poisist ja tagaaknale on kirjutatud peale ZAZ. Tihendid tundusid olevat täitsa kobedad, ainult et need liistud tihendite sees (plastikust) olid ilma ühendusklotsita, mis oli ilmselgelt värvimistööde alguses kaotsi läinud. Sinine värv on muuseas kunagise omaniku isiklik tuuning, vastav värv on ka dokumentides sees.

Tuled: kõik olemas ja terved, välja arvatud need, mis olid esipõlle peal, seal on olemas alinult tulealused ja paljad siniseks värvitud pirnid.

Kroom: nii ilusate kroomdetailidega 968-t ei olegi ma näinud. Kusjuures stanged on 100% kroomitud, ka need stangeotsad.

Mootor: 40 hobujõuline, kuigi dokudes on 30 hj kirjas. Mootor pidada olema selline eriti janust tüüpi, nii umbes liiter ja kilomeeter. Mootor viimast korda purtsatas aasta tagasi. Vändaga ringi ajama ei hakanud... ei teagi kas käibki ringi enam. Sidur on vahetatud, pidi toimima väga hästi. Tõsi - kontrollida ei saanud.

Auto on seisnud üle aasta ilmastikumõjude käes. Rehvid on sellised, millega piima järele ka ei läheks, veljed on ühtlase robustse rooste all. Esisild pidi loksuma, sest šarniirid on omadega kutud.

_________________________________

Minu isiklik arvamus on, et see auto oleks hea klaaside ja tulede doonor ning ideaalne kroomidoonor ja loomulikult dokumentide doonor. Võibolla ka täitsa kobe loom üles putitada kui põhi korras on. Nii et kui on huvilisi, võtke minuga ühendust, küll ma siis omanikuga räägin.
Last edited by Sapi-Vana on Mon Jun 14, 2010 9:48 am, edited 1 time in total.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
ehitan
Posts: 101
Joined: Wed Feb 13, 2008 5:59 pm
Contact:

Re: Müüa sinine ZAZ 968A

Post by ehitan »

ega sul mootorit pole enam alles? :D
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests