Salongisisese müra vähendamine

Info zazi sisu kohta.
Post Reply
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

Salongisisese müra vähendamine

Post by Martin968 »

Olen sellele mõelnud, sest olgem ausad, see müra on ju tegelikult päris kõva, kui sõita 90 km/h näiteks. Just see mootori müra. Kindlasti lisanduvad sinna ka kõikide teiste liikuvate asjade mürad mingil määral. Seal põhjas on ju vaid plekk ja kummimatid. Niisis kas on üldse mõtet pead vaevata selle üle, või nagunii ei ole midagi parata, sest ta on ju sapakas?
Omal mõlkus mõttes põhi üle teha mingite müra summutavate mattidega (pigimatid vms), ehk saab kuidagi ka tagaistme taguse, uksed ja tagumiste polstrite alused samuti. Kas see töö on tasuv? On keegi midagi sarnast teinud? On sellel mõtet?
...oleksid siis minu küsimused.
madis1080
Posts: 529
Joined: Sat Dec 02, 2006 7:19 pm
Contact:

RE: Salongisisese müra vähendamine

Post by madis1080 »

Originaalis on ju pigimatid ja siis tagaistme alla mingi vilt ja siis veel mingid kile sees olevad matid ja siis kõige peal kummi matt.
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

RE: Salongisisese müra vähendamine

Post by Martin968 »

Sa vana kurat. Minu omal pole haisugi ühestki teisest matist seal all. Vähemalt nende mattide all, mis tulevad niisama ära. Või originaalis ei tulegi need kummimatid niisama ära, vaid on kinni seal?
Eelnevad omanikud on siis seda modifitseerinud.
Aga küsimus oleks siiski, et kas nendest midagi kasu ka on, sellise müra juures ja kas see raha ja vaev mis nende paigaldamisse läheb tasub ära?
madis1080
Posts: 529
Joined: Sat Dec 02, 2006 7:19 pm
Contact:

RE: Salongisisese müra vähendamine

Post by madis1080 »

Julgeks arvata, et ja tasub ära küll. Sest 80nega kannatab 87 aasta sapikas veel suht normaalselt juttu rääkida, ilma karjumatta:D Ja selles originaal matid. Endal plaan ka veida lisada paagile ja taga tulemüürile ka. Ning tagumiste polstrite alla.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Salongisisese müra vähendamine

Post by Sapi-Vana »

Näiteks minu 968A on ka ilma pigimattideta. Lihtsalt on kumm pleki peal ja kogu lugu. Lärmakas? Vist tõesti.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

RE: Salongisisese müra vähendamine

Post by katk »

Tasub ära kui kogu tagumine osa mattidega ära teha st istme tagune ja benapaagi juurest ja siis need küljed ka tagapool. Auto muutub selliselt tublisti vaiksemaks.
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

RE: Salongisisese müra vähendamine

Post by Martin968 »

Nagu ma olen aru saanud uurides, et selleks kulub omajagu raha, et tervet põhja + uksed + tagumised polstrialused ära teha. Tuleb raha koguma hakata.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: Salongisisese müra vähendamine

Post by metsamees »

Sapika peale üldse kulub omajagu raha. Isegi kui täiesti sõidukorras auto mis paar aastat seisnud välja veeretada ja maanteekõlbulikuks teha hakkavad tuhanded siia ja sinna lendama.
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

RE: Salongisisese müra vähendamine

Post by plekkvelg »

metsamees kirjutas:
Sapika peale üldse kulub omajagu raha. Isegi kui täiesti sõidukorras auto mis paar aastat seisnud välja veeretada ja maanteekõlbulikuks teha hakkavad tuhanded siia ja sinna lendama.
Nii see paraku on jah. Ei taha teadagi, mis summa läheb 60-70 aastate ameeriklase peale, et teda ideaalses korras hoida.

Mina igatahes viskasin täna oma pigimatid välja, pigimattide all oli näha niiskust ning pindmist roostet.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

RE: Salongisisese müra vähendamine

Post by Martin968 »

Kavatsed uued ka panna vanade pigimattide asemele?
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

RE: Salongisisese müra vähendamine

Post by plekkvelg »

Eks ma kõigepealt proovin ilma. Ma ei usu, et nende müramattide eemaldamine nüüd ülemäära hullemaks asja tegi. Võib-olla siis hakkan selle peale mõtlema, kui enam midagi muud sapaka kallal teha ei ole :D
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

RE: Salongisisese müra vähendamine

Post by Martin968 »

Eks ma isegi kiirustan selle asjaga mul selline tunne. Alguses kui ma ostsin mõlkus peas mõte, et kuidas ma audio sinna sisse saan. Sinna vist on veel kõvasti mul aega. Enne vaja pidurid korda teha ja taguamordid ja summutid ja see nimekiri jätkub..
Vist need pigimatid enamustel sellepärast eemaldatud ongi, et põhi on niiskeks ja roostetama läinud.
plekkvelg
Posts: 187
Joined: Thu Sep 03, 2009 8:12 pm
Contact:

RE: Salongisisese müra vähendamine

Post by plekkvelg »

Mina ei hakka never audiot sinna sisse panema - kui vaja, võtan Ipodi ja panen klapid kõrva. Minu jaoks on äärmiselt tähtis auto võimalikult originaalilähedane konditsioon.
Zaz 968M 87'
Ford Focus 05'
Goped 03'
Martin968
Posts: 86
Joined: Wed Jul 14, 2010 3:54 pm
Contact:

RE: Salongisisese müra vähendamine

Post by Martin968 »

Mõistan, eks igalühel oma erinevad eesmärgid. Minu jaoks on jällegi oluline, et auto oleks eriline väliselt kuid samas võimalikult mugav seestpoolt. Aga tähtis on, et ta ikka oleks sapikas. See, et ma audio sisse panen, ei muuda seda, et ta sapkias on.
Kuid asi läheb offtopicuks juba siin kätte ära.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Salongisisese müra vähendamine

Post by Sapi-Vana »

Mürasummutuse teemal läbi pigimattide võiksid mõtteid mõlgutada fööniga kinnituva pigilindi üle. Neid on müüa erineva laiusega rullidena ja nad kinnituvad põhjale jäävalt. See tähendab, et seestpoolt ei saa niiskus mati ja põranda vahele minna. Küll aga saab muidugi väljastpoolt, kui põhjas kusagil miski auk on. Lindid on miski 4mm paksuses ja mürasummutusefekt on sellel asjal võimas. Aastaid tagasi meil siin Helmes üks poiss oma auto niimoodi seest vaikseks sai.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests